Προς το περιεχόμενο

comments in PDF document


Theoxaris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Χρησιμοποιώ τον Acrobat Reader 8 και θέλω να εισάγω κάποια σχόλια. Δυστυχώς αυτό όμως δεν γίνεται. Έψαξα στο google και από ότι κατάλαβα είναι κάποιο restriction τοθ Acrobat Reader και όχι του pdf document.

 

Επειδή έχω πολλά papers να διαβάσω και δεν θέλω να γεμίσω με χαρτούρα μήπως γνωρίζει κανείς κάποια λύση;

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Καλησπέρα. Χρησιμοποιώ τον Acrobat Reader 8 και θέλω να εισάγω κάποια σχόλια. Δυστυχώς αυτό όμως δεν γίνεται. Έψαξα στο google και από ότι κατάλαβα είναι κάποιο restriction τοθ Acrobat Reader και όχι του pdf document.

 

Επειδή έχω πολλά papers να διαβάσω και δεν θέλω να γεμίσω με χαρτούρα μήπως γνωρίζει κανείς κάποια λύση;

 

Ευχαριστώ

 

Aυτό που χρησιμοποιώ για PDF Reader με δυνατότητα προσθήκης notes είναι το Skim. Δωρεάν και open-source, κάνει μια χαρά τη δουλειά του.

 

Δοκίμασέ το. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αλλά όταν άνοιξα τις προάλλες 2 pdfs με comments που είχαν δημιουργηθεί σε windows, μόνο το αντίστοιχο acrobat reader σε mac os μπόρεσε να τα ανοίξει σωστά. Τα Skim και Preview ρίχνανε τα comments πάνω στο κείμενο... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Ναι, αλλά όταν άνοιξα τις προάλλες 2 pdfs με comments που είχαν δημιουργηθεί σε windows, μόνο το αντίστοιχο acrobat reader σε mac os μπόρεσε να τα ανοίξει σωστά. Τα Skim και Preview ρίχνανε τα comments πάνω στο κείμενο... :(

 

Αααα, τα θέλουμε όλα δικά μας ε; Δεν μας φτάνουν τα λίγα, θέλουμε και τα πολλά ε; Ουρτ ρε! :P

 

Λυπάμαι, δεν ξέρω πώς χρησιμοποιείται η απεικόνιση των comments στο PDF... :|

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...