Προς το περιεχόμενο

8800 gt : Οι πρώτες επιδόσεις σε παιχνίδια


EddieObscurant

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το αναποδο το εχω κανει εγω.

Καλοκαιρι ειχαμε ερθει απο διακοπες το ψυγειο αδειο,το κουτι να πιανει χωρο...

Το χωνω μεσα στο ψυγειο,το βαζω στην μπριζα κοβω το λαστηχο και ειχα pc παγομενη λεμοναδα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1.2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Bgikan k oi 256ares sti germania sta 172? apo XFX.

http://www.komplett.de/k/ki.aspx?sku=343127

 

RMA apo 88GT. diskolo to blepw.

Pare me pistotiko kamia ATi HD3870Xt :-) lol.

 

Δεν παιζει. :lol:

Ολες οι 3870 ειναι στο ''αναμενεται συντομα'', ενω οι 8800GT ειναι ''παραδοση εντος 24 ωρων'', οποτε μαλλον θα εχουν. Αλλιως 3850 και μια καλη καρτα ηχου που θελω οποσδηποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα ειχα παρατηρησει ενα περιεργο θορυβο ισως απο πυκνωτη/σταθεροποιητη τασης, μονο οταν επαιζα παιχνιδια, το ανεμιστηρακι δεν ηταν σιγουρα, οποτε κατι παρεδωσε πνευμα. Δεν ειχα αλλαξει κατι στην καρτα, Ο/C εκανα μονο για μερικα benchmarks. Αυριο την παω στο πλαισιο για αλλαγη, ελπιζω να εχουν καμια αλλη να μου δωσουν, γιατι αφησα στο crysis και cod4 ανοιχτουν λογαριασμους και δεν παιζουν δυστηχως με matrox mystigue.

 

Απαπα, μακρια απο μενα.

...

...

...

 

Βασικα, σκασιλα μου, 3 χρονια εγγυηση εχει!:P:p:p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol

 

2-3ς βαθμούς πιο κάτω σύμφωνα με το λινκ :lol:

 

Φοβερή δουλειά έκαναν :lol:

 

Οι εταιρίες που δίνουν διαφορετικό σύστημα ψύξης παραμένουν καλύτερες επιλογές προς το παρόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντυπωσιακή είναι διαφορά θερμοκρασιών όταν βάλει κανείς τον ανεμιστήρα στο 100%. Για τον θόρυβο όμως καλύτερα να μην μιλήσει κανείς σε αυτήν τη περίπτωση.

 

Ειλικρινά το stock σύστημα ψύξης στις 8800GT απέχει για τα δικά μου γούστα μακριά από το ιδανικό. Καταλαβαίνω ότι με αυτή την τιμή κατεβάζει η κάθε εταιρία το κόστος όσο μπορεί, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα μπορούσε να ήταν και καλύτερο.

 

Εδώ ο χρήστης που έχει μια ευαισθησία στον θόρυβο είτε επενδύει σε καλύτερο σύστημα ψύξης για την κάρτα είτε για καλύτερη μόνωση του κουτιού για να τρέχει σταθερά στο 100% ο ανεμιστήρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
lol

 

2-3ς βαθμούς πιο κάτω σύμφωνα με το λινκ :lol:

 

Φοβερή δουλειά έκαναν :lol:

 

Οι εταιρίες που δίνουν διαφορετικό σύστημα ψύξης παραμένουν καλύτερες επιλογές προς το παρόν.

 

den 3erw an diavases kala to ar8ro sto thelab alla 8a deis oti se full speed to new fan rixnei thn 8ermokrasia apo 92 pou exei se auto se 68 va8mous...kai full speed sto new fan einai 1600rpm...se anti8esh me ta 4400rpm tou paliou...ara fantasou diafora 8oryvou...ara parapanw apo kala ta apotelesmata...

 

Σε C2D6300 συμφέρει η αντικατάσταση της 7600GT με την Albatron

8600 GT 512MB HDCP?

 

oxi den symferei me thn kamia...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

den 3erw an diavases kala to ar8ro sto thelab alla 8a deis oti se full speed to new fan rixnei thn 8ermokrasia apo 92 pou exei se idle se 68 va8mous...kai full speed sto new fan einai 1600rpm...se anti8esh me ta 4400rpm tou paliou...ara fantasou diafora 8oryvou...ara parapanw apo kala ta apotelesmata...

 

 

 

oxi den symferei me thn kamia...

 

Όχι, το πινακάκι είδα.

 

Αν είναι έτσι με τον θόρυβο, είναι όντως πολύ... ήσυχα τα πράγματα ^^.

 

Παραπλανητικό το πινακάκι λοιπόν, καθώς δεν έχει και μέτρηση θορυβού, αλλά μόνο θερμοκρασιών ^^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

pantws apo 8ermokrasies einai kalyteres nomizw apo tis palies 8800 GTS/GTX/Ultra...pou varagan 80-90 va8mous me ta kala dual slot cooler tous...(vevaia edw paizoun rolo kai ta 65nm...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hello, καταρχήν να ρωτήσω αν η καινούρια κάρτα με το ανανεωμένο fan θα έρθει στην ελλάδα, αν αλλάξει η τιμή, πότε περίπου αναμένεται και αν αξίζει να την περιμένουμε - αν κάποιος γνωρίζει δλδ - διάβασα το τελευταίο σχόλιο του άρθρου αλλά δεν ξέρω τι παίζει, έτσι θα γίνεται κι εδώ, κάθε καινούρια θα είναι με το νέο fan?

(βασικά κοιτάω για μια καλή κάρτα γραφικών για ένα pc μου, αλλά θέλω να είναι ήσυχη -

εσείς που ξέρετε τι προτείνετε?, sorry αν βγαίνω off-topic)

 

den 3erw an diavases kala to ar8ro sto thelab alla 8a deis oti se full speed to new fan rixnei thn 8ermokrasia apo 92 pou exei se idle se 68 va8mous....

σε load και όχι idle απότι βλέπω (εκτός αν δεν κατάλαβα καλά)

απλά το χεις γράψει έτσι κι έχει και το λαθάκι, που έψαχνα να βρω 10 λεπτά τι εννοούσες (όχι πως φημίζομαι για το μυαλό μου αλλά λέμε τώρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...