Προς το περιεχόμενο

εγγραφη αρχειων trp σε dvd!


geosoho

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια καλησπερα. χρειαζομαι την βοηθεια σας στο εξης προβλημα. εχω εναν δορυφορικο δεκτη (clarke tech hd 5000) ο οποιος παιρνει εξωτερικο σκληρο (usb 2.0) και πραγματοποιει εγγραφες σε sd και hd προγραμματα. οταν συνδεω λοιπον τον σκληρο με τον υπολογιστη μου για να μετατρεψω τα trp αρχεια που γραφει ο δεκτης σε mpeg 2 για εγγραφες σε dvd αντιμετωπιζω το εξης. οταν τα προγραμματα που γραφω ειναι sd, για παραδειγμα supersport απο τη nova, δεν εχω κανενα προβλημα και οι μετατροπη γινεται πολυ ευκολα με το αψογο προγραμμα dvr-studio pro v.1.70 καθως επισης και με το auto gk το οποιο ομως ειναι λιγο πιο αργο αλλα αξιοπιστο. οταν ομως ο δεκτης κανει εγγραφη καποιο high definition καναλι, για παραδειγμα discovery hd, τοτε κανενα απο τα δυο προγραμματα δεν μπορει να μετατρεψει τα antistoixa trp αρχεια, αφου με το που κανω εισαγωγη των "hd" αρχειων, και τα δυο προγραμματα μου λενε πως δεν υπαρχει κανενα video stream!! να σημειωσω πως απο το μενου του δεκτη, παιζουν κανονικα ολα τα αρχεια αναξαρτητα ποιο καναλι εχω γραψει! μηπως λειπει κατι απο τον υπολογιστη μου? εχω τους περισσοτερους codecs για τα περισσοτερα αρχεια, αλλα δεν νομιζω να ειναι αυτο το προβλημα, αφου δεν θελω να παιξω τα αρχεια αυτα, αλλα να τα μετατρεψω σε mpeg η avi για εγγραφη σε κανονικο dvd. να ξαναθυμισω πως το προβλημα παρουσιαζεται μονο σε εγγραφες που κανω απο hd καναλια!! μηπως φταιει η καρτα γραφικων? παρακαλω την βοηθεια σας!! ευχαριστω εκ των προτερων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα περασα φιλε μου, αλλα τιποτα!! δυστυχως τα προγραμματα αρνουνται να διαβασουν και να κανουν convert τα ηδ αρχεια που εχω στον σκληρο!! αλλη βοηθεια καποιος? φιλε afentiko7 σ'ευχαριστω πολυ παντως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανως χρειαζεται καποιος converter που να μπορει να μετατρεψει τα high definition δουρυφορικα αρχεια (trp) σε mpeg files! που να τον βρω ομως; οσοι κι αν εγκατεστησα δεν εκαναν τιποτα! καθε βοηθεια σας πολυτιμη!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως παιδια δεν εχω καταφερει τιποτα ακομα! ψαχνω βοηθεια απο παντου αλλα κανεις δεν εχει μετατρεψει τετοιου ειδους αρχεια (hd), σε dvd! please help!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...