Προς το περιεχόμενο

Η acer και οι αλλοι


ergidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας φιλοι. Καθομαστε εδω και παρατηρω λεμε "μακρια απο την εισερ" και "ειναι χαλια " και και και... Καθησα και σκεφτηκα λιγο και θαθελα να ρωτησω αντικειμενικα και ανεπιρεαστα να μου πει καποιος υπευθυνᨨ Τι παραπανω η τι καλιτερο εχουν οι αλλες αντιπρωσοπειες?? Εχω διαφορα λαπτοπ στο γραφειο μεταξυ αλλων και τοσιμπα και τουρμποχ και φουζιτσου κλπ. Ε οποτε χαλαει κατι οπως τωρα πχ το τοσιμπα οι ανθρωποι μου λενε να το παω εγω στα σεπολια πουνε το εργαστηρι τους οπως δηλδ γινεται και με εισερ και δεδομενου οτι δεν εχουν και ολα τα ανταλακτικα πρεπει να περιμενομε αοριστως Τα ιδια και με το τουρμποχ και φουζιτσου Και απο τιμες (εργασια και ανταλλακτικα) αλοιμονο σε οποιο πεσει στα νυχια ολονων. Τα εισερ δουλεβουν πολυ καλα μεχρι ωρας και οποταν ρωταμε κατι στο τηλεφωνο μας εξυπηρετουν παντα. Τωρα,, αλλαγες καινουργιων ελατωματικων εδω εν ελλαδι δεν κανει κανεις (οπως,, θα επρεπε)Εγω δεν εχω καμμια σχεση με εισερ που ισως καποιος να νομισει,, απλα μονο τα γραφω αυτα διοτι την θεωρω πολυ καλη μαρκα (κορυφαια για μενα και αριστε τιμες) και ισως ειναι κριμα οι συναδελφοι που θενε ναγορασουν καινουργιο λαπτοπ να τρομοκρατουνται απο αυτα που γραφονται για την εισερ και να μην την περιλαμβανουν στις επιλογες τους. Δεν λεω οτι ειναι αριστοι απλα ο νομιζω οτι δεν εχουν τιποτα λιγοτερο απο τους αλλους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Στην αρχή ήμουν και εγώ επιφυλακτικός με την Acer καθώς έκανα έρευνα αγοράς και παντού έβλεπα θάψιμο για την acer, ο άλλος είχε πρόβλημα με τα πλαστικά ξέβαψαν του άλλου του φούσκωσαν από την θερμότητα, άλλος είχε πρόβλημα με το service, τέλος πάντων δεν είχα περισσότερα χρήματα να διαθέσω για φορητό και τσίμπησα το παρακάτω μηχάνημα και είπα ότι γίνει.

 

Το πρώτο μου λαπτοπ είναι acerάκι λοιπόν και έχω μείνει μλκας είναι το acer aspire 5633wlmi 1.6 core 2 duo, 2 gb ram, 120 gb hdd, nvidia GeForce Go 7300 με 128 mb αυτόνομης μνήμης και φτάνει μέχρι 256 με χρήση του συστήματος.

 

Windows Vista Ultimate, aeroFX στα τέρματα, παίζω παιχνίδια κανονικά και με τον νόμο το έχω συνδέσει με 19" εξωτερική οθόνη, dual view υποστιρίζει και όλα πάνε σφαίρα!

 

Εκεί που υστερεί είναι σε ποιότητα υλικών αλλά αμα δεν παλεύεις με το ριμάδι δεν παθαίνει τίποτα, εξωτερικό πληκτρολόγιο, Mouse, οθόνη και δεν παθαίνει τίποτα.

 

Επίσης το αφήνω ανοικτό για βδομάδες και δεν μασάει τίποτα.

