Προς το περιεχόμενο

Samsung 2232BW GLOSSY OR NOT?


perryleros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Kαλημερα παιδια. Τελικα αποφασισα να παρω τη συγκεκριμενη οθονη και μαλιστα τη βρηκα και αρκετα φθηνα απο το pixmania. Εχει αγορασει κανεις απο εκει να μας πει αν ειναι αξιοπιστο γιατι η τιμη ειναι super.

http://www.pixmania.com/gr/gr/589306/art/samsung/ieuic-tft-22-wide-syncmas.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημερα παιδια. Τελικα αποφασισα να παρω τη συγκεκριμενη οθονη και μαλιστα τη βρηκα και αρκετα φθηνα απο το pixmania. Εχει αγορασει κανεις απο εκει να μας πει αν ειναι αξιοπιστο γιατι η τιμη ειναι super.

http://www.pixmania.com/gr/gr/589306/art/samsung/ieuic-tft-22-wide-syncmas.html

 

Καλορίζικη! εγω παρήγγηλα απο το ιδιο site την ίδια αλλα σε 20'. (2032BW) Αύριο θα μου έρθει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα την παρέλαβα.αν και δεν εχω πείρα απο οθονες εντυποσιαστικα! έχω συνδεμένο στην ψιφιακή θήρα το PC μου και στην αναλογική το xbox 360 και με το πάτημα ενος κουμπιού κανω αλαγή μεταξύ τους! τα χρώματα της μου φάνηκαν φοβερά. δοκίμασα αρκετά παιχνίδια και μου φάνηκε απύστευτη. μόνο σε ενα παιχνίδι λίγο χαλάστικα (fifa 2008) γιατί λίγο "εχανε" στις μεγάλες μπαλιές εκει δηλαδή που ειχε μεγαλη αλαγή εικόνας.(παρόλο που ειναι 2ms). αλλα ακομα και σε FPS τιτλους φαινόταν τέλεια!

 

Επίσης ειναι φοβερή στον σχεδιασμό.κουκλί. και για οσους ενδιαφέρονται ειναι made in slovakia. επομένως μαλλον ειναι καθαρόαιμη(ουτε Α,C PANEL κτλ)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι αξιοπιστο καταστημα και εχει και 2 χρονια εγγυηση. Εχει παραρτημα σε Ελλαδα οποτε συννενοησε εδω. Τη περιμενω και εγω για να σας πω εντυπωσεις.Και εγω θελω να δω πως θα ειναι στο Xbox 360.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης ειναι φοβερή στον σχεδιασμό.κουκλί. και για οσους ενδιαφέρονται ειναι made in slovakia. επομένως μαλλον ειναι καθαρόαιμη(ουτε Α,C PANEL κτλ)...

 

Τι εννοείς καθαρόαιμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επίσης ειναι φοβερή στον σχεδιασμό.κουκλί. και για οσους ενδιαφέρονται ειναι made in slovakia. επομένως μαλλον ειναι καθαρόαιμη(ουτε Α,C PANEL κτλ)...

 

Τι εννοείς καθαρόαιμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχεις ακουσει για τις 206/226BW? Έβγαιναν σε 3 διαφορετικες εκδόσεις (Α,Β,C)

Σλοβακια,κίνα,το τριτο μου διαφεύγει. το C Panel είναι απαράδεκτο...(china town...)

 

 

χμ...παμε τωρα σε ενα πρόβλημα που έχω....λοιπόν...ολα δουλευαν καλά (εχω win vista). την οθονη μου την εχω συνδεμένη στην ψηφιακή θήρα (vdi λεγεται αν δεν κανω λάθος;). ολα δουλευαν μια χαρά.. πανε να κανεουν Update τα windows και βλέπω κατεβάζουν έκδοση για την οθονη(!!!). ε λεω ας το αφήσω να κατεβάσει. μολις τα κατέβασε, μαλλον τα εκανε εγκατάσταση (εγω ελειπα...) οταν γύρισα ειδα την οθονη μου να εχει κενα πάνω-κατω (μαυρο κενο). ο πατέρας μου που ηταν εκεί μου ειπε πως αναβοέσβησε η οθονη και εγινε μετα αυτό.και αυτό ηταν..δεν μπορουσα να την ξανα κάνω adjustment. ουτε με το πλήκτρο που εχει για αυτοματη αλλα ουτε χειροκίνητα. μου βγάζει "not available". η μονη αλάλυση που λειτουργει κανονικα χωρίς μαυρες γραμές πάνω και κάτω ειναι 1680 x 1050. δοκιμασα να την συνδέσω ξανα στην αναλογική θήρα (vga) και ολα δουλεύανε ρολοι.

