Προς το περιεχόμενο

εξωτερικος σκληρος


prisila

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα !αν μπορει κανεις να μου δωσει τα φωτα του..

εχω εγκαταστησει εξωτερικο σκληρο δισκο για να μπορω

υποτιθεται να χαλαρωσω αυτον που ηδη εχω κ φυσικα για

περισσοτερο χωρο..το ζητημα ειναι οτι δεν ξερω με ποιον

τροπο μπορω να αποθηκευσω σ αυτον..πχ,εχω πληρη τον

παλιο κ ενω προσπαθουσα να κατεβασω καποια ταινια την

ακυρωσε γιατι δεν υπηρχε λεει ελευθερος χωρος:evil: δλδ

πως θα γινει να χρησιμοποιηθει ο καινουριος?πως μπορω να

επιλεξω να κατεβαινουν ολα στον καινουριο πλεον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν θα πατήσεις να κατέβει κάτι, θα επιλέξεις ως θέση προορισμού τον καινούριο σου εξωτερικό δίσκο. Επιπλέον, μπορείς αρχεία που δε χρησιμοποιείς καθημερινά, να τα βάλεις και αυτά στον εξωτερικό σου για να αποφορτήσεις κάπως τον κυρίως σου δίσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε αυτον τον τροπο ψαχνω κ γω να βρω..

δεν μου βγαζει να επιλεξω θεση προορισμου..κ το αλλο ειναι οτι

θελω να αποφορτισω τον παλιο με το να μετακινησω παλια αρχεια

στον καινουριο αλλα ..πως???(ειμαι ασχετη :(()

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μεταφέρεις αρχεία από τον παλιό δίσκο (υποθέτω έχει το γράμμα C) στον καινούργιο (υποθέτω ότι έχει το γράμμα D) μέσα από το Ο Υπολογιστής μου (My Computer) θα τα κάνεις αποκοπή (ή αντιγραφή) από τον παλιό και επικόλληση στον καινούργιο, έτσι ακριβώς όπως μετακινείς αρχεία μεταξύ δύο φακέλων.

 

Για όταν κατεβάζεις αρχεία από το Ίντερνετ, καλό είναι να μας πείς ποιό πρόγραμμα χρησιμοποιείς για να μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε λεπτομερώς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά έχει προεπιλογή το utorrent για το που θα αποθηκεύει τα αρχεία. Πήγαινε στις ρυθμίσεις του και θα το βρεις για να το αλλάξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν έχεις σε πρώτο πλάνο το μTorrent πάτησε τον συνδυασμό Control+P. Μετά πήγαινε στο Downloads και άλλαξε τον φάκελο που θέλεις να αποθηκεύονται τα αρχεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ σε ολους σας :) το εκανα κ το τελευταιο..

πηγα στις ρυθμισεις κ εβαλα τις ληψεις να αποθηκευονται

στον 2ο σκληρο..τωρα εαν αυτο γινει..θα δειξει οταν

ολοκληρωθει καποια ταινια..ξερω σας ζαλησα,αλλα εχω αλλο

ενα ερωτημα..μετεφερα τις ταινιες που ειχα στον 2ο κ τις εσβησα

απο τον παλιο,με αποτελεσμα στο μTorrent να μου παρουσιαζει

πως υπαρχει λαθος-σφαλμα κ δεν υπαρχουν οι ταινιες(που σημαινει

πως αν καποιος θελησει να τις κατεβασει απο μενα,πολυ απλα

δεν θα τις βρει..υπαρχει περιπτωση να κανω λαθος κ τελικα να

μπορει να τις παρει κ απο μενα καποιος?σας ευχαριστω ειλικρινα

ολους :):):)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσιολογικό είναι να σου βγάλει λάθος το μTorrent. Γιατί αυτό ακόμα ξέρει για την παλιά τοποθεσία του αρχείου, δεν ξέρει τίποτα για την καινούργια. Έτσι όπως είναι τα πράγματα τώρα, τα αρχεία που μετακίνησες δεν μπορείς να τα μοιραστείς. Άμα θέλεις να seedάρεις (μοιράσεις) τα αρχεία από την καινούργια τους τοποθεσία, σου λέω τον πιο εύκολο τρόπο, τότε πρέπει να πας στον τράκερ (την ιστοσελίδα όπου είχες δεί την ύπαρξη των αρχείων), να ξανακατεβάσεις το αρχειάκι που αντιστοιχεί στην κάθε ταινία, και την στιγμή που τα ανοίγει το μTorrent, να δείξεις την καινούργια τοποθεσία του αρχείου. Το πρόγραμμα με την σειρά του θα ελέγξει το αρχείο και αφού ολοκληρώσει τον έλεγχο στο 100% θα αρχίσει να το μοιράζει...

 

Και κάτι άλλο. Θα τοποθετηθούν από το πρόγραμμα τα ολοκληρωμένα αρχεία στον καινούργιο δίσκο, μόνο όσα άρχισες να κατεβάζεις μετά την αλλαγή του φακέλου στις Λήψεις. Όσα είχες αρχίσει να κατεβάζεις πριν την αλλαγή, θα τοποθετηθούν στον παλιό!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάτι άλλο. Θα τοποθετηθούν από το πρόγραμμα τα ολοκληρωμένα αρχεία στον καινούργιο δίσκο, μόνο όσα άρχισες να κατεβάζεις μετά την αλλαγή του φακέλου στις Λήψεις. Όσα είχες αρχίσει να κατεβάζεις πριν την αλλαγή, θα τοποθετηθούν στον παλιό!!!!

 

βασικη λεπτομερεια αυτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...