η acer προχώρησε σε διάφορες εξαγορές πρόσφατα και το γύρισε στην ποιότητα μπορείτε να το δείτε εδώ:

 

http://global.acer.com/products/notebook/2007newid/index.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε παιδια Αυτο λεω και γω Οι αλλοι τι παραπανω εχουν??? μηπως δεν τυρανανε αυτοι ασυστολα ?? Μηπως δεν κοστιζουν τα κερα... τους σε εβρο για να σφιξουν καποια βιδα??? Και τελος ποιος αλλαζει εντελως το ελλατωματικο καινουργιο ??? Εγω το εισερ το βρισκω πολυ πολυ καλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι η Acer έιναι αρκετά .... οικονομική εταιρία. Πιστεύω επίσης ότι με την καινούρια σειρά Aspire Gemstone έχουν κάνει τα μηχανήματα τους πολύ όμορφα. Σε θέματα support όλοι κρίνουνε απο προσωπικές τους εμπειρίες. Τέλος στις τελευτάιες σειρές των Acer δεν έχουν παρουσιαστεί προβληματα (π.χ. 5920). Αντίθετα αποτελόυν value for money προτάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Genika den einai tixaio to gegonos oti oi megales eteries ellada kai eksoteriko pernoun Tosiba i IBM laptops sto prosopiko tous. Genika einai pio stinara mixanimata kai antexoun poli perisotero se pio skliri xrisi, vibration kai kathimerini metakinisi genika.

 

Tora ama xriazesai ena laptop to opoio den to metakineis kai para poli kai thes na einai designato high specs kai liga xrimata tote einai protimotero na pareis ena acer & simens kai den tha exeis problima.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως..αμάν με την πίκρα του καθενός να θάβει την εταιρεία acer..σε αρκετούς έχει φερθεί άψογα κ σε άλλους όχι..απόλυτα λογικό..αυτό γίνεται σε όλες τις εταιρείες..ίσα ίσα σε κάποιους που θέλουν να αγοράσουν φτηνό μηχάνημα η acer έδωσε πολύ καλές λύσεις..και respect επιτέλους το ρητό.."ότι πληρώνεις παίρνεις.."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια εν κατακλειδι η γνωμη μου ειναι οτι αν καποιος θελει οικονομια και ποιοτητα ισον acer . Τωρα αν χαλασει οπως και καθε αλλη μαρκα του εμποριου και δεδομενου οτι ζουμε εν Ελλαδι οπου ακομα ο πελατης για πολλους ειναι το "θυμα" και ο χαζος της ιστοριας (καταλοιπα απο περασμενους αιωνες) αν χαλασει λεω κατ.... παρασταση γενικως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε κατσε και διαβασε εμπειρειες χρηστων σε ξενα forums, αν νομιζεις οτι τα σχολια καποιων ελληνων ειναι για αρνητικα, χωρις να υπαρχει σημαντικος λογος. Απο το διαβασμα που εχω κανει, μπορω να σου πω οτι η προσωπικη μου γνωμη ειναι , οτι η acer φτιαχνει καλα και ποιοτικα laptops, αλλα αυτα δεν ειναι τα φθηνα μοντελα που επιλεγουμε οι περισσοτεροι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ότι πληρώνουμε παίρνουμε guys αποδεχτείτε το έτσι απλά..τουλάχιστον αυτό ισχύει στο μεγαλύτερο ποσοστό των αγορών μας..κάθε τι έχει κ το τίμημα του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το διαβασμα που εχω κανει, μπορω να σου πω οτι η προσωπικη μου γνωμη ειναι , οτι η acer φτιαχνει καλα και ποιοτικα laptops, αλλα αυτα δεν ειναι τα φθηνα μοντελα που επιλεγουμε οι περισσοτεροι

 

Λοίπον καλησπέρα κι απο μένα. Θέλω κι εγώ να αγοράσω laptop. Το πρώτο μου.

 

Σκέφτομαι αυτό το ACER http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.907862 το οποίο στα λεφτά του έχει φοβερά χαρακτηριστικά. Υποστηρίζεις δλδ φίλε cxmgp και οι υπόλοιποι ότι αυτό που είναι απ τα κανούρια και τα καλύτερα μοντέλα της Acer θα μου βγεί αρκετά καλό για 3 χρόνια; H οθόνη του είναι καλή;

Παραθέτω και το εξής:

Στους 3 πρώτους μήνες παρέχεται εγγύηση dead on arrival (επι τόπου αντικατάσταση) απο το e-shop.gr A.E.