Το παράξενο ειναι πως απο forum που εψαξα ολα λένε πως στην ψηφιακή θύρα δεν γίνεται να κανεις adjustment. τοτε πως γίνεται και εγω στην αρχή μπορούσα;

 

Δοκίμασα κατι αλλο μετά. Συνδεσα ξανα την οθονη στην ψηφιακή θύρα, έτρεξα τα windows xp (τα εχω και αυτα εγκατεστημένα στο ιδιο pc) και εκει οντως δεν μπορουσα να κανω adjustment αλλα εκει σε οποια και αναλύση να εβαζα δεν ειχα μαύρες γραμμές..μια χαρά δηλαδή.

 

Που ειναι το πρόβλημα τελικά;

 

Συμείωση οτι μετα απο αυτο στα vista δοκίμασα να εγκαταστήσω και την έκδοση απο το CD της οθονης.δεν αλαξε τιποτα..Μέχρι και εγκατάσταση νεους drivers για την κάρτα γραφικών εκανα...

 

Οποιος πάρει την οθόνη ας δοκιμάσει και ας μου πει.

Με βολεύει να εχω το PC στην ψηφιακή και το xbox 360 στην αναλογική..με ενα κουμπί (στην οθονη) κανω αλλαγη μεταξύ τους.

 

ξέρει κανείς τιποτα για ολα αυτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι αξιοπιστο καταστημα και εχει και 2 χρονια εγγυηση. Εχει παραρτημα σε Ελλαδα οποτε συννενοησε εδω. Τη περιμενω και εγω για να σας πω εντυπωσεις.Και εγω θελω να δω πως θα ειναι στο Xbox 360.
δηλαδη αν εχεις καποιο προβλημα δεν τη στελνεις Γαλλια με εξοδα σου?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ρωτήσω κάτι; Αγόρασε ο αδελφός μου στην Αγγλία μια 226BW ηοποία έχει bleeding σε κάθε πλευρά. Επίσης, στο service menu γράφει για το panel:

 

Mstar

Version : M-ME22H0CAA-1002

 

 

Άλλο panel και τούτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα την παρέλαβα.αν και δεν εχω πείρα απο οθονες εντυποσιαστικα! έχω συνδεμένο στην ψιφιακή θήρα το PC μου και στην αναλογική το xbox 360 και με το πάτημα ενος κουμπιού κανω αλαγή μεταξύ τους! τα χρώματα της μου φάνηκαν φοβερά. δοκίμασα αρκετά παιχνίδια και μου φάνηκε απύστευτη. μόνο σε ενα παιχνίδι λίγο χαλάστικα (fifa 2008) γιατί λίγο "εχανε" στις μεγάλες μπαλιές εκει δηλαδή που ειχε μεγαλη αλαγή εικόνας.(παρόλο που ειναι 2ms). αλλα ακομα και σε FPS τιτλους φαινόταν τέλεια!

 

Επίσης ειναι φοβερή στον σχεδιασμό.κουκλί. και για οσους ενδιαφέρονται ειναι made in slovakia. επομένως μαλλον ειναι καθαρόαιμη(ουτε Α,C PANEL κτλ)...

kalisperes kai pali ithela na rotiso ego thn exo sindesi sthn analogiki thira thn 2232 tha do kamia difoara ama thn valo sth psifiaki thira.(h karta grafikon mou einai 8800gts ama kseri kanenas as apantisi THANKS:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...