Προς το περιεχόμενο

Η acer και οι αλλοι


ergidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοίπον καλησπέρα κι απο μένα. Θέλω κι εγώ να αγοράσω laptop. Το πρώτο μου.

 

Σκέφτομαι αυτό το ACER http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.907862 το οποίο στα λεφτά του έχει φοβερά χαρακτηριστικά. Υποστηρίζεις δλδ φίλε cxmgp και οι υπόλοιποι ότι αυτό που είναι απ τα κανούρια και τα καλύτερα μοντέλα της Acer θα μου βγεί αρκετά καλό για 3 χρόνια;)

 

Δεν υποστηριζω οτι τα καινουργια ειναι τα καλα. Τα πιο ποιοτικα ειπα ειναι πιο ακριβα μοντελα, βλεπε ferrary + νομιζω ειναι αρκετα γρηγορα για να χαρακτηρισουμε τα νεα μοντελα καλυτερα + για να λεγεται αυτο, υποδηλωνει οτι οντως παρουσιαζουν προβληματα γενικα τα acer.

 

Αν θες ψαξε να διαβασεις στο google κανα review. Σου παραθετω 2 που ειχα διαβασει:

 

http://www.notebookcheck.net/Review-Acer-Aspire-5920G-Notebook.4217.0.html

http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=3897

 

Η προσωπικη μου αποψη, μιας και ειχα εναν acer και τωρα εναν fujitsu, ο επομενος φορητος μου αν εχω την οικονομικη ανεση σιγουρα θα ειναι καποιας αλλης εταιρειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

http://www.trustedreviews.com/notebooks/review/2007/05/31/Acer-Aspire-5920/p1

 

Εγώ διάβασα το παραπάνω review.

 

Και σε ρωτάω λοιπόν, υποστηρίζεις ότι δεν αξίζει τα λεφτά του το 5920wlmi?

 

Ίσως έχω τη δυνατότητα σε 2 μήνες να πάρω DELL απο Αυστρία σε πολύ καλύτερη τιμή από Ελλάδα. Π.χ. ένα με τα χαρακτηριστικα(περίπου) του 5920wlmi θα στοιχήσει περίποθ 1400 ευρώ. Να το προτιμήσω;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου ειπα τι θα εκανα... επομενως αν ημουν στη θεση σου και ειχα τα λεφτα, σιγουρα θα προτιμουσα dell. Παντως στον acer 5920 μου αρεσει πολυ η εξωτερικη του εμφανιση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ ότι είναι όμορφο. Να ρωτήσω κάτι όμως ξέρεις αν θα έχω προβλήματα με αγορα dell απο αυστρία;;

 

Πχ γερμανικό πληκτρολόγιο(μπορεί και windows) κλπ;

 

(μάλλον πρέπει να ανοίξω θρεντ γι αυτό..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ παράξενο κ εγώ ρε σύ μπήκα στην amg (mercedes) να πάρω το amg63 και δεν μου το στέλνουν λέει..lol..φαντάζομαι τι θα έβαλες μέσα στο φορητό για να γίνονται οι τιμές εξωφρενικές...lol...πλακίτσα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΝΤΩς με το πληκτρολογιο θα ειναι καποιο προβλημα!οταν ημουν γερμανια χρησιμοποιουσα γερμανικο πληκτρολογιο με desktop και ειχε umlaut και αλλους τετοιουσ χαρακτηρες και ηταν γ.... τα ....λογικα το λαπτοπ αναλογο πληκτρολογιο θα εχει...αλλα ισως να μπορεις να το παραγγειλεις επειτα απο συννενοηση....στειλε μαιλ να δεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον 1ον το σερβις ειναι το κυριοτερο και οταν στην χωρα μας το εχουν επωμιστει μερικοι ασχετοι και αετονυχηδες δεν μπορεις να περιμενεις και πολλα πραγματα, 2ον τα τοσιμπα ειναι κορυφη με πολυ μικρο δεικτη ζημιων και γι αυτο ειναι κορυφη σε ποιοτητα, 3ον η εγγυηση και η διαρκεια της παιζει μεγαλο ρολο, παραδειγμα ειδα φορητο hp που στην επισημη ιστοσελιδα της εταιρειας το ιδιο μοντελο εδινε 2 χρονια στην Τουρκια και 1 στην Ελλαδα. Αν αυτο δεν ειναι διακριση τοτε τι ειναι? Αρπαχτη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πόσο κάνει στη Τουρκία και πόσο εδώ ρε 21century?..δεν έχει λογική αυτό που γράφεις..εμένα δεν με χάλασε που δεν έδωσα τώρα τα επιπλέον λεφτά για να έχει 2 ή 3 χρόνια εγγύηση..έχω άλλους 2 μήνες άλλωστε να την αγοράσω με δική μου βούληση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και απο μένα :-)

 

είχα 2 χρονια ενα λαπτοπ acer χωρις να εχω απολυτος κανενα προβλημα...το αντικατεστησα πριν λιγο καιρο παλι με acer to aspire 7720G και το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι ξαφνηκα εξαφανιστhκε η καρτα για το ασυρματο δικτυο και δεν δεχετε κανενα driver...ουτε της intel ουτε απο την acer ουτε κανει update απο το ιντερνετ...εκανα φορματ μήπως ηταν ιος αλλα τπτ...εχω εξωτερικο usb ασυρματο τωρα και δουλευει....επισης τα ηχεία κανουν ενα σπαστικο ηχο ωρες ωρες ...εχει κανεις καμμια ιδέα πριν να τον παω στο γιατρο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφερον το καινουργιο aspire 7720g. Αυτο εχεις φιλε? ή μαλλον το παλιοτερο μοντελο

 

>
[b]ACER ASPIRE AS7720G_602G32HN 17"  	 ΤΙΜΗ :  1517,25[/b]

ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ : 	
Centrino Core 2 Duo T7500 ( 2.20GHz, 800MHz), 
2048MB (2*1024), 
320GB (2x160), 
NVidia GeForce 8600M-GT 512MB, 
17" WXGA CrystalBrite (1440x900), 
HD DVD, 
Windows Vista Home Premium GR, Ethernet, Wireless Lan 802.11N, 
Modem, 5-in-1 card reader (SD/MMC/MS/MS PRO/xD), 4 USB ports,Bluetooth,
firewire, DVI-D, S-Video, TV out, VGA port, Crystal Eye Web Camera 0,3 MP,
3,68KG, 8 cell battery, TV Tuner + remote

http://www.grammi.gr/eidos.aspx?kvd=55555364

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι αλλο μοντέλο αυτο που εχω,αγορασμένο πριν ενα μήνα απο το πλαίσιο 1179 Ευρω(μεσω ιντερνετ)...το μονο που διαφέρει απο το μοντελο που περιεγραψες ειναι οτι δεν εχει το hd dvd ....πολυ καλο μοντελο παραυτα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...