 

Σημείωση

Οι μετακινήσεις που θα γίνονται θα είναι λίγες (π.χ. 2 φορές τη βδομάδα εκτός σπιτιού)

(Φυσικά οι μετακινήσεις εντός σπιτιού -γραφείο,κρεβάτι,τουαλέτα,μπαλκόνι- θα είναι πολλές καθώς διαθέτουμε καi wifi :-D)

Επίσης σπάνια θα μένει ανοιχτό τα βράδια για download αφού έχω desktop.

 

ΕΔΙΤ: Επίσης για το γραφείο θα πάρω κι μία απο εκείνες τις ωραίες βάσεις που έχουν και ανεμιστηράκι (δεν ξέρω αν έχει σχέση απλά το λέω...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν κοιτας αυτο το TOSHIBA Satellite A200-1M8 με 4 χρόνια εγγύηση και μονο 1099 ευρω?

 

Εχει μονο λιγο πιο αργο επεξεργαστη και παρομοιων επιδοσεων καρτα γραφικων,αλλα ειναι επωνυμος,ποιοτικος και με 4 χρονια εγγυηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοίπον καλησπέρα κι απο μένα. Θέλω κι εγώ να αγοράσω laptop. Το πρώτο μου.

 

Σκέφτομαι αυτό το ACER http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.907862 το οποίο στα λεφτά του έχει φοβερά χαρακτηριστικά. Υποστηρίζεις δλδ φίλε cxmgp και οι υπόλοιποι ότι αυτό που είναι απ τα κανούρια και τα καλύτερα μοντέλα της Acer θα μου βγεί αρκετά καλό για 3 χρόνια; H οθόνη του είναι καλή;

Παραθέτω και το εξής:

Στους 3 πρώτους μήνες παρέχεται εγγύηση dead on arrival (επι τόπου αντικατάσταση) απο το e-shop.gr A.E.

 

Σημείωση

Οι μετακινήσεις που θα γίνονται θα είναι λίγες (π.χ. 2 φορές τη βδομάδα εκτός σπιτιού)

(Φυσικά οι μετακινήσεις εντός σπιτιού -γραφείο,κρεβάτι,τουαλέτα,μπαλκόνι- θα είναι πολλές καθώς διαθέτουμε καi wifi :-D)

Επίσης σπάνια θα μένει ανοιχτό τα βράδια για download αφού έχω desktop.

 

ΕΔΙΤ: Επίσης για το γραφείο θα πάρω κι μία απο εκείνες τις ωραίες βάσεις που έχουν και ανεμιστηράκι (δεν ξέρω αν έχει σχέση απλά το λέω...)

 

Γράφω πουθενά αν υπάρχει κανένα Toshiba για να μου προτείνει κάποιος; Συγγνώμη φίλε haHA αλλά το να λειτουργούμε όλοι σα διαφημιστές της Toshiba είναι πρόβλημα. Ο κολλητός μου έχει toshiba και γνωρίζω πόσο καλά είναι από πρώτο χέρι. Επίσης έχω δει τις προσφορές. Εδώ όμως ρωτάω για το συγκεκριμένο Acer. Συγγνώμη αν γίνομαι κακός. :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα επειδη το χω ψαξει αυτο το μοντελο επειδη με ενδιαφερει και μενα γιατι οντως ειναι value for money και απο κοντα μου αρεσει και παρα πολυ κοιτα και απο αλλα καταστήματα μήπως σου φανεί κάτυι πιο συμφέρον....

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=69975842&product=986739&tab=specs

παντως αυτο επισης που ειναι αξιοσημειωτο ειναι η διαρκεια της μπαταριας....και αν εξαιρεσεις ολα αυτα που ακουγονται που οντως ολες οι εταιριες τα εχουν λιγο πολυ ειναι μια πολυ καλη επιγογη ολη η νεα σειρα aspire gemstone....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που μου έδειξες έχει την nvidia 8600 GS και όχι τη GT που έχει αυτο που έδειξα εγώ. Επίσης δεν έχει το dead-on-arrival το οποίο είναι ελκυστικό. Είναι βέβαια πιο γρήγορο...

 

5159-PCMARK.gif

 

σύγκριση του 5920 με Τ7300 με αντίστοιχο DELL Inspiron (τουλ. 1400 ευρώ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...