Προς το περιεχόμενο

DVI splitter


littlelouievegos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψαχνω για ενα dvi "splitter??" ετσι ωστε απο την μια dvi port που εχει η οθονη μου να βγαινουν 2 ports.. Φυσικα οχι να δουλευουν και οι 2 πηγες μαζι, αλλα οταν ειναι κλειστο το ενα να δουλευει το αλλο, μην βαζω και βγαζω τα dvi καλωδια της καθε συσκευης καθε φορα..

 

Ουσιαστικα θελω δλδ να συνδεσω το ps3 μου μεσω dvi στην οθονη μου και να εχω και το pc μου επανω plugged.. Μην βαζω και βγαζω δλδ συνεχως το καλωδιο του καθενος..

Oταν δουλευω το ενα το αλλο θα ειναι κλειστο..

 

Εχει κανεις υπ οψιν του τπτ τετοιο;

 

Thnx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για KVM DVI switch ψάχνεις και δεν είναι φτηνά ακόμη σε σύγκριση με τα KVM VGA switch.

Το φτηνότερο που βρήκα μέχρι στιγμής με 2 dvi ports, σε ανάλυση 1600*1200 είναι από Pixmania στα ~160Ε.

 

Αυτά πάνε με τις αναλύσεις, ότι πληρώσεις παίρνεις.

Δες αν σου κάνει κάτι τέτοιο καθώς με ps3 δεν το έχω δοκιμάσει.

 

 

 

/sc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thnx madsc ουτως ή αλλως δεν θα μου εκανε γιατι θελω 1080p απο το ps3 αυτος ειναι αλλωστε και ο λογος που το συνδεω μεσω dvi και οχι μεσω component (ολως περιεργως δεν υποστηριζει 1080p μεσω component το monitor μου).

Επισης ειναι πανακριβο για "switch" με αυτα τα λεφτα κοιτας αν εχει η Gefen αν ειναι καποια λυση.. Εγω βρηκα λυση με καλωδιο που βγαζει dvi ->2 hdmi(αντι για 2 dvi) με 17 euros αλλα δυστυχως ενω κανει για ps3 την δουλεια του με το pc δεν θα μπορω να κανω δουλεια.. Η καρτα γραφικων μου εχει dual link dvi οποτε το σημα δεν θα μετατρεπεται πληρως σε hdmi με ενα καλωδιο (το hdmi δεχετε single link σημα)..

 

Οποτε συνεχιζω το ψαξιμο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες αν σου κάνει αυτή η περιγραφή και στείλε μου απάντηση στο [email protected]

 

' AVSWITCH-16

HQ DVI/HDMI SWITCH WITH AUDIO

 

Connect 1 device to the DVI+AUDIO connection of the switch and 1 device to the HDMI connection and select manually which component you want to put through.

The connection of the output is a HDMI + AUDIO connection.

For AUDIO connection it is possible to choose between coaxial digital RCA or normal 2xRCA connection.

Only digital signal will be passed.

INPUT: A) DVI female + 2x RCA audio + 1x RCA digital female connection

B) HDMI female

 

OUTPUT: HDMI female + 2x RCA audio + 1x RCA digital female connection'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες αν σου κάνει αυτή η περιγραφή και στείλε μου απάντηση στο [email protected]

 

' AVSWITCH-16

HQ DVI/HDMI SWITCH WITH AUDIO

 

Connect 1 device to the DVI+AUDIO connection of the switch and 1 device to the HDMI connection and select manually which component you want to put through.

The connection of the output is a HDMI + AUDIO connection.

For AUDIO connection it is possible to choose between coaxial digital RCA or normal 2xRCA connection.

Only digital signal will be passed.

INPUT: A) DVI female + 2x RCA audio + 1x RCA digital female connection

B) HDMI female

 

OUTPUT: HDMI female + 2x RCA audio + 1x RCA digital female connection'

 

Δυστυχως οχι γιατι το output connection ειναι hdmi.. Και δεν ξερω και αν δεχετε dual link dvi σημα το switchaki.. Thnx anyway

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...

 

 

δοκίμασε κανείς αυτή τη λύση;

 

δουλεύει ή για να γίνει η συγκεκριμένη δουλειά πρέπει να υπάρχει DVI switch και όχι cable DVI splitter ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...