Προς το περιεχόμενο

[INFO] Σκριπτάκια για να ακούμε και να βλέπουμε ΣΚΑΪ


apoikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

http://www.skai.gr/player/radiolive

αυτο εννοω αλλα μολις διαπιστωσα οτι στην αλεπου δεν εχω ηχο σε galeon εχω..τις πταιει?

 

*αν βγαινει απο αυτο ο host...

 

 

....-....Z.Uk4]c......t...V.'................Iw.Y....; ..XE....[.......%8.....V..N!z....;Y.......^.da...b.8ri...6.....U.P.O"*......U....F.l...P...7.....{.X...(...0b.X......(.n..C.."s....C............Em.)...4....F.<....S..zm.a\.N]..G(-...2.....O...Po....o...1.*g..pQ..8.#[email protected]+.%.,t5..5.Y..a...M.....V....f.Q.

.{X.!J.Ci.......M~.e../....?.i.n.......=v....... .<...v....4N...O......*...F.4..G.V.......~.].;../.';..b]]i.........y..A....[5.......ZX..2m,o...t:..w.:...).tM&..X..83.G..^&..0."f..X.cA.c.yH8E..J.A.....8...r

........'w..y_..>....n1c...gO...U"....

.s.O.........(....5..|_.a"..,q.Q....*6...9....:...H@?p7..~..)r.....s.......7x.4....S........V....m.Gm.@1-..~......H..."..)8...e....G.[y..V.....G.....)[email protected]%{K^....F]..V..P...P.=%.G.m.......A..J............p.<$....s.....LCi0..`0.|bH.`.{#F.....c...?..d.%h...z^P.?...s..L_F. .|......ko.......^..hEQ..PD.s..>n.4a..M....N.......{...q2...6....;$...t.a)...!......<........=....Td./..z...p.}[email protected]./v..

v

b.O......j..k.3.0.._....Q.-....c.....7...kf....*.3....!Qu;QU..._o.a{..\~{).

.(u...p+../,EK/.B...Y.5.;[email protected].._.;-#h..;........k>4.zNI#.j..Y..xC......:Z...5:G..^.........I..I...N..H...V/...C...l.T#}m....q...)..._O.O.....

 

....n....

1I....a..&....*Ux1^.;}Ur....T.^cNc^....].d..[a^[email protected]$..t......1...".

\A..(.:b....K..X...I}.....x.\.).g...4>[email protected]

9...\-....d..%!.J-|k.([email protected]~....iw..........g......%[email protected]?.i4..A...|..B.z.......eeRRo&......2BHF.iz...C.6...a0_...F.YS..w.HX!..WI.\.."[email protected]..... .|..e........L..N.6.)...=..7R.......!.......4.....A.$..l~.RbnT. .C'.S...Bw..$U>)....c..:*C....X....K9.%.).....^.X?(...|.r.`S.]!.1s.z^ [-.V....dOX..O.J#..B',t......C^..*..t.P.....6.5I.nv..<..x.r0.........S.j.N<._N.'.........g..v.....fHm5i./..r8#..^.5#.!.6.IBuY.j...2.....w.N.Dv.Yw........{.cgO.4..]..m.s..Y...~.H...C.x..|j.....\.:./.-.M.W][email protected]^.~P....wIH....*u.." Hp.0bB..........!..>4..g..?Jt..#..M...{...}pu~.P.=....._y8.T1")....E...........LR(@c\.p..N......cK.QbM... HSj|....(...I..a..-4.Vr.n...........a.G....b

j...X,g....k.g\....5ss..W>.z..+....J...i...L.G..3 .(..6....}3-...i..-nG.`.2x.X......f...S..E. ..........r.%&2,....a.........+...5....z_.w..m...d.BL.....m.......`h..:.b.E..\'..

.H.Yq..M7.gVa

[email protected]...]o....x.........M.k?.Ht......In..*...K..W..n...............\.................`?....}.....j.......D...m.U.Q......6;

j.."W.z..J?..."..n...M.J.&...r.I=.....OG.g.u.g..13:.....`v:...i..Lr.?.D..d.p.....K..\q.

..d............^o...M.)...lc..T.$.....#+....l..r...

..?....V...gJ...................z#..>.j...y.L&O..C8.....C............z.w..~.6...t..6....VU3..z..)[email protected]:d....8........R...VZ..yf...:.....m...h=V....A.As.../8J`..4...n.*.

