Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση με 4πύρηνο


mastro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οι μνήμες που έχω είναι PC8500 Ballistx Tracer 1066Mhz Cl5 5-5-12 2T

 

δεν έχεις πρόβλημα απλά θα κάνουν boot στα 800 Cl5-5-5-15 όπως κάνουν σε όλες τις μητρικές στο πρώτο boot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

το P35 σε άλλες υλοποιήσεις υποστηρίζει και DDR3 οποτε :-)? δεν γίνετε να μην μπορούν να ανεβούν :P αυτό που διαβάζεις εσύ είναι το max που υποστηρίζει το board σαν ρύθμιση αλλα αν το πειράξεις λίγο ανεβαίνουν κανονικά :-) το θέμα είναι τι μνήμες έχεις και αν θα αντέχουν ψιλά και με ποσο ρεύμα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το P35 σε άλλες υλοποιήσεις υποστηρίζει και DDR3 οποτε :-)? δεν γίνετε να μην μπορούν να ανεβούν :P αυτό που διαβάζεις εσύ είναι το max που υποστηρίζει το board σαν ρύθμιση αλλα αν το πειράξεις λίγο ανεβαίνουν κανονικά :-) το θέμα είναι τι μνήμες έχεις και αν θα αντέχουν ψιλά και με ποσο ρεύμα ;)

 

ok i see dude...

παντως σε λιγο καιρο που θα βγουν και οι Penryl σκεφτομαι να φτιαξω και εγω το μικρο μου τερας, θα ανοιξω και το δικο μου θρεντ και θα χρειαστω λιγη βοηθεια για 2-3 πραγματα, ειδικα για τις μνημες :-)

thnx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Βασικα an ασχολεισαι εστω με ενα απο αυτα δεν χρησιμοποιεις windows αλλα mac.

Ο τετραπυρηνος θα δωσει αλλο αερα σε ενα προγραμμα που τον εκμεταλευεται αλλα να χρησιμοποιεις πολλα ταυτοχρονα δεν θα μπορεσεις λογω αδυναμια windows

 

συμφωνω απολυτως φιλε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν πιστευω οτι ειναι καιρος ακομα για 4πυρηνους...εκτος του οτι ειναι αρκετα ακριβοι καθως δεν εχουν πολυ καιρο που βγηκαν δεν πιστευω να ειναι απαραιτητοι στους περισσοτερους απο μας για ευνοητους λογους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην παρεις τιποτα μιας και δεν παιζεις παιχνιδια θα δοσεις 800 τοσα ευρο για να ανοιγεις προγραμματα?

κανε και καμια διαμορφωση τον δισκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι εφαρμογές που υποστηρίζουν 4πύρηνους είναι ελάχιστες, άρα θεωρώ ότι δεν είναι αναγκαίο να γίνει άμεση αντικατάσταση. Στο μέλλον βλέπουμε. Αλλά τώρα γιατί να δώσουμε ένα μάτσο λεφτά για κάτι που δεν θα το εκμεταλευτούμε στο έπακρο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...