Προς το περιεχόμενο

Μεταφορα torrents σε αλλο client


ShadowReaper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρησιμοποιω εδω κ καιρο το bitlord αλλα θελω τωρα να βαλω το utorrent. Πως μπορω να βαλω τα torrents που εχω κατεβασμενα και τα αλλα που ειναι μισοτελειωμενα στο utorrent ωστε να μπορω να τα κανω upload και download;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιω εδω κ καιρο το bitlord αλλα θελω τωρα να βαλω το utorrent. Πως μπορω να βαλω τα torrents που εχω κατεβασμενα και τα αλλα που ειναι μισοτελειωμενα στο utorrent ωστε να μπορω να τα κανω upload και download;

 

Πολύ απλά. Επιλέγεις να ανοίξεις το αρχείο.torrent που θέλεις να κατεβάσεις. Στην καρτέλα που θα σου βγάλει το μTorrent, επιλέγεις στο Save As τον φάκελο με το μισοτελειωμένο αρχείο. To μΤοrrent θα βρει το μισό αρχείο, θα κάνει ένα check και θα συνεχίσει από εκεί το κατέβασμα χωρίς κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να είσαι σίγουρος για πάντα, βάλε και το μΤorrent να "κοιτάει" για torrents στον φάκελο που κατεβάζεις τα .torrent και να αποθηκεύει στον ίδιο φάκελο που αποθήκευες με τον BitLord. Αν έχεις λίγα torrent και δεν σκοπεύεις να ξαναχρησιμοποιήσεις τον BitLord το post του Timekeeper σου φτάνει και περισσεύει.

 

Έτσι θα είσαι καλυμένος και με τους 2 clients, αν θες. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, το πρόβλημα θα είναι με τα μισοτελειωμένα αρχεία που στο μTorrent υπάρχει η επιλογή να βάζει ως κατάληξη !ut για να τα ξεχωρίζει από τα ολοκληρωμένα (την επιλογή βέβαια αυτή μπορείς να την βγάλεις), ενώ στο BitLord δεν ξέρω αν αλλάζει την κατάληξη των αρχείων πριν τα ολοκληρώσει, οπότε θα πρέπει να τα μετονομάσεις ένα προς ένα. Εγώ θυμάμαι ότι όταν πέρασα από το BitComet στο μTorrent έπρεπε να τα μετονομάσω τα αρχεία ένα προς ένα - ευτυχώς ήταν λίγα. Πάντως η καλύτερη και πιο εύκολη λύση είναι να ολοκληρώσεις τα αρχεία που κατεβάζεις με το BitLord και να ξεκινήσεις το μTorrent με καινούργια torrents...

Όσο για τις εκδόσεις του μTorrent ακούστηκαν πολλά για την έκδοση 1.7.0, που όμως δεν επιβεβαιώθηκαν, ενώ για την έκδοση 1.7.1 φαίνεται να μην υπάρχει κανένα πρόβλημα και είναι δεχτή σε όλους τους τράκερς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...