.c........J9ou.........v.}w.F......Xn.P;4.7H..*.........I..%!..~oo.E..sp...?.E..m[........Fv... .8.P....W..O....$.jG.v..p^2]I.6u.{....w...?.... ....n.BH.>Q...=..*.S.SO.,f.f.j..Fb..T...h.a}...;f....'!.\.........a

.(".^w..ez.tnl..o.;.....\.D...K..GGx...s.>. ..0Z....x........{[email protected]..!..z...".\.w..,./}~u...R..sZ...h..f ]. !....<.....k.^.1c......cl..j.T)j..%.4."^.se...L.@].C.^l(D.9w.!...q.5..M........\v...K..M/B.-....Hg......>........T7.^

E..5........ [email protected].%..a?H.S...2N....).0..b....{.$..H"W..e......@.'...C.2.-.;%.M%..S^.=#.JG....Q".?s.A....3p_..4q^..

...sl.....V....7..d.'..T2.....Yb....5X1u.b.4..4.z.th..uQ. ..=.6.9.;....L..K..).......n.....i..O5..;B....[y.!5..P.........u.h..M.....8.]$h)=..gl.ga....-+$C...w...&.....o.l.a..%...aa.`=......c....FjG..CD...........q.t.{..L........C....e.qs.+.n~.*em+??

w..z....m.^..$.:.'.P..k..'....;..)....6YH..$&P..H...T.w2^.......p.....qh.IC...7../...nc.,G.$.h...{.2..p.[.i.)c.; .Kp.Mw."C...B..F.n).....Y0.O.{.

.......k...d..........g..>4.k.n

.....Wz).*...aL;.,.(......CY'/.Xv.ND..:[email protected].*.....a....{.F(.k<

R.3...4U.. .....}xR.&..K.#u...knU<>$.0brM....I.....d.........)..Gp....*.}.]...>.......l MX?-7....%..V.....vA.....PT...+X7..i7.g.^q.a0....c......J.`.f...D.Y..

...q.'.....0..ML..G.....G.c..W+|.d.c._ +..st............l...0..V...h.8..}<...J...w..........JF..?.BZi.=M....L>....I...H.?.6yV.u.0..W.'.N.WGqiab....OA.!N@GJ....'.,t..E.....(...5.Nrm... C5(&~.?h.bL..*Nyj...]."ne5...W..#'I..;Ej..\q.8\..

....g...s.T...c9..5.(z=6o..BdfO..&M...QL...8;c-z>.h.v..@.......&]H<.Smz.DC.3jO... oh&a-.......V.....qO....|6 L..".

5d.NB..l........:y.57R.w....+.W..iW...0t'}......#0.|8.|:3.'............{.n...H...E."sj .....O...Wpp........+...G..l.S.

W.3....`P..[6o.|...ZVo 1W*lfO.......F...a}..a..i%[email protected]_....b.....4.D.%.$..t6[.....tzB...;.D.P+.....I.....07....up..V.P..... T...G.`]~._m-^[email protected]......}.(d....^....d^.G...c<...b.....s.....#A.tz..7Y....Jk...1O2S....{..:/.B..A.58.G.t....q.2.l.&{.l7..dOB....X.....n.4...Rs...'...n.=....>%....i...Z4$\...-......c.Z]......W$."..0..I.......l.IJ..b...O..J.E..?M..B....C.hHD.4....+r...*....R..]......X..

 

 

 

Επεξ/σία από BonJovi1000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 186
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

κι εγω εχω εγκατεστημενο το τελευταιο adobe flash, ενω στα προσθετα στις προσθετες λειτουργιες λεει shockwave 9...r999

 

στο site του σκαι μου λεει να βαλω την 10 για να παιξει...wtf.

 

καμια βοηθεια παιδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εισαι σιγουρος οτι ειναι η τελευταια εκδοση?

Ριξε μια ματια στο

>about:plugins

του ff.

 

πχ σε μενα

>Shockwave Flash

   Όνομα αρχείου: libflashplayer.so
   Shockwave Flash 10.0 [b]r22[/b]

 

Επισης, δεν εχω με κανενα τροπο streaming απο το ΣΚΑΙ εδω και μερικες βδομαδες, ακομα και απο το site. Μαλλον επειδη το γυρισαν ολο σε flash, που να τους καει ο νεος internet explorer 8!

Επεξ/σία από jim_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε δεν φταει το site του ΣΚΑΙ, η λανθασμενη αναγνωριση του flash απο τον browser σου φταει.

 

αυτο το ηξερα αφου το εβλεπα. Το προβλημα μου ειναι πως θα το φτιαξω οχι ποιος φταιει:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να ξερω την διανομη που εχεις, αν εισαι σε 32 ή 64 bit και τον τροπο που το εγκατεστησες, βγαλτο.

 

Κατεβασε το αντιστοιχο .tar.gz απο την adobe, βγαλε απο μεσα του το libflashplayer.so και βαλτο για αρχη μεσα στο /usr/lib/mozilla/plugins.

