Προς το περιεχόμενο

IP


lak10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Tι είναι το IP?

 

Μία διεύθυνση IP (Ip address - Internet Protocol address), είναι ένας μοναδικός αριθμός που χρησιμοποιείται από συσκευές για τη μεταξύ τους αναγνώριση και συνεννόηση σε ένα δίκτυο υπολογιστών που χρησιμοποιεί το Internet Protocol standard.

 

Η πιο απλά η διεύθυνση ενός υπολογιστή ή άλλης συσκευής που συνδέεται στο διαδίκτυο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή σε έχει κρυμμένο? Η κατα κάποιο τρόπο σε μια κατάσταση "φαντάσματος"?

Υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα free και πιο καλό από αυτό?

 

Thanks προκαταβολικά...

 

σου δινει διαφορετικες ip καθε φορα που το επιλεγεις!

και παλι καποιος που ξερει μπορει να δει παλι την ιπ σου.

για παραδειγμα,το προγραμμα μου ειχε βαλει ιπ απο κινα και οταν πηγα να κανω τεστ στο speedtest.net οντως με πηγε κινα μονο στο σχετικο χαρτη,απτην αλλη ομως,αν δουλευε απολυτα θα μπορουσαμε να κατεβαζουμε συνεχεια απτο rapidshare αλλαζοντας συνεχεια ιπ,κατι που δε γινεται

συμπερασμα,δε μπορεις να κρυφτεις!για λιγο μπορεις:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπεις σε chat room για λιγα δευτερολεπτα και βγεις, μπορουν ευκολα να βρουν την ΙΡ σου?Ακομη και αν εχεις

Firewall,antivirus,anti-spy ktl??Kai esto oti soy thn vriskoyn.Ti mporoyn na soy kanoyn akrivos?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, δεν εχει σημασια αν μπεις για πολλα ή λιγα δευτερολεπτα.αν εχεις αυτο το προγμραμμα που λεει ο xristoforos25 και την αλλαζει, θα φαινεται αλλη.

Μα κι εδω που εισαι στο φορουμ την Ιp σου την βλεπουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικά σε κάθε post που κάνουμε φαίνεται η ip που είχαμε όταν το κάνουμε..απλά χρειάζεται να χρησιμοποιεί proxy και πάλι όμως αν ο άλλος έχει πολύ καλές γνώσεις ή αν έχει καινούρια version προγραμμάτων sto site μπορει να σε βρεί..να δει δηλαδή τι δείχνεις και τι πραγματικά είσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά όλα αυτά που λέτε ρε παιδιά, αλλά τί μπορεί να σου κάνει ένας που έχει δεί την IP σου? Τίποτα... Απλά θα ξέρει ότι είσαι με otenet ή με forthnet από την τάδε περιοχή. Ε και? Απο εκεί πέρα για "κακόβουλες" προθέσεις και επιθέσεις δεν νομίζω να είναι η ΙΡ το πρόβλημα.

 

Δηλαδή, πραγματικά, δεν καταλαβαίνω ποιο το κακό να δούνε την ΙΡ σου. Η δικιά μου τώρα είναι η 83.212.201.205 και μετά που θα επανασυνδεθώ θα είναι η 83.212.200.17 που πρίν 5 λεπτά την είχε ένας άλλος, άσχετος.

 

Δεν μας το κάνετε και λίγο ποιο λιανά?

 

Όσο για το ΙΡ απο msn π.χ αν κλείσεις όλα τα άλλα προγράμματα και τρέξεις το netstat, μπορείς να καταλάβεις ποιοα είναι η ΙΡ που είναι συνδεδεμένη μαζί σου. Κια μετά πάς εδώ και βλέπεις ότι εγώ είμαι απο τα Γιάννενα. (Που το λέω και δίπλα...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά όλα αυτά που λέτε ρε παιδιά, αλλά τί μπορεί να σου κάνει ένας που έχει δεί την IP σου? Τίποτα... Απλά θα ξέρει ότι είσαι με otenet ή με forthnet από την τάδε περιοχή. Ε και? Απο εκεί πέρα για "κακόβουλες" προθέσεις και επιθέσεις δεν νομίζω να είναι η ΙΡ το πρόβλημα.

 

Δηλαδή, πραγματικά, δεν καταλαβαίνω ποιο το κακό να δούνε την ΙΡ σου. Η δικιά μου τώρα είναι η 83.212.201.205 και μετά που θα επανασυνδεθώ θα είναι η 83.212.200.17 που πρίν 5 λεπτά την είχε ένας άλλος, άσχετος.

 

Δεν μας το κάνετε και λίγο ποιο λιανά?

 

Όσο για το ΙΡ απο msn π.χ αν κλείσεις όλα τα άλλα προγράμματα και τρέξεις το netstat, μπορείς να καταλάβεις ποιοα είναι η ΙΡ που είναι συνδεδεμένη μαζί σου. Κια μετά πάς εδώ και βλέπεις ότι εγώ είμαι απο τα Γιάννενα. (Που το λέω και δίπλα...).

 

αυτο το ποστ εγινε απο τον προσωπικο μου υπολογιστη στην σχολη μου.εδω έχω static IP η οποια ειναι δηλωμενη στο ονομα μου.οποτε αν κανεις ενα ping στην IP μου βλεπεις οτι η ταδε IP ειναι στην ουσια ο [email protected].πως σου ακουγεται αυτο????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...