Προς το περιεχόμενο

Θερμοκρασιες


mimis_b

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

αν μπορεις και δε βαριεσαι κανε μου μια χαρη mimis_b ανοιξε το εβερεστ και κανε δεξι κλικ σοτ εικονιδιο στο system tray πηγαινε στα tools πατα system stability test τρεξτο λιγο και πες θερμοκρασιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ χαμηλο το νουμερο βεβαια αλλα αν ειναι πραγματικο μιλαμε για θαυμα ειδικα μετα απο 14 λεπτα και μαλιστα οταν στη gpu εχεις 65 χωρις να κανεις τπτ, δεν ξερω τι να υποθεσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανενα 2ωρο..όπως η κανονικη χρηση..π.χ. να βγαινεις αποτομα απο το παιχνιδι οπως με τ star key και να την βλέπεις κατευθειαν στο προγραμμα που έχεις είδη ανοιχτο για να μετράει την θερμοκρασια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Τ7300 όντως δεν υπερθερμαίνεται. Και σε μένα με καινούργια απαιτητικά παιγνίδια του 2007 δεν πάει πάνω από 56-59 βαθμούς. Ωστόσο πρέπει να πω ότι όταν έπαιξα το Railroad Tycoon, η θερμοκρασία του cpu έφτασε 70 βαθμούς! Τελικά από το task manager ανακάλυψα ότι χρησιμοποιεί μόνο το ένα core, ενώ το δεύτερο έχει ελάχιστο load. Προφανώς αυτό συμβαίνει λόγω της παλαιότητας του παιγνιδιού και στον τρόπο που έχει προγραμματιστεί για να χρησιμοποιεί τον επεξεργαστή.

 

Υ.Γ.: Εγώ τις θερμοκρασίες του cpu τις βλέπω με το Intel Thermal Analysis Tool και της 8600 με το monitor του nvidia ntune.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως εχετε το laptop σε κατασταση εξοικονομησης ενεργειας?

 

Όχι. Εάν το βάλεις σε εξοικονόμηση ενέργειας, τα cores χρονίζουν στα 800MHz και δεν ανεβάζει θερμοκρασία. Θα αναφέρω βέβαια ότι μια φορά που το δούλευα με την μπαταρία, το έβαλα σε εξοικονόμηση ενέργειας και το c&c 3 δούλευε κανονικότατα, απλά σου έδινε την αίσθηση ότι όλα γίνονται ελάχιστα πιο αργά, χωρίς ωστόσο να χάνει frames. Για την ιστορία νομίζω μου άντεξε λίγο παραπάνω από μιάμισι ώρα, έχοντας την οθόνη στην χαμηλότερη δυνατή φωτεινότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...