Προς το περιεχόμενο

Αγορά x box 360


vips

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tελικα ποια κονσολα 360 που κυκλοφορει αυτη τη στιγμη στην ελληνκη αγορα ή εχει προαναγγελθει η κυκλοφορια της ειναι fixed με επιπλεον ψυκτρα και οτιδηποτε αλλο που την καθιστα ποιο ''ασφαλη'' σε σχεση με τις προηγουμενες εκδοσεις 360 που παρουσιαζαν το προβλημα των 3 rings of death? Ευχαριστω προκαταβολικα για τις οποιες απαντησεις και ελπιζω να βγαλω ακρη γιατι θελω συντομα ενα 360 στο σαλονι μου!!!

 

Ας απαντησει καποιος που γνωριζει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Για να επανελθει το θεμα....και συγνωμη αν γινομαι πιεστικος αλλα εδω μεσα υπαρχουν ατομα που γνωριζουν πολυ καλα τα πραγματα γυρω απο τις κονσολες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τετοιες κονσολες ειναι η Elite και η νεα premium με την hdmi εξοδο , χωρις ομως να εχει αποκλειστει τελειως το φαινομενο του ring of death...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστω ρε παιδια, αυτο ηθελα να μαθω, σε ποιες εκδοσεις ειναι η επιπλεον ψυκτρα! Σιγουρα για το προβλημα των 3 rings of death δεν μπορουμε να ειμαστε

σιγουροι....Τι να κανουμε ομως....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίτα και εμείς που δεν έχουμε την έξτρα ψύκτρα δεν μας έχει χαλάσει το μηχάνημα ο κολλητός μου έχει κονσόλα launch και ακόμα δουλεύει !! τώρα από κει και πέρα καλύτερα με έξτρα ψύκτρα γιατί σίγουρα το πρόβλημα είναι υπαρκτό..πάντως το σίγουρο είναι ένα..δεν θα μετανιώσεις για την αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ακριβως σκεφτομαι, οτι δεν θα το μετανιωσω....28 σεπ. δινω τελευταιο μαθημα και μαλλον στις 29 το πρωι θα τη συνδεω στην TV μου....αντε να δουμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σας απογοητευσω.Ενα φιλαρακι μου προσφατα πηρε την ελιτ εκδοση.

Μετα απο 2 μερες δυστυχως εβγαλε 3 κοκκινα λαμπακια.

Επισης εμενα η κονσολα μου εβγαλε το ιδιο προβλημα και το πηγα και μου βαλανε τη νεα πλακετα με την επιπλεον ψυκτρα.

Αθορυβη πλακετα και δεν ζεστενοταν ομως μετα απο 20 μερες και ενω επεζε μια χαρα γυρισα σπιτι και ειδα το τροφοδοτικο με κοκκινο λαμπακι και το μηχανημα δεν ξεκιναγε.

Ειχε καει την ωρα που ηταν σβηστο.Το τροφοδοτικο δεν εφταιγε γιατι εβαλα πανω αλλη κονσολα και επεζε κανονικα.

Παντως παρατηρησα κατι που εχω την υποψια οτι πεζει ρολο.

Η παλια μου κονσολα επεζε καπου 10 μηνες χωρις προβλημα.

Μολις αλλαξα απο pal50 σε pal60 υστερα απο λιγες μερες εβγαλε 3 κοκκινα λαμπακια.

Σκεφτομαι μηπως αυτη η επιλογη θερμενει περισσοτερο την καρτα γραφικων.

Αν καποιος απο εδω επαθε το προβλημα αυτο με τα λαμπακια και ειναι σιγουρος οτι το ειχε σε παλ50 ας μας το πει για να μου φυγει η ιδεα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έχουμε ξαναπεί.

 

Την καινούργια Premium έκδοση που έρχεται στο Πλαίσιο από 26 Σεπτεμβρίου μαζί με το Halo3.

 

Eίναι ακόμα καλύτερο από το Elite σε θέματα αξιοπιστίας γιατί είναι ολοκαίνουργιο με πολύ καλύτερα υλικά από τα παλιά, έχει την επιπρόσθετη ψύκτρα που μειώνει το πρόβλημα των ring of death και έχει και θύρα hdmi extra όπως το Εlite.

 

Το Εlite ουσιαστικά σε προσφέρει τον 120άρη σκληρό και το μαύρο χρώμα του.

 

Tha stixizei perissotero apo to paradosiako premium?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κριμα....Εμεις που ειμαστε ετοιμοι τωρα να αγορασουμε το 360, το ψαχνουμε πολυ για να ελαχιστοποιησουμε ολα τα πιθανα προβληματα, πραγμα το οποιο μου φαινεται απιθανο...Τι να πω...Ψαχνω και στο google αυτες τις μερες και για πληροφοριες σχετικα με το 65nm chip(falcon) και το ποτε θα κυκλοφορησει κονσολα που θα το ενσωματωνει!Διαβαζω οτι τετοιες κονσολες ισως κυκλοφορησουν αυτο το φθινοπωρο χωρις τιποτα να ακουγεται απο επισημες πηγες!Ισως πρεπει να περιμενουμε λιγο μηπως...λεω μηπως....(μεταξυ μας δεν πιστευω οτι θα διορθωθει κατι γρηγορα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κριμα....Εμεις που ειμαστε ετοιμοι τωρα να αγορασουμε το 360, το ψαχνουμε πολυ για να ελαχιστοποιησουμε ολα τα πιθανα προβληματα, πραγμα το οποιο μου φαινεται απιθανο...Τι να πω...Ψαχνω και στο google αυτες τις μερες και για πληροφοριες σχετικα με το 65nm chip(falcon) και το ποτε θα κυκλοφορησει κονσολα που θα το ενσωματωνει!Διαβαζω οτι τετοιες κονσολες ισως κυκλοφορησουν αυτο το φθινοπωρο χωρις τιποτα να ακουγεται απο επισημες πηγες!Ισως πρεπει να περιμενουμε λιγο μηπως...λεω μηπως....(μεταξυ μας δεν πιστευω οτι θα διορθωθει κατι γρηγορα).

 

ta nea 360 vgainoun me deuteri psixtra...kai 3 xronia eggiisi

 

to 65nm chip den vlepw pou sou xreiazetai...kai den einai auto to falcon pou simioteon tha vgei meta ta xmas stin agora

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ta nea 360 vgainoun me deuteri psixtra...kai 3 xronia eggiisi

 

to 65nm chip den vlepw pou sou xreiazetai...kai den einai auto to falcon pou simioteon tha vgei meta ta xmas stin agora

 

Σιγουρα ξερεις καλυτερα απο μενα, μιας κι εγω εχω αρκετα λιγο καιρο που διαβαζω για θεματα κονσολας. Απλως υπεθεσα πως μικροτερα τσιπακια με λιγοτερη καταναλωση και ισως μικροτερη παραγωγη θερμοτητας ειναι μια καλυτερη λυση στο θεμα της υπερθερμανσης. Ολα υποθεσεις ειναι απο μερια μου μου ομως, γι' αυτο ζηταω εδω τις γνωμες σας. Με βλεπω για την ελιτε εκδοση παντως γιατι δυσκολα μπορω να περιμενω τα χριστουγεννα!!!Ειδωμεν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...