Προς το περιεχόμενο

ποιο απο τα 2 laptop?


manthoulis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας παιδια,

 

αυτον τον καιρο κοιταζω για ενα καινουργιο laptop και εχω καταληξει στα 2 παρακατω:

 

Vaio VGN-FZ11S

ή

Toshiba Satellite A200-1GB...

 

O sony εχει Intel Core 2 Duo T7100 1.80GHz, σε αντιθεση με τον toshiba που εχει Intel Core 2 Duo T7300 2.00GHz.

 

O sony εχει 160GB SATA 5400rpm, σε αντιθεση με τον toshiba που εχει 250GB SATA 5400rpm.

 

τα υπολοιπα ειναι πανω-κατω ιδια.ο toshiba καθως φαινεται ειναι καλυτερος(και 100€ ακριβοτερος).

 

Το θεμα ειναι προτιμας το sony επειδη ειναι sony(και εχει και εξοδο HDMI) ή τον καλυτερο βαση χαρακτηριστικων toshiba?

 

Αν μπορειτε δωστε μια ψηφο με αιτιολογηση!!!

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαλαρα +1 ψηφος απο μενα στη toshiba μεχρι σημερα εχω αλλαξει 3 φορητους toshiba και εχουν βγει σκυλια στη δουλεια και αντοχη και το κυριοτερο αχρειαστο να ειναι το service ειναι εδω στην ελλαδα και δεν θα χρειαστει να τον στειλεις στο Βελγιο με δικα σου εξοδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έκανες την ερώτηση πριν από 1 μήνα θα σου απαντούσα χωρίς σκεψη για τον Toshiba. Τώρα όμως, που αγόρασα μία Sony Bravia με πολλές HDMI εισόδους με προβληματίζεις. Νομίζω όμως ότι τελικά θα αποφάσιζα και πάλι Toshiba για του λόγους που αναφέρει ο kavatzoulas.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα

εγω εχω και σονυ και τοσιμπα,και ειμαι και με τα 2 ικανοποιημενος απολυτα

χαρακτηριστικα παντα υπερεχουν οι τοσιμπα στα ιδια λεφτα, αλλα οι σονυ εχουν καλυτερες οθονες (αντικειμενικα) και ντιζαιν(υποκειμενικο αυτο)

οσο εισαι εντος εγγυησης η σονυ παρεχει καλυτερη εγγυηση καθως ειναι on-site και εσυ απλα κλεινεις ραντεβου με κουριερ και μεσα σε 5 μερουλες το λαπτοπ εχει γυριζει απο γαλλια

η τοσιμπα απο την αλλη εχει ενα παρα πολυ καλο σερβις για τα ελληνικα δεδομενα χωρις να σημαινει ομως πως ειναι η γη της επαγγελιας. βεβαια μαλλον δεν θα το χρειαστεις το σερβις,εκτος κι αν εισαι γκαντεμης

 

καλυτερα παρε τοσιμπα ομως,επειδη δινει και 2 χρονια εγγυηση

απο θεμα αξιοπιστιας ειναι και τα 2 σουπερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

toshiba με κλειστα τα ματια!!!ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ.εχει και καταπληκτικο σερβις,ενω αν παθει κατι ο sony(αν παθει...)θα πρεπει να παει για σερβις στο βελγιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to toshiba ki apo mena !! exei polu kala xarakthristika kai einai polu poiotika kai axiopista mhxanhmata !! oso gia to service ontos einai polu kalo toso ths toshiba oso kai ths sony !! parolo pou ta sony feugoun sto exoteriko den gurane meta apo ena mhna alla meta apo 1-2 vdomades !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για Toshiba και από εμένα. Καλύτερη κάρτα γραφικών, καλύτερος επεξεργαστής, μεγαλύτερος σκληρός και 2 χρόνια εγγύηση. Νομίζω ότι για 100 ευρώ παραπάνω παίρνεις αρκετά ενώ η ποιότητα και η αξιοπιστία και των δύο μηχανημάτων είναι αδιαμφισβήτητη. Σίγουρα ένα συν είναι το σέρβις σε 3-4 μεγάλες πόλεις στην Ελλάδα.

 

Τσέκαρε μόνος σου τις κάρτες :

ΑΤΙ

ΝVidia

 

Δυστυχώς η τύχη είναι πάντα απαραίτητος παράγοντας... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταξε η σειρά Toshiba Satellite A200 ειναι κορυφή με 2 χρονια εγγυηση και ποιοτητα υλικων κατασκευης, οπότε μην το σκεφτεσαι. Αν θεωρεις σοβαρό μειονέκτημα την έξοδο HDMI και αν έχεις τα φράγκα προτίμησε κάτι άλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...