Προς το περιεχόμενο

Normal θερμοκρασίες στα HARDWARE....


DomenicA

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρησιμοποιώ το EVEREST και αυτό έχει τι δυνατότητα να μου δείχνει τις θερμοκρασίες του HARDWARE μου (CPU,MOBO,HD) και εγώ αναρωτήθηκα, ποίες είναι η NORMAL θερμοκρασίες και ποίες όχι για τα αντίστοιχα HARDWARE?

 

Ποτε πρέπει να ανήσυχο και ποτε όχι?

 

adsfavm3.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν δωσεις συγκεκριμενα μοντελα κανενας δεν μπορει να σου πει τπτ.δεν υπαρχει γενικος κανονας

 

aaa δεν το ήξερα αυτό, OK ορίστε τα στοιχεια

 

erhtrhtqd8.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτιδήποτε πάνω από 50-53β C για δίσκο + επεξεργαστή σε full load και 40-43β C περίπου για το κουτί σημαίνει πως πρέπει να πάρεις μέτρα για καλύτερη ψύξη CPU και/ή κουτιού...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1

παντως και ετσι οπως ειναι δε θα εχεις προβλημα δεν ειναι ανησυχητικα δλδ απλα καλο θα ηταν να ειναι καλυτερα..

(ποια εκδοση εβερεστ εχεις?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1

παντως και ετσι οπως ειναι δε θα εχεις προβλημα δεν ειναι ανησυχητικα δλδ απλα καλο θα ηταν να ειναι καλυτερα..

(ποια εκδοση εβερεστ εχεις?)

EVEREST v4.00 Build 976 Ultimate Edition

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως και ετσι οπως ειναι δε θα εχεις προβλημα δεν ειναι ανησυχητικα δλδ απλα καλο θα ηταν να ειναι καλυτερα..

 

Μα δε δίνει θερμοκρασίες στα screenshots! Εκτός αν έχω στραβομάρα; :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

exis ligo.... ( :P )

ama kitaksis ti proti SS tha ta dis (kato kato ine, dipla sto roloi)

 

:oops:

 

ΟΚ, στο system tray, τα είδα. Αλλά είναι θερμοκρασίες σε idle κατάσταση, να υποθέσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:oops:

 

ΟΚ, στο system tray, τα είδα. Αλλά είναι θερμοκρασίες σε idle κατάσταση, να υποθέσω;

 

i SS ine travigmeni 15 min meta pou aniksa to PC, piga WC kai meta mou irthe i periergia ka irotisa, de etreksa kamia efarmogi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου κάνει εντύπωση που ο επεξεργαστής είναι στους 42 βαθμούς ενώ η μητρική στους 46!

 

Ο σκληρός δίσκους στους 44 βαθμούς είναι κανονική θερμοκρασία, ο επεξεργαστής στους 42 είναι μάλλον κανονική προς χαμηλη (= δεν έχεις πρόβλημα). Η μητρική στους 46 είναι μάλλον λίγο υψηλή... αλλά και πάλι δε νομίζω να έχεις πρόβλημα μ' αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου κάνει εντύπωση που ο επεξεργαστής είναι στους 42 βαθμούς ενώ η μητρική στους 46!

 

Ο σκληρός δίσκους στους 44 βαθμούς είναι κανονική θερμοκρασία, ο επεξεργαστής στους 42 είναι μάλλον κανονική προς χαμηλη (= δεν έχεις πρόβλημα). Η μητρική στους 46 είναι μάλλον λίγο υψηλή... αλλά και πάλι δε νομίζω να έχεις πρόβλημα μ' αυτό.

 

Auti ti stigmi to CPU ine stous 37vathmous, MOBO kai HD stous 47, pano kato eki kimenonte thermokrasies edo kai 3 meres

 

oriste ka ita xaraktiristika tous

 

erhtrhtqd8.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τσιπσετ ή δε χτυπιεται με αερα σωστα ή θελει παστα ή η ψυκτρα του ειναι αθλια. πχ εμενα στη προηγουμενη μητρικη μου το 915 της ιντελ δουλεβε κοντα 50 βαθμους στο hec 6a19 ενω στο antec p180 που εχω τωρα δουλεβε στους 40λιγο. το π35 που εχω τωρα δουλεβει στους 37

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...