Προς το περιεχόμενο

τι γίνετε με το greektvsubs.gr


ntinos82st

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά τι γίνετε ΄μου βγάζει συνέχεια αυτό το μήνυμα

 

"Η μεταφορά έχει ολοκληρωθεί επιτυχώς, είναι θέμα DNS των ISP του κάθε χρήστη για το πότε θα μπορέσει να μπει στο site ξανά.

 

Αν έχετε κάνει στο παρελθόν το κόλπο με το αρχείο HOSTS τότε ελέγξτε το και αφαιρέστε την αλλαγή, αλλιώς δεν θα μπορείτε να δείτε το site.

 

Ευχαριστούμε για την κατανόηση."

 

μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
"Η μεταφορά έχει ολοκληρωθεί επιτυχώς, είναι θέμα DNS των ISP του κάθε χρήστη για το πότε θα μπορέσει να μπει στο site ξανά.

 

αυτο τα λεει ολα :-D

 

προφανως το site αλλαξε σερβερ και πρεπει να ενημερωθουν οι isp για τις καινουριες διευθυνσεις... οποτε μαλλον υπομονη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς αυτό λέει. Έχουμε αναβαθμίσει τον server και πρέπει αναγκαστικά να περιμένουμε να αλλάξουν όλα τα DNS (domain name server) των ISP (Internet Service Provider, πχ Otenet, Forthnet, HOL και άλλες.) Η διαδικασία αυτήν δεν εξαρτάται από εμάς και γίνεται αυτόματα από αυτούς. Συνήθως παίρνει λίγες ώρες. Οπότε υπομονή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς αυτό λέει. Έχουμε αναβαθμίσει τον server και πρέπει αναγκαστικά να περιμένουμε να αλλάξουν όλα τα DNS (domain name server) των ISP (Internet Service Provider, πχ Otenet, Forthnet, HOL και άλλες.) Η διαδικασία αυτήν δεν εξαρτάται από εμάς και γίνεται αυτόματα από αυτούς. Συνήθως παίρνει λίγες ώρες. Οπότε υπομονή.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, τώρα κατάλαβα (το μήνυμα του vBulletin δεν είναι τόσο κατανοητό) θα ενημερώσω και τους 5 φίλους που με έχουν πάρει μέχρι τώρα τηλέφωνο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι sorry αν ήταν περίεργο το έγραψα στα γρήγορα γιατί είχαμε τρεχάματα και ίσως να βγήκε κάπως.

 

Γενικά μπορεί να δείτε το site off, μην ανησυχείτε κάποια μικροπροβλήματα μόνο στο στήσιμο του server. Θα διορθωθούν άμεσα όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως σε εμένα δε βγάζει ούτε καν το μήνυμα του vBulletin, παρά μόνο πρόβλημα φόρτωσης σελίδας. BTW η καινούρια ip του site ποια είναι γιατί την προηγούμενη φορά η Altec :mad: έκανε κανά μήνα :confused: να ενημερώσει τους dns.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτούς που δεν βλέπουν την σελίδα του vbuletin καν σημαίνει ότι έχει ανανεωθεί ο DNS. Άπλα υπάρχει ένα πρόβλημα μικρό ρύθμισης του server και προσπαθούμε να το λύσουμε.

 

Όσο για την αναβάθμιση στυλ insomnia… η απάντηση είναι απογοητευτική για μερικούς… όχι σε αυτήν την φάση μόνο μεταφορά… αργότερα… ποιος ξέρει. Όλο και κάτι θα σας ετοιμάσουμε… πότε δεν καθόμαστε με σταυρωμένα χέρια…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως civil κανονικά οι root servers έπρεπε να απαντανε τουλάχιστον για τα records του greektvsubs.gr κάτι που δεν γίνετε ακόμα ασχέτος με το τι κάνουν οι DNS των ISP...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να'σαι καλά civil. Thanks για την απάντηση. Όσο για την αναβάθμιση του στυλ, το site να'ναι καλά και όλα τ'άλλα είναι δευτερεύοντα. Για μένα πάντως, μια χαρά είναι και το υπάρχον στυλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εγω απο τη δουλεια μου λεει οτι η σελιδα δεν υπαρχει..

δεν εχω ιδεα τι παιζει..

απο το σπιτι απο εχθες τη νυχτα μεχρι το πρωι στις 5.30 το ιδιο και εκει εχω τελλας..

εδω δεν εχω ιδεα τι ISP υπαρχει..

αλλα βγαζει ενα error code 11001 dns error hosts not found..

δεν βρισκει λεει το IP του site.

Αυτο το ξερουμε οπως την προηγουμενη φορα;;

axklbs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...