Προς το περιεχόμενο

Αγορά UPS


mitsos24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λέω να αγοράσω ένα UPS για το PC μου και θελω συμβουλες!

Ειναι ενας P4, με 2 σκληρους ΑΤΑ, μια XFX 7600GT AGP φυσικα, και ενα τροφοδοτικο Tt 550W.

Ελεγα να παρω αυτο:

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=835&product=945064

 

Τι λετε; Με καλυπτει; Επειδη η ταση εδω που μενω κανει τα παντα (βυθισεις, αυξομειωσεις, καμια σταθεροτητα γενικα)

Ποια πραγματα πρεπει να εχω υπ’ οψην μου γενικα για ενα UPS;

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To συγκεκριμενο UPS βασει των στοιχειων που αναγραφονται θεωρω οτι σε καλυπτει απο ολα αυτα που θα επρεπε να προσεχεις. Υπαρχουν και πιο ψιλα γραμματα αλλα δεν μπαινουμε σε λεπτομερειες γιατι δεν εχει τοσο μεγαλη σημασια στην συζητηση μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε υπερκαλυπτει. Το PC σου δεν πρεπει να καιει πανω απο 300 Watts, οποτε τα 600 που εχει το 1000αρι θα σου ειναι αρκετα για 2 μηχανηματα. Εγω θα σου προτεινα να παρεις του Πλαισιου που εχει 10 ευρω παραπανω και δινει και δωρακι. Εχει USB συνδεση, προγραμμα παρακολουθησης και εξωτερικη οθονη. Ειναι δοκιμασμενο και καλο.

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=835&product=898961

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλυτερα για μενα να ειναι line interactive 650-700VA και θα καλυψει απολυτα τις αναγκες σου, ωστε να ξενοιασεις για 2 χρονια περιπου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα βάλε κάτι τις παραπάνω και πάρε αυτό.

 

350+ ευρω ειναι πολυ λιγα για UPS για να μην παθει τιποτα ο πανακριβος P4 του παιδιου. Αντιπροτεινω αυτο http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=29060676&product=653985

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με αυτο εδω εισαι οκ και κραταει και την κουζινα αναμενη που θα μεγειρευεις αν χρειαστει... μιλαμε για παπαδες και πιο οικονομικο. η επιλογη δικη σου. οσοι το πηραν επαθαν και κατεμε ειναι απλα τοπ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα παιδια και η φερραρι κακλη ειναι αλλα δεν μπορει να την παρει οποισδηποτε. Φιλε μου ενα πολυ καλο και αξιοπιστο ups ειναι αυτο MUSTEK UPS POWERMUST 800/1000VA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα παιδια και η φερραρι κακλη ειναι αλλα δεν μπορει να την παρει οποισδηποτε. Φιλε μου ενα πολυ καλο και αξιοπιστο ups ειναι αυτο MUSTEK UPS POWERMUST 800/1000VA

 

Καλο! Θα το χτυπησω πιθανοτατα. Ευχαριστω όλους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας φάνηκαν πολλά τα 370?

 

Θα σας απαντήσω με δύο ρητά:

 

- Σ' αυτή τη ζωή ότι πληρώνεις παίρνεις.

- Όσα δεν φθάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια. :-D

 

1ον: Τα ρητα, γενικως μιλώντας, ειναι σωστα.

2ον: Υπάρχουν απλα και ορια τα οποια βαζει ο καθενας στα λεφτα που ξοδευει. Δεν ειναι οτι δεν μπορω να τα φτασω, απλα δεν το θελω στην προκειμενη στιγμη. Προτιμω τα υπολοιπα να τα δωσω και καπου αλλου!!

Αν εχεις εσυ ενδεχομενως την ανεση και τα 400? δεν σου φαινονται πολλα, μαγκια σου. Αλλα μην την λες στους αλλους οτι τα κανουν κρεμασταρια.

 

Anyway, thx για την προταση σου, αλλα να καταλαβαινεις και τους αλλους παραλληλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...