Προς το περιεχόμενο

The Official Zelda Phantom Hourglass Topic


gherudos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εύλογο συμπέρασμα;

Μετά απο το link to the past... το χάος (και κάπου ανάμεσα και το ΟΟΤ)...

Πάντα είχα αυτή την απορία βασικά... μεγαλώνουμε και skillεύουμε; η απλά τα παιχνίδια σήμερα είναι καθαρά για tards... Στείλτε sms γράφοντας ALTTP στο 1991 και κερδίστε το phantom hourglass directors cut: featuring non retard mode...

 

Φιλικά και με πολλά στοιχεία υπερβολής..

klainmaingr

 

Δε νομίζω πως είναι θέμα skill. 14 χρονών με φίλους μου παίζαμε Gabriel Knight, Phantasmagoria και άλλα παιχνίδια τα οποία ήθελαν λίγη σκέψη παραπάνω.

 

Όπως το βλέπω εγώ, το θέμα έχει ως εξής: μετά την επιτυχία του πρώτου playstation και αφού είδαν πως τα "εύκολα" παιχνίδια είναι αρεστά στους casual gamers, αποτραβήχτηκαν από σεναριακά αριστουργήματα τύπου Gabriel Knight και βγάζουν προϊόντα τα οποία είναι "εύκολα" ώστε να μην υπάρξουν σχόλια τύπου «είναι δύσκολο, που να σκέφτομαι τώρα λύση». Με αρκετά λίγες εξαιρέσεις, τα παιχνίδια έχουν γίνει ελεϊνά εύκολα και τερματίζονται χωρίς την παραμικρή προσπάθεια. Καμία απολύτως πρόκληση. Αυτός είναι και ο λόγος που έχω απογοητευτεί τρελά με το zelda. Αντοχή=0. :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά τα άλλα που το έχετε φτάσει;Εγώ είμαι στο σημείο που ανακαλύπτω ένα μικρό νησάκι και πρέπει να χτυπήσω 4 αγάλματα με κάποια σειρά.Με τον γρίφο πάντως δεν βγάζω άκρη προς το παρόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως για να λεμε και την αληθεια, οντως μερικοι τιτλοι "Zelda" ηταν υπερβολικα δυσκολοι, οπως το "Majora's Mask", το οποιο δεν επαιξα πανω απο 2 ωρες, αλλα και το a link to the past, αν και το τερματησα, δεν εχω παρει μερικες καρδιες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να'μαι και εγω...

Το PH μ'αρεσει παρα πολυ και ειχα κολλησει αρκετα την προηγουμενη βδομαδα αλλα πηρα wii και το αφησα λιγο!

Γενικα το θεωρω ενα πολυ καλο παιχνιδι και στα γραφικα και στο gameplay εκτος της δυσκολιας που μου φαινετε σχετικα ευκολο.Οχι σαν γριφους γιατι αυτοι δεν ειναι πολυ δυσκολοι αλλα σαν δυσκολια αντιμετωπισης αρχηγων και γενικα διαφορων πλασματων.Με απλες κινησεις τουλαχιστον προς το παρων οι αρχηγοι που εχω βγαλει δεν με εχουν κουρασει καθολου.

 

Εγω οτι περασα το WInd Temple και παω προς το Hourglass Castle για 2η φορα.

 

@gherudos: Ειχα φαει μπολικη ωρα εκει και τελικα απλα πρεπει να παρατηρησεις λιγο το σχημα του νησιου με συνδιασμο αυτα που σου λεει το αγαλματακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κολίσει στο Ghost Ship σε ένα κωλοσημείο που είναι ολοφάνερο τι πρέπει να κάνεις αλλά προφανώς δεν είναι αυτό και έχω κσενερώσει φουλ :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα πως κάνεις κωλοτούμπες!

Πρέπει να σύρεις το stylus σε μια άκρη της οθόνης και να γράψεις πολλούς μικρούς κύκλους.

Βέβαια, μέχρι να βρεις πως γίνεται σου έχει σπάσει τα νεύρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα πως κάνεις κωλοτούμπες!

Πρέπει να σύρεις το stylus σε μια άκρη της οθόνης και να γράψεις πολλούς μικρούς κύκλους.

Βέβαια, μέχρι να βρεις πως γίνεται σου έχει σπάσει τα νεύρα...

 

Δε νομιζω να είναι ακριβώς έτσι, εγώ το κανώ πολύ ποιο απλά. Έχω το stylus σε μία άκρη της οθόνης και μετά απλά κάνω μπρος-πίσω γρήγορα προς την κατεύθνση που θέλω να πάω :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...