Προς το περιεχόμενο

iTunes Store - απορίες


Freakster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάθομαι και χαζεύω εδώ και αρκετή ώρα τον πλούτο των άλμπουμ που προσφέρει το itunes σε συνάρτηση με την ευκολία αγοράς και την δυνατότητα previews, αποφάσισα να μην ξαναπληρώσω υπερτιμημένα για δίσκους που δεν θέλω καν ολόκληρους...

 

 

Εντάξει, προφανώς δεν ανακάλυψα τον τροχό εδώ, αλλά ok. Eχω μερικές απορίες που αν μου τiς λύσετε θα γίνει η ζωή λίγο πιο εύκολη.

 

Πως μπορώ να ξεχωρίζω ποια κομμάτια έχουν drm προστασίες;

 

Υπάρχει περιορισμός στον αριθμό των ipods που μπορώ να περάσω την μουσική μου; (Εννοείται θα είναι μόνο συγχρονισμένα με την δική μου βιβλιοθήκη)

 

Τα podcast είναι δωρεάν; Ολα;

 

Επιτρέπεται να αλλάζω τα στοιχεία στη μουσική που κατέβασα;

 

 

Αυτά μεχρι στιγμής :)

 

thanx./

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα ακομα. Για να κανω back up την βιβλιοθηκη μου αρκει να αντιγραψω τον φακελο της μουσικης που περιεχει και τον φακελο itunes?

 

Και αυτο θα περιεχει αδειες κ.τ.λ. για οταν θα ξαναεγκαταστησω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω αγοράσει από το iTunes άρα δεν ξέρω να σου απαντήσω σε όλα τα ερωτήματα. DRM προστασία έχουν πάντως όλα τα τραγούδια, εκτός από αυτά που κοστίζουν σχεδόν διπλάσια από τα προστατευμένα των 0,99 Ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός ο haHa. Απλά ήθελα να τρομάξω τον Freakster, γιατί μου εκμυστηρεύτηκε προσφάτως ότι έχει μαζέψει πολλά λεφτά κάτω από το στρώμα του.

 

Και βρήκα πλεον που θα τα χαλασω! :mrgreen:

 

 

Τα εστειλα τα ερωτηματα και στην apple, αν μου στειλουν, θα ποσταρω την απαντηση :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα podcasts και τα vidcasts είναι δωρεάν ! 100%!

Όχι δεν υπάρχει περιορισμός στον αριθμό των ipods, απλά αν κάποιο είναι αρκετά μικροτερο από τα άλλα μπορείς να διαλέξεις από τις ρυθμίσεις ΤΟΥ, τι να αφήσει έξω από το sync.

 

Στο μόνο που δεν είμαι σίγουρος είναι αν επιτρέπεται η αλλαγή των στοιχείων. Πάντως να ξέρεις ότι αν κατεβάζεις από iTunes τα κομάτια έρχονται με full artwork + lyrics. Αν η αλλαγή γίνεται για λόγους αλχημείας, προτίμησε μία playlist.

 

Ελπίζω να βοήθησα! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:) Thx για τη βοηθεια. Απο την apple το μονο mail που ελαβα εμοιαζε γραμμενο απο bot, ηταν ασχετο με τις αποριες μου, εκτος απο μια. Μου εξηγουσε πως να κανω backup σε cd dvd ενω ειχα ρωτησει για σκληρο δισκο.

 

 

Whatevah.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...