 

Quick-n-dirty λυση, αλλα λογικα θα δουλεψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχαμε ξανακανει παρομοιες αλχημειες για να παιξει το musicovery και γουσταρα ειναι η αληθεια. Πριν μου πεις αυτο εβγαλα το flashplugin-alternative.so απο καποιους φακελους στο usr/lib και θα παιξω λιγο με το synaptic να κανω επανεγκατασταση καποια πακετα

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 11:23 ----------

 

και το μονο που καταφερα ειναι να ξαναδημιουργσω το αρχειο...LOL.

 

Επιμενει η 9.0 r999

 

ubuntu 9.04 32bit εχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου ερχεται κατι αλλο, τι να πω. Μιας και εισαι σε ubuntu δοκιμασε και το .deb πακετακι απο την adobe.

 

Σε εμενα η "εξαπλωση" του flash παει ετσι:

- μεσα στο φακελο /usr/lib/mozilla/plugins/ εχω ενα αρχειο με ονομα flash-mozilla.so, το οποιο δεν ειναι κανονικο αρχειο, αλλα symlink στο...

- /etc/alternatives/flash-mozilla.so, το οποιο ουτε παλι ειναι το κανονικο αρχειο, αλλα symlink στο...

- /usr/lib/flashplugin-nonfree/libflashplayer.so το οποιο ειναι κανονικο αρχειο, και μαλιστα εχει γινει απο το apt, βαζοντας το πακετο flashplugin-non-free...

- το οποιο δεν ειναι παρα ενα σκριπτακι που τραβαει το tar.gz απο την adobe και κανει τα υπολοιπα.

 

Το πακετο εχει μπει απο το κανονικο repo του debian. Το παρεμφερες πακετο flashplayer-mozilla που παρεχεται απο το debian-multimedia, μου προκαλουσε συχνα κρασαρισματα στο firefox ακομα και σε sites οπως το youtube και γιαυτο πηρε ποδι.

 

Επισης, υποθετω πως η παραπανω "εξαπλωση" του plugin σε πολλα symlinks γινεται για να το "βλεπουν" ολοι οι browsers, μιας και εχω flash μεχρι και στον midori :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το εχω δοκιμασει το deb πακετακι και μου λεει οτι εχω νεοτερη εκδοση.

 

Ευχαριστω και παλι για το ενδιαφερον σου, αν και δεν βλεπω το λογο να βαλεις flash στον midori :P

 

το εφτιαξα, εβγαλα κι αλλα πακετα απο το synaptic που ειχαν να κανουν με flash απο macromedia και τωρα μπορω να δω το site του σκαι κανονικα

Επεξ/σία από disqualified
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε ο midori ειναι Ο browser!

 

Να ειχε σοβαρη διαχειρηση cookies ωστε να μην χρειαζεται να βαζω τα στοιχεια μου καθε φορα που μπαινω σε καποιο site...

Να με εβαζε και στο facebook και σε συναφη web2 sites...

Να μην κρασαρε χωρις καποιο εμφανη λογο σε ασχετες στιγμες...

 

Ειναι τωρα λογοι αυτοι για να μην βαλεις midori? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης αν ασχοληθεί κανένας, άλλο ένα ζήτημα:

 

Αν δεν προλάβαινα να δω ή να ακούσω live την Ελληνοφρένεια ή το Infowar, τα κατέβαζα με το χέρι.

 

Η διεύθυνση ήταν της μορφής http://download.skai.gr/200905/audio/elfren120509.wma όπου 200905 σημαίνει έτος 2009 μήνας 05 κλπ. Πλέον, στο νέο site έχει εντοπίσει κανείς που ανποθηκεύονται τα αρχεία που stream-άρουν on demand?

 

Ευχαριστώ.

 

Καλησπέρα, επειδή βλέπω ότι δεν σου απάντησε κανείς, μπορείς να δεις τους φακέλους κανονικά με τα αρχεία τους μέσα!

Ο λόγος που δεν βρίσκεις τα καινούρια αποθηκευμένα stream είναι επειδή άλλαξαν σε mp3 format!

Ορίστε και το λινκ έτοιμο για αυτόν τον μήνα για να τα βρίσκεις εύκολα!

http://download.skai.gr/200906/audio/?C=M;O=D

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

κατεβαζει με 45kib/s :shock:

 

απο τοτε που το γυρισαν σε φλας εχω σταματησει να ακουω σκαι ρε παιδια, δεν μπορουσαν να αφησουν ενα κανονικό stream ραδιοφώνου;

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 22:08 ----------

 

:mad::mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...