Προς το περιεχόμενο

ups ερωτηση


bluesattack

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΒΡΕ παιδια θελω να ρωτησω κατι....αγορασα το mustek 1000 ups...διαβασα στις οδηγιες που λεει...να ΜΗΝ ΣΥΝΔΕΘΕΙ ΣΕ ΠΟΛΥΜΠΡΙΖΟ ....εγω ειχα σκοπο να το συνδεσω στο πολυμπριζο ασφαλειας apc που εχω....ξερει κανεις τιποτα...υπαρχει οντως προβλημα λειτουργιας αν συνδεθει σε πολυμπριζο και ποιο ειναι αυτο ?

 

Υπαρχει μια μονο μπριζα....στο πολυμπριζο εχω ηδη ενα αλλο ups (στο οποιο ειχα σκοπο να συνδεσω ποια μονο ενα εξωτερικο δισκο και κατι pc ηχεια) και κατι αλλες συσκευες...οπως εκτυπωτης σκανερ ,δευτερο πολυμπριζο (με ενισχυτη +sub)

Eπισης το πρωτο ups δεν κραταγε καθολου σε διακοπη ρευματος...αλλα ειχα υποθεσει οτι ηταν ποια μικρο για το νεο μου συστημα...μηπως εφταιγε και το οτι ηταν και αυτο σε πολυμπριζο ασφαλειας ?

 

Τελικα τι λετε να το βαλω στο πολυμπριζο η θα μου κανει καμμια ζημια-κολπα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ακυρο μαλλον...δικο μου το λαθος ..συγνωμη...το διαβασα λιγο βιαστικα και τωρα ειδα οτι γραφει..μην συνδεεται πολυμπριζο (η καταστολεα τασης ) ΣΤΟ ups....

 

Παντως και σε αυτη την περιπτωση ενημερωτικα κανεις αν ξερει και δεν βαριεται θα ηθελα να μαθω τι κινδυνος υπαρχει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στο UPS μου έχω συνδεδεμένο δυο πολύμπριζα στη σειρά και της παναγιάς τα μάτια πάνω σ' αυτά εδώ και 1μιση χρόνο και όλα πάνε μια χαρά. Έτυχαν και 10-11 διακοπές και μ' έβγαλε ασπροπρόσωπο.

 

Φυσικά δε μιλάμε για το ίδιο UPS, αλλά πιστεύω ότι μια απ' τα ίδια ισχύει για όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...