Προς το περιεχόμενο

c2d w/c


rotten crusader

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχω έναν Ε6300-ο οποίος θα αντικασταθεί απο penryn στο άμεσο μέλλον-κ θέλω να ν τν υδροψύξω...έχω όμως 2 βασικές απορίες

 

1)Μπορούν να γίνουν merge 2 ψυγεία?(έτσι ώστε να πάρω ένα διπλό τωρα,κ αν χρειαστεί ν κοπανήσω αργότερα ένα 2ο)

 

2)Ποια είναι τα καλύτερα blocks γ cpu,northbridge...ή αν πρέπει απλά να προσέξω κάτι στην επιλογή του block,κ αν κάποια εταιρια είναι πιο αξιόπιστη απ'τις άλλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Αν βάλεις 2 radiators θες και αντλία σαν αυτές της πυροσβεστικής που πετάνε τα νερά :-P

 

Δεν υπάρχει λόγος για 2 ψυγεία εκτός κι αν μιλάς για 2 διαφορετικά setups.Π.χ 1 για cpu+chipset κι ένα για VGA. Εγώ το θεωρώ υπερβολή πάντως.

 

cpu waterblocks

Apogee GTX

Apogee GT

Fuzion

 

Έχω το fuzion και είναι πάρα πολύ καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το Airplex XT πρέπει να είναι λίγο πιο χοντρό {με ότι αυτό συνεπάγεται στις θερμοκρασίες :)} από το black ice αλλα δεν θα δεις μεγάλη διαφορα το θέμα είναι ποσο αέρα σπρώχνεις στο ψυγείο σου ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω έναν Ε6300-ο οποίος θα αντικασταθεί απο penryn στο άμεσο μέλλον-κ θέλω να ν τν υδροψύξω...έχω όμως 2 βασικές απορίες

 

1)Μπορούν να γίνουν merge 2 ψυγεία?(έτσι ώστε να πάρω ένα διπλό τωρα,κ αν χρειαστεί ν κοπανήσω αργότερα ένα 2ο)

QUOTE]

 

bale kanena psigio apo mixani p.x cb400 zx-12 h oti breis megalo tha deis terastia diafora bres kanena metaxirismeno h sto pazari sto sxisto,prosexe na einai h grilies se kali katastash,ego exw bali 3psigia ena apo :mrgreen::mrgreen:1200cc(kawasaki zx12) ena

cb400,kai ena mikrouli pou eixe mesa to moufokitaki tis

thermaltake bigwater735 sinolika sthn arxei eixa 500ml nero, tora kilai stis flebes tou 2.5litra nero

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω έναν Ε6300-ο οποίος θα αντικασταθεί απο penryn στο άμεσο μέλλον-κ θέλω να ν τν υδροψύξω...έχω όμως 2 βασικές απορίες

 

1)Μπορούν να γίνουν merge 2 ψυγεία?(έτσι ώστε να πάρω ένα διπλό τωρα' date='κ αν χρειαστεί ν κοπανήσω αργότερα ένα 2ο)

QUOTE']

 

bale kanena psigio apo mixani p.x cb400 zx-12 h oti breis megalo tha deis terastia diafora bres kanena metaxirismeno h sto pazari sto sxisto,prosexe na einai h grilies se kali katastash,ego exw bali 3psigia ena apo :mrgreen::mrgreen:1200cc(kawasaki zx12) ena

cb400,kai ena mikrouli pou eixe mesa to moufokitaki tis

thermaltake bigwater735 sinolika sthn arxei eixa 500ml nero, tora kilai stis flebes tou 2.5litra nero

 

γιατι να βαλεις ολα ααυτα και να μην παρεις ενα μεγαλο intercooler?Ή ακομα πιο ευκολο να τα μαζευσεις ολα και να πας να γινεις πιγκουινος ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

γιατι να βαλεις ολα ααυτα και να μην παρεις ενα μεγαλο intercooler?Ή ακομα πιο ευκολο να τα μαζευσεις ολα και να πας να γινεις πιγκουινος ;)

 

to intercooler einai gia tourbata amaxia mesa pernai aeras apo thn tourbina kai psixete,DEN pernai paraflou:twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

NEKROMA για πες μου temps με όλα αυτό το ας το πούμε πράμα που έκανες :) η αντλία του big water νομίζεις ότι αντέχει να κινήσει τόσο νερό ? για όλα αυτά που έδωσες και τον κόπο που έκανες με ένα custom θα ήσουν πολύ καλύτερα ;) οποτε εγώ στην θέση σου θα τα πέταγα όλα και θα έφτιαχνα ένα κανονικό και όχι ένα που χρειάζομαι το μισό δωμάτιο για να ψύξω το ένα μου pc μονο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

NEKROMA για πες μου temps με όλα αυτό το ας το πούμε πράμα που έκανες :) η αντλία του big water νομίζεις ότι αντέχει να κινήσει τόσο νερό ? για όλα αυτά που έδωσες και τον κόπο που έκανες με ένα custom θα ήσουν πολύ καλύτερα ;) οποτε εγώ στην θέση σου θα τα πέταγα όλα και θα έφτιαχνα ένα κανονικό και όχι ένα που χρειάζομαι το μισό δωμάτιο για να ψύξω το ένα μου pc μονο :)

 

file kanoun douleia ta psigia gia petama ta eixa kai ta ebala epanw

to sistima pleon den tou exw kanena anemistira ektos trofodotikou,mesa sthn

ebdomada tha ferw fotos,

thermokrasies:

me 3psigia

everest ultimate:3.033mhz CPU 29 °C (84 °F) logika anevainei kai allo h thermokrasia se game

chipset 32 °C (90 °F)

2900xt mesa sta catalyst 507/514(2d) 38°C

860/1068(3d) 47°C:twisted:

 

me 1 psigio tis thermaltake:

CPU 33 °C

chipset -

2900XT 507/514(2d) 40°C

860/1068(3d) 55°C

 

aircooling CPU 38 °C

chipset -

2900XT 507/514(2d) 43°C

860/1068(3d) 82°C

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κρατήσου από μια καρεκλα τότε ;)

E4300 @ 3700Mhz 1,6 Volt !!!

με την 7900gs @ 700Mhz / 800 @ 1,55V/2,3V στο loop ;)

ambient 21c

με ενα μόνο Black Ice Pro II @ 4 fans push-pull

βάλε καμια 10αριά πάνω σε load :)

26665658bu0.th.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...