Προς το περιεχόμενο

ΚΑΙΓΟΜΑΙ! - Ο υπολογιστης δηλαδη...


orestis1987

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά,

 

είναι τωρα δυο μέρες που ο TOSHIBA Satellite Pro A120 μου άρχισε να κολλάει και να βγάζει μπλέ οθόνες με την παραμικρή φόρτιση του επεξεργαστή.

 

Αφού δοκίμασα όσα μπορούσα να σκεφτώ είδα με το SpeedFan τελικά ότι ο υπολογιστής μου έχει πιάσει φωτιά!

 

οι ενδείξεις είναι (σημερα):

 

HD0: 38C

Temp1: 44C

Core 0: 58C

Core 1: 55C

 

γιατί χτές είδα και 70άρι!!!!

 

μάλλον έχει πιάσει βρωμιά ο ανεμιστήρας αλλά τι λένε οι πιο έμπειροι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι λιγο παραπανω απο τις φυσιολογικες, αλλα επειδη προκειται για παλιο μοντελο καθαρισε τους αεραγωγους με πεπιεσμενο αερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι λιγο παραπανω απο τις φυσιολογικες, αλλα επειδη προκειται για παλιο μοντελο καθαρισε τους αεραγωγους με πεπιεσμενο αερα...

 

...και που θα τον βρω;;

 

υπάρχει μηχάνημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,

 

είναι τωρα δυο μέρες που ο TOSHIBA Satellite Pro A120 μου άρχισε να κολλάει και να βγάζει μπλέ οθόνες με την παραμικρή φόρτιση του επεξεργαστή.

 

Αφού δοκίμασα όσα μπορούσα να σκεφτώ είδα με το SpeedFan τελικά ότι ο υπολογιστής μου έχει πιάσει φωτιά!

 

οι ενδείξεις είναι (σημερα):

 

HD0: 38C

Temp1: 44C

Core 0: 58C

Core 1: 55C

 

γιατί χτές είδα και 70άρι!!!!

 

μάλλον έχει πιάσει βρωμιά ο ανεμιστήρας αλλά τι λένε οι πιο έμπειροι;

 

Μου φαινεται κομματακι απιθανο να κολλαει απο 60και 70C... Ισως πρεπει να δεις αλλου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαινεται κομματακι απιθανο να κολλαει απο 60και 70C... Ισως πρεπει να δεις αλλου....

 

+1. Αν ήταν έτσι εγώ δε θα δούλευα ποτέ με τον δικό μου που πραγματικά αναπτύσσει υψηλές θερμοκρασίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις τσεκάρει την περίπτωση ιού? Είχα κολλήσει έναν πριν καιρό και δέσμευε το 90% του CPU σε κατάσταση ηρεμίας. Μου έκανε και εμένα τον ήχο που λες αλλά με ένα φορμάτ όλα κομπλέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβω καλύτερα, ο πεπιεσμένος αέρας στις εισόδους των αεραγωγών αρκεί;;;; Ή μήπως χρειάζεται να ξεβιδώσουμε πληκτρολόγιο κτλ.... Μία διαδικασία που εγώ φοβάμαι να την κάνω γιατί για να φτάσω στα ανεμιστηράκια στο δικό μου θα πρέπει να βγάλω και την οθόνη... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβω καλύτερα, ο πεπιεσμένος αέρας στις εισόδους των αεραγωγών αρκεί;;;; Ή μήπως χρειάζεται να ξεβιδώσουμε πληκτρολόγιο κτλ.... Μία διαδικασία που εγώ φοβάμαι να την κάνω γιατί για να φτάσω στα ανεμιστηράκια στο δικό μου θα πρέπει να βγάλω και την οθόνη... :(

 

ipes monos sou tin aapantisi.afou den mporeis na kaneis to deutero kaneis to proto;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...