Προς το περιεχόμενο

AMILO Xi 2428


sboo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Πιστεύω ότι αξίζει, εγώ με ένα Amilo xi1546 που έχω από το Φεβρουάριο είμαι πολύ ευχαριστημένος. Αν θέλεις βέβαια κοίτα και αυτό: http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=69975842&product=985562&tab=specs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι αξίζει, εγώ με ένα Amilo xi1546 που έχω από το Φεβρουάριο είμαι πολύ ευχαριστημένος. Αν θέλεις βέβαια κοίτα και αυτό: http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=69975842&product=985562&tab=specs

 

καλό και αυτό αλλά το HP έχει 17" οθόνη οπυ δεν μου ταιριάζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Μεσημέρι Δευτέρας τα multirama θα έχουν ένα τέτοιο λιγότερο στο stock τους.... :P

 

Aφου το αποφασισες πανε παρτο απο το Multirama στο Mall που δινει και δωρο εναν 320αρι σκληρο εξωτερικο (seagate) δωρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεσημέρι Δευτέρας τα multirama θα έχουν ένα τέτοιο λιγότερο στο stock τους.... :P

 

Εγώ σου λέω να το ξανασκεφτείς γιατί εκτός από τον επεξεργαστή δεν βλέπω κάτι άλλο που να κόβεις φλέβες. Είναι χαρακτηριστικά που έχουν όλα τα καινούργια μηχανήματα.

Στα 1000-1200 μπορείς να βρεις TOSHIBA, SONY, HP κτλ με παρόμοια τεχνικά χαρακτηριστικά αλλά καλύτερη ποιότητα κατασκευής... (άντε να έχουν Τ7100/Τ7300 αντι για τον Τ7500). Είχα 2 φορές fujitsu και έχω τρομερά παράπονα από το σύστημα ψύξης τους (...και αν ρίξεις μια ματιά στα forum δεν είμαι ο μόνος!!!).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σου λέω να το ξανασκεφτείς γιατί εκτός από τον επεξεργαστή δεν βλέπω κάτι άλλο που να κόβεις φλέβες. Είναι χαρακτηριστικά που έχουν όλα τα καινούργια μηχανήματα.

Στα 1000-1200 μπορείς να βρεις TOSHIBA, SONY, HP κτλ με παρόμοια τεχνικά χαρακτηριστικά αλλά καλύτερη ποιότητα κατασκευής... (άντε να έχουν Τ7100/Τ7300 αντι για τον Τ7500). Είχα 2 φορές fujitsu και έχω τρομερά παράπονα από το σύστημα ψύξης τους (...και αν ρίξεις μια ματιά στα forum δεν είμαι ο μόνος!!!).

 

Τι;

Ποιο αλλο επωνυμο lapotop εχει 8600 gs καρτα γραφικων ΚΑΙ 2 gig RAm KAI Τ7500 ΚΑΙ 3 χρονια εγγυηση με 1200 ευρω;;

(Α!Και με service στην Ελλαδα οχι σε κατι Βελγια κτλ οπως η Sony.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω ξαναπει χιλιαδες φορες, καντε πρωτα μια ερυνα αγορας στα καταστηματα, δουλεψτε τα μηχανηματα να δειτε αν σας αρεσουν και μετα τα λεμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Na rwtisw kati? An anti gia fujitsu-siemens to laptop eixe tin upografi tis sony vaio (akrivws ta idia xaraktiristika cpu,vga,ram etc) kai tin idia timi tote tha itan i korufaia agora????

 

To antoistoixo montelo pou exei bgalei i sony me diafores 300gb skliro, vga 8400m gs k 1 etos eguisi einai sta 1850euro!!!!

