Προς το περιεχόμενο

Πόσο καταναλώνουν τα περιφερειακά;


phanispal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπέρα παιδιά! Θα ήθελα να μου πει κάποιος αν ξέρει κάποιο site ή κάποιο πρόγραμμα (αν υπάρχει) με το οποίο να μπορώ να υπολογίσω την κατανάλωση φορτίου των περιφερειακών ενός PC. Εγώ π.χ. έχω:

 

AMD Athlon 64 X2 4200+ s939

1 Gecube X1950 Pro 256 mb pci express

4 dimms OCZ 512 το καθένα

3 σκληρούς δίσκους

2 drives

4 ανεμιστήρες

 

Όλα αυτά τα έχω πάνω σε ένα Thermaltake TR2 550W.

Και ερωτώ διότι το σύστημα είναι κάπως <<ασταθές>>. Αλλά δε νομίζω ότι δεν επαρκεί το τροφοδοτικό. Κάτι μου λέει ότι φταίει ο 80άρης που μάλλον τα έχει παίξει απ τα πολλά φορμαρίσματα. Ας πούμε χθες έκανα πάλι format μετά από κανά μήνα και παρόλο που δεν αργεί μου πετάει συνεχώς error o explorer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα παιδιά! Θα ήθελα να μου πει κάποιος αν ξέρει κάποιο site ή κάποιο πρόγραμμα (αν υπάρχει) με το οποίο να μπορώ να υπολογίσω την κατανάλωση φορτίου των περιφερειακών ενός PC. Εγώ π.χ. έχω:

 

AMD Athlon 64 X2 4200+ s939

1 Gecube X1950 Pro 256 mb pci express

4 dimms OCZ 512 το καθένα

3 σκληρούς δίσκους

2 drives

4 ανεμιστήρες

 

Όλα αυτά τα έχω πάνω σε ένα Thermaltake TR2 550W.

Και ερωτώ διότι το σύστημα είναι κάπως <<ασταθές>>. Αλλά δε νομίζω ότι δεν επαρκεί το τροφοδοτικό. Κάτι μου λέει ότι φταίει ο 80άρης που μάλλον τα έχει παίξει απ τα πολλά φορμαρίσματα. Ας πούμε χθες έκανα πάλι format μετά από κανά μήνα και παρόλο που δεν αργεί μου πετάει συνεχώς error o explorer.

 

Αλλο το ποσο καις και αλλο το ονομαστικα watt που αναγραφοντε πανω στο psu σου...Κατα 87,5% θα ελεγα πως πρεπει να ψαξεις το προβλημα στο thermaltake.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...