Προς το περιεχόμενο

Η ταχύτητα σας στο Internet!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
Μετακόμισα στο κέντρο του Πειραιά και μάλλον χτυπήσαμε φλέβα! Εκεί που είχαμε ένα απλό 70ρι άντε 80ρι download τώρα κατεβάζουμε 150 και 200 χρησιμοποιώντας απλά τον Firefox Download manager.

 

:-D

 

φτυάριιιιιιιιιιι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Παιδια εχω συνδεση ον και εχω ταχυτητες download μεσο ορο 300 kb ενω το μοντεμ μου εχει κλειδωσει στα 21048 kb.ωρες ωρες ομως οταν παω να δω κανα βιντεακι στο yt κανει 10 λεπτα για να φορτωσει ενα 2λεπτο βιντεο και γενικα οταν φορτωνει μια σελιδα.ειναι λες και εχω 1 mbit συνδεση.εχω ενα απο αυτα τα φοβερα μοντεμ που δινει η on της pirelli και μου φενεται πως φταιει το μοντεμ αν δε με απατανε οι γνωσεις μου ,αλλα ρωταω για να το σιγουρεψω.αμα αλλαξω μοντεμ θα γινει κατι με αυτο η φταινε οι γραμμες.παντως εχω βαλει στο ματι αυτο http://www.plaisio.gr/Peripherals/Wireless-Networking/Routers/Belkin-F6D6230-Wireless-Router-Double-N-F6D6230.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω συνδεση ον και εχω ταχυτητες download μεσο ορο 300 kb ενω το μοντεμ μου εχει κλειδωσει στα 21048 kb.ωρες ωρες ομως οταν παω να δω κανα βιντεακι στο yt κανει 10 λεπτα για να φορτωσει ενα 2λεπτο βιντεο και γενικα οταν φορτωνει μια σελιδα.ειναι λες και εχω 1 mbit συνδεση.εχω ενα απο αυτα τα φοβερα μοντεμ που δινει η on της pirelli και μου φενεται πως φταιει το μοντεμ αν δε με απατανε οι γνωσεις μου ,αλλα ρωταω για να το σιγουρεψω.αμα αλλαξω μοντεμ θα γινει κατι με αυτο η φταινε οι γραμμες.παντως εχω βαλει στο ματι αυτο http://www.plaisio.gr/Peripherals/Wireless-Networking/Routers/Belkin-F6D6230-Wireless-Router-Double-N-F6D6230.htm

 

αμφιβαλλω οτι φταιει το Modem σου, παντως και με 1Mbit συνδεση τοσο δε θα εκανες ισως και τον ιδιο χρονο μαλιστα καθως με μια συνδεση 1Mbit κατεβαζεις 100ΜΒ σε 15λεπτα. Παιζει ρολο και τι μπορει να σου προσφερει το youtube. Αν σου εδινα κατι εγω δε θα μπορουσες να κατεβασεις με πανω απο 25KB/s για παραδειγμα...ετσι δεν ειναι δεν πα να κλειδωνες και στα 100

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμφιβαλλω οτι φταιει το Modem σου, παντως και με 1Mbit συνδεση τοσο δε θα εκανες ισως και τον ιδιο χρονο μαλιστα καθως με μια συνδεση 1Mbit κατεβαζεις 100ΜΒ σε 15λεπτα. Παιζει ρολο και τι μπορει να σου προσφερει το youtube. Αν σου εδινα κατι εγω δε θα μπορουσες να κατεβασεις με πανω απο 25KB/s για παραδειγμα...ετσι δεν ειναι δεν πα να κλειδωνες και στα 100

Δεν ειναι μόνο το youtube αλλα και αλλα site οπως αυτό εδω αργει πολυ να μου το ανοιξει ας πουμε 6-7 δευτερα.Ξερω και εναν φιλο μου ομως που εχει και αυτος ον και το μοντεμ του εχει κλειδωσει στα 4678 και εχει 3πλασια ταχυτητα φορτωσης απο εμένα σε ιδιο βίντεο στο youtube και δεν εχει το μοντεμ της pirelli που εχω εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...

Βρήκα και εδώ ένα πολύ απλό εργαλείο αλλά έχουν και λεξικό με το οποίο μπορεί κανείς να μάθει άγνωστες λέξεις:

 

λεξικό πληροφορικής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλα αυτά τα test είναι moufa... εμένα έβγαλε ότι έχω την μια 8,5 την άλλη 5 και την άλλη 6.5. (κλειδώνω τώρα στα 16,5)

μπορείς να δοκιμάσεις το qspeedtest του parsifal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...