Προς το περιεχόμενο

ps2 mc exploit help


panbil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα εχω προσπαθησει να κανω mcexploit με τον οδηγο του kallair αλλα οταν τοποθετω το demo ps1 δεν ανοιγει το hdloader αλλα τρεχει κανονικα τα παιχνιδια του demo. το demo εχει κωδικο PBPX 950.08. και το PS2OS μου ζηταει να κανω καποιες ρυθμισεις οταν το ανοιγω απο το hdadvanvce. οποιαδηποτε βοηθεια????

το PS2 ειναι ατσιπαριστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dokimases ton 2o tropo tou odigou me xrisi tou ulaunchELF? gia mena ton thewrw poli pio eukolo. episis gia na sou trexei kanonika to demo tou ps1 simainei 3 pragmata.

1on i den exeis ftiaksei sosta to TITLE.DB

2on eite xrisimopoieis mikra grammata anti gia kefalaia sta arxeia pou perases stin mc

3on mporei to demo sou na min einai simvato me to exploit.

 

dokimase ton 2o tropo pou grafw ston odigo k pes mou.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ kallair για την γρηγορη απαντηση σου χρησιμοποιησα το PS2OS γιατι το ulaunchELF με μπερδεψε λιγο με το καντε browse. ( Πατήστε κύκλο στο filebrowser και πηγαίντε στο cdfs:/files. Επιλέξτε το BOOT.ELF(είναι το ulaunchELF) και πατήστε R1. Επιλέξτε το copy(όλες οι επιλογές γίνονται με κύκλο και cancel με Χ). Κάντε browse και αντιγράψτε το BOOT.ELF μέσα στο mc0:/BEDATA-SYSTEM. Τώρα έχει αντιγραφεί στην κάρτα μνήμης) αν μπορεις να μου πεις πως κανω browse θα το προσπαθησω αυριο το μεσημερι για να ψαξω και απο ενα φιλο ενα δευτερο demo ευχαριστω και παλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to exeis perasei to ulaunchelf sto skliro? molis to trexeis den sou bgazei mia lista? patontas panw/katw, periigise k mou fainetai exei epilogi pou grafei browse(den to thimamai k apeksw tora na sou pw.) to confirm koumpi tou programmatos epeidi einai iapwneziko einai o kiklos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ulaunchELF τελικα μου εβγαζε failed οταν παταγα να το τρεξει και το προσπαθησα παλι με το PS2OS αλλα με αλλο παιχνιδι αυτη τη φορα και ολα πηγαν ok!!!

το ειδε ο αδελφος μου και θελει να το κανει κι εκεινος αλλα δεν εχει N.A ξερεις καποιο μαγαζι που να του εχει μεινει stock???

και να ρωτησω ακομη αν παρω εναν 160αρι HDD θα δουλεψει? νομιζω διαβασα καπου οτι κι εσυ τετοιο εχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδα οτι εχει βγει HDloader 3.8C γνωριζεις κατι για αυτο??? σχετικα με N/A κοιταξα στο ebay και βρηκα μεταχειρισμενο περιπου 20Ε στην αθηνα εχεις υποψιν σου καποια μαγαζια να ψαξω??? και κατι για το σκληρο διαβασα οτι μπορουμε να ριξουμε τις στροφες για να μην ζεσταινεται γνωριζεις αν ισχυει και πως γινεται??? ευχαριστω και παλι για την βοηθεια σου και τον οδηγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hdloader 3.8c? mipws egrafe 0.8c? an psakseis gia to palio thread pou itan apokleistika gia lisi me ton skliro, ekei eixa grapsei ti arkivws kanei k diafora alla.

an ton vrikes 20eyro ebay , parto me tin mia! min to skefteis kan! oso gia to skliro, pare maxtor i seagate pou gnorizw oti einai oloi tous apolitws simbatoi. oi western digital exoun tin thesi tis trofodosias reuamtos ligo pio aristera k etsi theloun mia mikri moda sto n/a. ostoso an thimamai kala auto isxue se paliotera modela mono tis w.d.

