Προς το περιεχόμενο

K-lite mega codec pack guide


lambrator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλό το k-lite codec αλλά πολύ μπέρδεμα! Ειδικά με αυτό το ffdshow.

Όλες οι επιλογές στις ρυθμίσεις είναι ξετικαρισμένες και ίσως για αυτό μερικά αρχεία δεν τα παίζει, αλλά δεν τολμώ να πειράξω τίποτα γιατί φοβάμαι μην τα κάνω θάλασσα.

 

Για αυτό θέλω να ρωτήσω αν υπάρχουν κάποιες ρυθμίσεις που είναι must, ή ακόμα καλύτερα αν υπάρχει κάποιος οδηγός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως λεει και ο Θανασης επρεπε με τις default να παιζουν. δοκιμασε να πειραξεις τπτ και το πολυ πολυ το κανεις uninstall. παντως αν δεν θελεις να μπλεκεις με codecs μπορεις να κατεβασεις player που τους εχει ενσωματωμενους οπως πχ o gom player που εχω κ εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό το k-lite codec αλλά πολύ μπέρδεμα! Ειδικά με αυτό το ffdshow.

Όλες οι επιλογές στις ρυθμίσεις είναι ξετικαρισμένες και ίσως για αυτό μερικά αρχεία δεν τα παίζει, αλλά δεν τολμώ να πειράξω τίποτα γιατί φοβάμαι μην τα κάνω θάλασσα.

 

Για αυτό θέλω να ρωτήσω αν υπάρχουν κάποιες ρυθμίσεις που είναι must, ή ακόμα καλύτερα αν υπάρχει κάποιος οδηγός.

 

Ρίξε μια ματιά στο howto της υπογραφής μου, το τμήμα του playback.

 

Τελικά πρέπει να το σπάσω στα δύο, μου φαίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίξτε μια ματια οπωσδήποτε στον GOM Player. Είναι υπόδειγμα στιβαρότητας και καλαισθησίας.

Codec pack έχω βάλει στο HTPC που εχω συνδέσει στη τηλεόραση. Το k-lite φαίνεται οτι τα πάει καλά το τελαυταίο καιρο με τα MCE 2005 και είμαι χαρούμενος γι' αυτό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ parsifal, πολύ καλή δουλειά.

 

v-tidus τι είναι το cccp?

 

Πολύ καλοί και οι 2 players (KM-GOM) αλλά πρέπει να τους συνηθίσω.

Βασικά και οι δύο μου αρέσουν το ίδιο αλλά μήπως ξέρετε πως μπορώ να ρυθμίσω τα κουμπιά. Αν γίνεται δηλαδη, να αποφασίσω εγω πχ με τη ροδέλα του mouse να κάνει ffw και όχι αυξομείωση έντασης? Γιατί δεν με βολεύουν οι μπάρες τους καθόλου. Ίσως επειδή δεν έχω συνηθίσει.

 

Τώρα για τις ρυθμίσεις του codec ζήτησα οδηγό για να αποφύγω πειράματα. Μια φορά τα είχα κάνει χάλια για αυτό προτιμω να γνωρίζω τι κάνω :-)

 

Anyway, thank you all guys!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...