Προς το περιεχόμενο

8600 GT overclocking


krinos21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια εχω μια 8600 GT 256mb sparkle και θα ηθελα να μου πειτε αν της κανω οverclocking χωρις ψυξη αν υπαρχει περιπτωση να καει (η καρτα δουλευει στους 60 κελσιου idle)

 

 

 

 

 

_________________________________________

 

My Gaming PC: CPU:Pentium D(dual-core) 2,8GHz,RAM:1024MB,VGA:Nvidia GeForce 8600 GT SpArKle

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ ανεβασμένες temps για να κάνεις και oc χωρίς extra ψύξη :-( διαφορα θα δεις σίγουρα αν κανεις αρκετό oc ;) βάλε κανένα ανεμιστηράκι από κάτω τις να την φυσάει να πάρει extra αέρα και ρύθμισε από riva tuner τον ανεμιστήρα τις πιο ψιλά αν στο επιτρέπει αργότερα πάρε μια καλύτερη ψήκτρα ;)να κάνει δεν παίζει :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα πέσει και εμενα στα χερια μου καμια τέτοια θα τις αλλάξω τα φώτα μέχρι τότε ανέβασε την και πες μας διαφορα ;) δοκίμαζε με aquamark που είναι γρήγορο τρέξε πρώτα σε stock και μετά με την κάρτα Oced να δούμε τι έβγαλε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να βλέπεις διαφορά 20 fps χωρίς extreme o/c και χωρίς extreme ψύξε,το κόβω ψιλοαδύνατο εκτός αν λες ότι απο τα 180fps που έπιανες σε παιχνίδι 5ατίας, πήγες στα 200. Τότε ok. Αλλά από τα 40fps να πήγες στα 60 το κόβω ψιλοδύσκολο. Ανέβασες και τα ρολόγια των shaders? Κατα πόσο? Δώσε καμια φώτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως έβαλα αυτή και από 50 idle έπεσε σε 38 και 45 σε full load. Και έγινε και καρααθόρυβη. http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=26174034&product=843997

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

γιαυτό έχει βγεί και 8600GT silent edition. δεν έχει καθόλου ανεμιστήρα νομίζω.

 

ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι άσχετο για να μην ανοίγω νέο θέμα. Καθάρισα το pc μου από σκόνες χθες και συγκεκριμένα στην vga μου (8800GT) παρόλο που δεν ήταν πολύ βρώμικη, από τότε δείχνει idle 36 βαθμούς από 50 που ήταν...

 

 

γίνονται αυτά τα πράγματα? :lol:

και το επιβεβαιώνει και το asus utility και το everest. αλλά τα υπόλοιπα components (cpu, mobo, hdds) είναι στην ίδια θερμοκρασία με πρίν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...