 

Ap tin alli gia na dinei i fujitsu 3 xronia eguisi de nomizw na thelei na allazei gia ta epomena 3 xronia ta "ellatomatika" kommatia pou vazei sta laptop!Gt den dinei k i sony 3 eti eguisi sta antoistoixa proionta tis?(estw k me 1800+ euro)

 

p.s. O mesos anemenomenos xronos zwis enos laptop einai 3 eti k enos desktop 5....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι;

Ποιο αλλο επωνυμο lapotop εχει 8600 gs καρτα γραφικων ΚΑΙ 2 gig RAm KAI Τ7500 ΚΑΙ 3 χρονια εγγυηση με 1200 ευρω;;

(Α!Και με service στην Ελλαδα οχι σε κατι Βελγια κτλ οπως η Sony.)

 

Ενδεικτικά το πλαίσιο είχε το TOSHIBA Α200-1Μ8 στα 1099 με 4 χρόνια εγγύηση ενώ τα άλλα καταστήματα δίνουν το ίδιο μηχάνημα στα 1000 με 2 χρόνια εγγύηση. Φοράει την ΑΤΙ2600 που είναι στα ίδια επίπεδα με την 8600 ενώ σε όλα τα άλλα τεχνικά χαρακτηριστικά είναι ίδιο αν όχι καλύτερο. Το μόνο που ΄"υστερεί" είναι ο επεξεργαστής που το θεωρώ πταίσμα μπροστά στη σαφώς καλύτερη κατασκευή και ποιότητα όλων των επιμέρους συστημάτων.

Και δεν πρέπει να ξεχνάμε:

1. Ότι είναι και 100-200 ευρώ φτηνότερο από το FUJITSU.

2. Ότι είναι Toshiba!!!!

 

Πάντως αν ψάξεις θα βρείς και άλλα πολλά μηχανήματα σε αυτές τις τιμές. Δεν το θεωρώ κελεπούρι να δώσεις 1200 ευρώ για ένα Fujitsu. Και σε καμιά περίπτωση δεν μπαίνω στην διαδικασία να τα συγκρίνω με TOSHIBA, SONY, DELL , IBM etc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδεικτικά το πλαίσιο είχε το TOSHIBA Α200-1Μ8 στα 1099 με 4 χρόνια εγγύηση ενώ τα άλλα καταστήματα δίνουν το ίδιο μηχάνημα στα 1000 με 2 χρόνια εγγύηση. Φοράει την ΑΤΙ2600 που είναι στα ίδια επίπεδα με την 8600 ενώ σε όλα τα άλλα τεχνικά χαρακτηριστικά είναι ίδιο αν όχι καλύτερο. Το μόνο που ΄"υστερεί" είναι ο επεξεργαστής που το θεωρώ πταίσμα μπροστά στη σαφώς καλύτερη κατασκευή και ποιότητα όλων των επιμέρους συστημάτων.

Και δεν πρέπει να ξεχνάμε:

1. Ότι είναι και 100-200 ευρώ φτηνότερο από το FUJITSU.

2. Ότι είναι Toshiba!!!!

 

Πάντως αν ψάξεις θα βρείς και άλλα πολλά μηχανήματα σε αυτές τις τιμές. Δεν το θεωρώ κελεπούρι να δώσεις 1200 ευρώ για ένα Fujitsu. Και σε καμιά περίπτωση δεν μπαίνω στην διαδικασία να τα συγκρίνω με TOSHIBA, SONY, DELL , IBM etc

 

Συγκρίνεις 2 ανόμοια πράγματα....

 

Το Toshiba δεν έχει ούτε e-sata ούτε HDMI. Από άποψης εξοπλισμού το Xi2428 είναι ότι πιο πλήρες κυκλοφορεί σήμερα στην αγορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω εδώ και δύο μηνες το ΧΙ 2428 είμαι παρα πολύ ικανοποιημένος εχει πολυ καλή αποδοση σε ολα είναι ο ορισμός του multimedia laptop.

Ακόμα και στα παιχνίδια είναι πολύ καλό παιζω Crysis DEMO (medium-low) και Gears of War ανετα.

Εχει 3 χρονια εγγύηση, το συστημα ψυξης είναι αθορυβο και δεν ζεσταίνετε σχεδόν καθόλου, καμμία σχέση με αλλα laptop που είχα.

Πολύ καλή αγορά.

Αν είχε αντί της 8600 GS την 8600 GT θα ήταν τέλειο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...