Προς το περιεχόμενο

Mpeg σε VideoCD ή DVD


teo_3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν φίλοι μου καλοί, έχω το εξής πρόβλημα που μου έχει σπάσει τα νεύρα 2 μέρες τώρα.

Έχω ένα dvd με αρχεία mpeg (video clips) και θέλω να τα μετατρέψω σε μερικά VideoCD για ένα φίλο.

Ανοίγω λοιπόν το Nero 8, πάω Nero Vision και τα πετάω εκεί μέσα (το ίδιο έκανα και παλιότερα και όλα βγήκαν οκ).

Καίω το CD αλλά βγαίνει διάφορα περίεργα όπως πιξελιάσματα στην οθόνη, κάποιους θορύβους στον ήχο (τσικ, τσουκ κλπ) σταματάει να παίζει για κάνα δεύτερο και σε γενικές γραμμές είναι χάλια!!!

Όλα αυτά γίνονται με εγγραφή στην πιό χαμηλή ταχύτητα (8χ, δεν με αφήνει πιό κάτω) και δεν τρέχει κανένα άλλο πρόγραμμα απο πίσω.

Ένας φίλος μου πρότεινε defrag, το οποίο και έκανα αλλά τίποτα!

Όποιος ξέρει τι μπορεί να φταίει ας κάνει τον κόπο να μου το πει, έχω κάψει καμιά 10ρια δισκάκια μέχρι τώρα.

Επείσης αν ξέρει κανείς πως μπορώ, αντί για VideoCD να τα περάσω σε DVD χωρίς μενού αλλά κάθε κλίπ να είναι και chapter, ας με σώσει!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...αν ξέρει κανείς πως μπορώ, αντί για VideoCD να τα περάσω σε DVD χωρίς μενού αλλά κάθε κλίπ να είναι και chapter, ας με σώσει!!!!

 

με το convertXtoDVD, πανεύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καίω το CD αλλά βγαίνει διάφορα περίεργα όπως πιξελιάσματα στην οθόνη, κάποιους θορύβους στον ήχο (τσικ, τσουκ κλπ) σταματάει να παίζει για κάνα δεύτερο και σε γενικές γραμμές είναι χάλια!!!

 

Αυτά σε DVD standalone ή σε PC;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το convertXtoDVD, πανεύκολα.

 

Είσαι σωτήρας!!! Όντως πολύ καλό και απλό πρόγραμμα, ακριβώς ότι έψαχνα για εγγραφή σε dvd.ΤΕΛΕΙΟ!!

 

Cheers leftermann

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...