Προς το περιεχόμενο

Θεραπεία με ραδιενεργά ισότοπα


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε Γιάννη απο καρδιάς περαστικά στον πατέρα σου.

 

.

 

 

Δυστυχως προκειται για τον πεθερο μου.Μακαρι να ηταν για τον πατερα μου γιατι θα ζουσε αλλα εχει πεθανει στα 62 του απο καρκινο εδω και 13 χρονια!!!

 

Εδω μιλαω για ραδιοθεραπεια που δεν ειναι οπως οι χημιοθεραπειες που ειναι οντως αμφιβολου αποτελεσματος (τις εχω ζησει κια αυτες με τον πατερα μου...) .

 

Πηγα σημερα στον ουρολογο και μου ειπε οτι η ενεση με Ρηνιο κανει 1.500.000 δρχ !!!!Καλο ποσο για τους φαρμακοτριφτες !!! Και για να την εγκρινει το ΙΚΑ θελει μια διαδικασια καθολου απλη !!!! Και ειναι για να περιορισει κατα το δυνατον τις μεταστασεις και τον πονο που προκαλουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέγεται ρένιο και κοστίζει 4.000 ντόλαρζ το κιλό.

Βάλε τώρα και την επεξεργασία και το γεγονός πως είναι στοιχείο και άρα δεν κατασκευάζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέγεται ρένιο και κοστίζει 4.000 ντόλαρζ το κιλό.

Βάλε τώρα και την επεξεργασία και το γεγονός πως είναι στοιχείο και άρα δεν κατασκευάζεται.

 

 

Τι σημαινει ειναι στοιχειο και δεν κατασκευαζεται ????

 

Ο γιατρος Ρενιο το εχει γραψει αλλα το χαρτι του αντιπροσωπου (αποκλειστικου παρακαλω) το λεει Re Bone RHENIUM- EDITRONATE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ πως δεν είναι αποτέλεσμα κράματος όπως πχ το ατσάλι, ούτε οργανική σύνθεση όπως πχ η βενζίνη. Είναι σαν το χρυσό, το οξυγόνο, το άζωτο, τον σίδηρο, βρίσκεται, δεν συνθέτεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ πως δεν είναι αποτέλεσμα κράματος όπως πχ το ατσάλι, ούτε οργανική σύνθεση όπως πχ η βενζίνη. Είναι σαν το χρυσό, το οξυγόνο, το άζωτο, τον σίδηρο, βρίσκεται, δεν συνθέτεται.

 

Μαλιστα...Καταλαβα.Και που το βρισκουν ????Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εεεε δν ξέρω, σε ορυχεία λογικά, μετάλλευμα είναι. τώρα τι επεξεργασία του πατάνε, θα σε γελάσω.

 

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Filos19

 

Σου λέω αυτή την ίσως λανθασμένη εντύπωση έχω για την χημειοθεραπεία.

Για αυτό και είπα οτι έτσι έχω ακούσει και δεν ήμουν απόλυτος οτι έχω δίκιο.

 

Επίσης έτσι πιστεύω οτι κάνουν οι φαρμακοβιομηχανίες, οτι δλδ η χημειοθεραπεία ίσως είναι μια αμφιλεγόμενη, αλλά πολλά κερδοφόρα λύση. Δηλαδή πιστεύω οτι υπάρχουν πολύ καλύτερες θεραπείες τις οποίες τις εφαρμόζουν οι πολλοί πλούσιοι που έχουν και μετοχές σε ασφαλιστικές, νοσοκομεία κτλ. Άσε που ο υπεύθυνος γιατρός θα πάρει ούτως η άλλως πολλά λεφτά όταν γιατρέψει εντελώς απο καρκίνο κάποιον πλούσιο, και αυτομάτως και φήμη.

 

Εγώ προσωπικά σπάνια αν όχι ποτέ ακούω λεφτάς να πεθαίνει απο καρκίνο. Ενώ απλοί άνθρωποι χάνονται αν και είχαν μαζέψει τα απαραίτητα χρήματα για όλες τις θεραπείες.

 

Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατι τον Χριστόδουλο δεν τον υποβάλλουν σε χημειοθεραπείες και κατευθείαν μόλις διαγνώστηκε ο καρκίνος πήγαν απευθείας σε μεταμόσχευση.

 

Δεν ξέρω κάτι παραπάνω επι του θέματος, δεν είμαι απόλυτος, μακάρι και θέλω να με διαψεύση κάποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα εξαρτώνται από την περίπτωση του καθενός και τις υπάρχουσες λύσεις για την εκάστοτε περίπτωση.

 

Σίγουρα τα λεφτά βοηθάνε, όπως στη παραπάνω περίπτωση που μιά ένεση κοστίζει μιά περιουσία.

 

Όπως και να έχει φίλε Γιάννη, δεν χάνεις τίποτα να κάνεις μιά ερώτηση σε κάποιον ειδικό γι'αυτό που σου είπα στο προηγούμενο πόστ μου.

 

Αν και ο προστάτης είναι δύσκολη περιοχή στον άνδρα, μιάς και πολύ δύσκολα τα φάρμακα τον διαπερνάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέγεται ρένιο και κοστίζει 4.000 ντόλαρζ το κιλό.

Βάλε τώρα και την επεξεργασία και το γεγονός πως είναι στοιχείο και άρα δεν κατασκευάζεται.

 

Βασικά εχτές έκλεισε στα $5950 η ουγγιά, ήτοι λίγο πάνω από $190.000 το κιλό. Γύρω στα 135 χιλιάδες ευρώ δηλαδή.

 

Τι σημαινει ειναι στοιχειο και δεν κατασκευαζεται ????

 

Ο γιατρος Ρενιο το εχει γραψει αλλα το χαρτι του αντιπροσωπου (αποκλειστικου παρακαλω) το λεει Re Bone RHENIUM- EDITRONATE.

 

Ρένιο είναι και γράφεται rhenium επειδή στα ελληνικά θα έπερνε δασεία, εξ ου και rhetorical, rheostat, hellas. To h σε ελληνικές ή ελληνογενείς λέξεις αντικαθιστά τη δασεία.

 

Γενικό σχόλιο, έκανε μια συγκεκριμένη ερώτηση ο άνθρωπος για πολύ σοβαρό θέμα, που απαιτεί πολύ εξειδικευμένες γνώσεις και μπαίνετε και λέτε το μακρύ σας και το κοντό σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...