Προς το περιεχόμενο

Απαλλαγη απο πΟΤΕ .Ποσο καιρο σας πηρε ???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν παει πια αλλο αυτη η "αιχμαλωσια" λογω adsl με ΟΤΕ....

 

Μιας και δεν βλεπω να αλλαζει τιποτα απο μερια του με υπηρεσιες 3play , all in one κλπ ρωταω εσας τους "ηρωες" που ειχατε adsl και την κοψατε αναγκαστικα για να πατε σε εναλλακτικο με πληρες πακετο (ontelecoms , netone κλπ) ποσο καιρο μεινατε χωρις adsl ???

 

Και κατι αλλο...Υπαρχει εναλακτικος που να μπορει να επιτηρειται συναγερμος σπιτιου απο κεντρο ληψης μεσω της τηλεφωνικης γραμμης ????

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ σε κανα μήνα πάω στο ιδιόκτητο δίκτυο της Forthnet θέλω και εγώ γνώμες

 

 

Ενα μηνα ???? Αν εχεις ηδη adsl με ΟΤΕ πολυ αισιοδοξο σε βλεπω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kai ego perimena 4 mines gia na mpo stin Forthnet(an kai ipirxe forthnet stin perioxi mou apo ton maio)tous eriksa ena vrisimo kai piga se ON Telecoms.Apo tin stigmi pou ekana tin etisi se 20 meres eimouna OK. Taxitita piano 12MB kai den exo kanena APOLITOS provlima...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kai ego perimena 4 mines gia na mpo stin Forthnet(an kai ipirxe forthnet stin perioxi mou apo ton maio)tous eriksa ena vrisimo kai piga se ON Telecoms.Apo tin stigmi pou ekana tin etisi se 20 meres eimouna OK. Taxitita piano 12MB kai den exo kanena APOLITOS provlima...

 

 

Και ειχες adsl πριν με ΟΤΕ ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Γιαννη αρκει που το αποφασισες τα αλλα ολα εχουν καποια ταλαιπωρια αλλα το κερδος ειναι μεγαλο,ειδα οτι την Βιβοντι δεν την εχεις στο νου σου,αμα σου πω ομως οτι εγω σωθηκα με την λυση του cabletv,ισως θα το ειχες λαβει υ¨ οψιν σου,εαν εχεις οικογενεια ειναι η ιδανκη λυση,για ολους σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Γιαννη αρκει που το αποφασισες τα αλλα ολα εχουν καποια ταλαιπωρια αλλα το κερδος ειναι μεγαλο,ειδα οτι την Βιβοντι δεν την εχεις στο νου σου,αμα σου πω ομως οτι εγω σωθηκα με την λυση του cabletv,ισως θα το ειχες λαβει υ¨ οψιν σου,εαν εχεις οικογενεια ειναι η ιδανκη λυση,για ολους σας.

 

 

Ευχαριστω αλλα δεν εχω κουραγιο να περιμενω χ τερμηνα...

 

29/9/2007 αίτηση για forthnet 2play.

25/10/2007ενεργοποίηση. (Ούτε μίνα δηλαδή)

 

Ούτε μέρα χωρίς internet.

Και πριν είχα ΟΤΕ.

 

 

Ειχες ΟΤΕ και adsl με ΟΤΕ ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρίς τηλέφωνο έμεινα 1,5-2 μερες.

χωρις net σχεδόν καθόλου (καποιες ωρες που έλειπα στη δουλεια ίσως),

 

αλλά...

 

ειχα ήδη forthnet συνδρομή (3+3), πανω σε γραμμη ΟΤΕ. και έκανα την αιτηση για 2play, δύο μηνες πριν ληξη η συνδρομή.

 

απο αιτηση, μεχρι σύνδεση, πήρε 40 μέρες. αλλα....

 

μαλλον ειμαι απο τους τυχερους. Αλλοι γνωστοί μου (Αλιμος, και Αργυρούπολη), πάνε να κλεισουν 3μηνο κι ακομα τίποτα.

Εχει κάνει αίτηση μέσα Αυγούστου, και στη φορθνετοσελίδα της εμφάνισαν "28/09/2007 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet"!!!! :cry: :cry: :cry:

 

Δεν ξερω τι κάνουν οι άλλοι πάροχοι, απο θεμα καθυστερήσεων. Μερικοί οντως τα ξύνουν, ή δεν εχουν κόσμο, και άλλοι απλα πληρώνουν τις αμαρτίες του ΟΤΕ.

το μονο που μπορώ να προτείνω, αν μένετε Αθήνα, κάντε την αίτηση προσωπικά στα κεντρικά τους γραφεία. Τουλαχιστον να αποκλείσετε καθυστερήσεις απο μεσάζοντες (ταχυδρομεια, κουριερ, ντηλερς, καταστήματα, κλπ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...