Προς το περιεχόμενο

Τελικά τί πιστεύετε οτι φταίει...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γι'αυτές τις ξαφνικές πτώσεις ταχύτητας που έχουν πολοί συνδρομητές internet ανεξαρτήτως isp;Πίστευα πώς μόνο εγώ και οι υπόλοιποι συνδρομητές της HOL έχουν τέτοια προβήματα,αλλά απ'ότι βλέπω είναι γενικό το κακό.Λέτε να γίνεται κάποια τεράστια αναβάθμιση στο δίκτυο του Ο.Τ.Ε.;

 

Χωρίς πλάκα τώρα,ξέρει κανένας τί συμβαίνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο που πιθανόν να φταίει είναι ότι πέφτει πολλή κίνηση στο DSLAM και αναγκαστικά, μειώνεται η φαινόμενη ταχύτητα επικοινωνίας μεταξύ του κάθε χρήστη και του BRAS στην Αθήνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω να ειναι σε ολους τους isp σε καθημερινη μου επικοινωνια δεν εντοπισα να ειναι σε ολους που ειναι μεσω ΑΡΥΣ,ειδα πολυ σοβαρο το προβλημα σε otennet, δεν ειδα σε vivodi που εχω φιλους σε διαφορα σημεια της Ελλαδος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι σε υπολογιστή που έχει γραμμή DSL 768 με Vivodi (ΑΡΥΣ) στον οποίο έχω πρόσβαση παρατήρησα ότι η ταχύτητα βρίσκεται σε πολύ υψηλά επίπεδα, σχεδόν όσο αντέχει η γραμμή, σε όλη τη διάρκεια της μέρας. Αντίθετα εγώ με ΟΤΕΝΕΤ 1024 από το μεσημέρι και μετά μέχρι τα μεσάνυχτα σχεδόν σπάνια βλέπω πάνω από το μισό της ταχύτητάς μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ που έχω HOL 1mbps (μέσω ΟΤΕ) πάλι σέρνεται σήμερα. Υπήρχε από την προηγούμενη βδομάδα το πρόβλημα αλλά χθες τα πράγματα έφτιαξαν. Και σήμερα ξαναέπεσαν οι ταχύτητες και μάλιστα ακόμα πιο χαμηλά από τις προηγούμενη φορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ που έχω HOL 1mbps (μέσω ΟΤΕ) πάλι σέρνεται σήμερα. Υπήρχε από την προηγούμενη βδομάδα το πρόβλημα αλλά χθες τα πράγματα έφτιαξαν. Και σήμερα ξαναέπεσαν οι ταχύτητες και μάλιστα ακόμα πιο χαμηλά από τις προηγούμενη φορά...

 

Σε ολη την Ελλαδα σχεδον τα μεσω οτε εχουν προβλημα και τα χειροτερα ειναι τα otenet.Το εχουμε πει απο το πρωι σημερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα,δεν φταίει (αποκλειστικά) ο ΟΤΕ.Εδώ Vivo 2mbit μέσω ΟΤΕ (ΑΡΥΣ) και δεν έχω καταλάβει τπτ.Στο rapidshare κελαηδάει ως και 240kb/sec.Εντάξει,αιχμή είναι,γύρω στα 200 περπατάει κανονικά,σύμφωνα με το χρόνο d/l και σε ένα ftp που κατεβάζω τώρα,τερματίζω με 217,6.

 

Καλά είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάριε, μόνο καλά; Τρίκαλα! Τυχερός, είσαι σε DSLAM με light users προφανώς. Όσους ξέρω με διχίλιαρη γραμμή, σε ώρες αιχμής σέρνονται αισχρά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τα λες,αλλά θέλω έναν Lacie 0.5t το μήνα,γμτητρελλαμουμεσα.Νοσταλγώ τις παλιές εποχές με 256άρα (max 32kb/sec) που ήθελα 6 ώρες να κατεβάσω μιά ταινία.Τουλάχιστον τότε προλάβαινα να τις δω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα,δεν φταίει (αποκλειστικά) ο ΟΤΕ.Εδώ Vivo 2mbit μέσω ΟΤΕ (ΑΡΥΣ) και δεν έχω καταλάβει τπτ.Στο rapidshare κελαηδάει ως και 240kb/sec.Εντάξει,αιχμή είναι,γύρω στα 200 περπατάει κανονικά,σύμφωνα με το χρόνο d/l και σε ένα ftp που κατεβάζω τώρα,τερματίζω με 217,6.

 

Καλά είναι;

Όταν λέμε ότι φταίει ο ΟΤΕ, εννοούμε ότι φταίνε συγκεκριμένα DSLAMs σε συγκεκριμένες ταχύτητες. Κι εγώ με γραμμή 2Mbps πιάνω μόνιμα πάνω από 200ΚΒ/sec αλλά σε κάποιο άλλο DSLAM μπορεί να σέρνονται. Επίσης, στο ίδιο DSLAM μπορεί να σέρνονται τα 2Mbps και να "πετάνε" τα 768Kbps ή τα 1Mbps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λέμε ότι φταίει ο ΟΤΕ, εννοούμε ότι φταίνε συγκεκριμένα DSLAMs σε συγκεκριμένες ταχύτητες. Κι εγώ με γραμμή 2Mbps πιάνω μόνιμα πάνω από 200ΚΒ/sec αλλά σε κάποιο άλλο DSLAM μπορεί να σέρνονται. Επίσης, στο ίδιο DSLAM μπορεί να σέρνονται τα 2Mbps και να "πετάνε" τα 768Kbps ή τα 1Mbps.

 

 

Ακριβώς έτσι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...