gia tis strofes min se anoisixei, k 5400 na einai o diskos, tin idia douleia tha kanei me enan pio grigoro. oi maxtor exoun to kako oti zestainontai poli. egw exw 3 maxtor. 1 160gb sto ps2, to idio modelo k sto pc k allon enan 320gb. oloi tous anevazoun thermokrasia alla douleuoun teleia. to ps2 ante na mou exei kolisei merikes fores k den nomizw na kolise apo tin zesti. min se apasxolei toso i thermotita pou ekleioun.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@kallair

το ειδα σε αυτη τη σελιδα http://www.hdloader.org/ τωρα πρεπει να βγηκε. σχετικα με το σκληρο εχω ξεκινησει και διαβαζω παλια threads που λες οτι το HDloader δεν υποστηριζει πανω απο 120gb αυτο εχει διορθωθει αν βαλω 160 θα τον δει κανονικα ολο το σκληρο?? τωρα εχω ενα 20αρι και πειραματιζομαι αλλα βλεπει μονο τα 16gb. οσα παιχνιδια εβαλα παιζουν μια χαρα και το god of war 1 που ειναι 7gb αλλα παλι διαβασα οτι για καποια dvd9 χρειαζονται patches, σημερα περασα το crash twinsanity δεν το ανοιγει το ιδιο προβλημα ειχες και εσυ απο οτι διαβασα πως περνω patches??? αυτες τις αποριες ειχα για σημερα σε ευχαριστω προκαταβολικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol! auto to hdloader pou dinoun autoi einai mia aplws kopia tou hdloader 0.8c pou mporeis na katevaseis apo to http://www.sksapps.com i kai na ftiakseis mono sou akomi k me elliniko menu. den thimamai apo pia ekdosi k panw, mporeis na peraseis dvd9 paixnidia xoris kanena provlima. arkei na sindeseis to ps2 skliro sto pc san slave kai na xrisimopoiiseis to winhiip 1.7.6 gia na to peraseis. patches gia paixnidia tha vreis sto site apo panw. episis ta patches ta pernas me to winhiip. logiko na vlepei mono tosa gb. opws k tou pc mou o skliros den einai o 160gb tosa gb. einai 153gb. an valeis k kati psilopragmata pou xrisimopoiountai apo to ps2 tote katevainei ligo i xoritikotita.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατεβασα το patch απο το site που μου εδωσες αλλα οταν παταω απο το winhiip να το περασει μου βγαζει (the selected file is not a PPF version 3.0 patch file) λογικα θα πρεπει να ψαξω για καποιο αλλο και αυτο θα κανω, αν εχεις κατι υποψιν σου τα ξαναλεμε...

ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@kallair

εχθες ολη μερα εψαχνα για patches, οσα κατεβασα μου εβγαζε το ιδιο μηνυμα, κατεβασα και το PPF αλλα τον δισκο τον εχω εξωτερικο, δεν τον εβρισκε, εκανα extract image απο το winhiip_v1.7.6 στο C: και με το PPF περασα το patch μετα εκαψα ενα dvd το περασα με το winhiip_v1.7.6 αλλα παλι τιποτα. τωρα ειδα οτι δινουν και καποια αλλαγη στο SLES νομιζω αλλα δεν καταλαβα πως γινεται τι αλλο μπορω να κανω???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για πιο λογο να κάνεις όλη αυτή την διαδικασία και να καις dvd άσκοπα; αφού το winhiip μπορει να χειριστεί iso αρχεία και εκτός των άλλων μπορεί να τα πατσάρει ενώ τα παιχνίδια είναι μέσα στον δίσκο. προφανώς δεν στο πατσάρει το παιχνίδι γιατί μάλλον είναι απο διαφορετικό region. τα ευρωπαικά παιχνίδια έχουν μέσα ένα αρχείο SLES_κάτι ενώ τα αμερικάνικα έχουν SLUS_κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...