Προς το περιεχόμενο

toshiba a200-1m8, γιατί κολλάει?


sokiwoki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χθες ηρθε αυτος ο υπολογιστής απο το πλαίσιο. το προβλημα είναι ότι συχνά μου παράθυρα ή εργασίες που κάνω μου κολλάνε. γιατι???? τα νευρα μου!!!

φταινε μηπως τα vista?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξηγω!!! κανω απλες εργασιες οπως να ανοιξω ένα φακελο με εικόνες και μου ΚΟΛΛΑΕΙ. δηλαδη γραφει απο πανω 'δεν αποκρινεται΄και μετα απο ωρα που περιμένω να λυθει το προβλημα δεν λυνεται και αναγκαζομαι και κανω ρεσετ. ειναι ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ πραματα? πηρα toshiba για να ειμαι ησυχος αλλα.εχω προβλημα απο την πρωτη μερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα κι εγω το μηχανακι απο χθες και ειναι τουρμπο! Προφανως η μη αποικριση να αφορα καποιο μη εμφανες πρβλημα, ελπιζω να αφησες το μηχανημα να κανεις την εγκατασταση του λειτουργικου και ρυθμισεων μονο του, σε μενα εκανε αρκετη ωρα η λειτουργια αυτη μετα απο μερικα μπουταρισματα απαραιτητα για να φορτωθουν κανονικα ολοι οι drivers...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω 2 και ειναι και τα 2 κανονια!

αργουν λιγο να φορτωσουν στην αρχη αλλα εν μερη φταει που δεν εχω ασχοληθει ακομα να βγαλω απο την εκινηση διαφορες περιττες βλακειες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι η αδελφή μου το αγόρασε στη Θεσσαλονίκη πρίν από μερικές μέρες.

 

Πανικοβλήθηκε από τις ρυθμίσεις που άρχισε αυτόματα να κάνει το σύστημα και τα reboot που έκανε, με αποτέλεσμα να φάω όλη τη διαδικασία μέσω τηλεφώνου ( Ελλάδα-Κύπρο).

 

Όπως και να έχει, είναι υπέρ ικανοποιημένη με το μηχάνημα και μέχρι στιγμής το σύστημα πετάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω απο το πλαισιο το πηρα και μου παρουσιαζει προβλημα η καμερουλα του

Δεν ξερω εαν την δοκιμασατε εσεις

Καθε λιγο και λιγακι αποσυνδεεται και στο φιναλε μου περαξε ενα μυνημα οτι αποτυχαν οι drivers και να κανω restart την καμερα η τον υπολογιστη.

Απο τον πινακα ελενχου εξαφανιστηκε και επανηλθε μετα 2 ημερες.

Σε ερωτηση μου στο service μου απαντησαν οτι καποιο προγραμμα που βαζω δεν ειναι λεει συμβατο με τα vista και την επηρεαζει.

Στο forum της toshiba καπου γραφει καποιος οτι και οι αναβαθμισεις της microsoft ισως την επηρεαζουν.

Αλοιμονο να εχω μια καμερα και για να λειτουργησει να μην εγκαθηστω αλλα προγραμματα και να μην κανω ενημερωσεις που ακουστηκε αυτο.

Μαλλον οι drivers που εχει ειναι προβληματικοι πιστευω

Για δοκιμαστε και εσεις να δειτε εαν λειτουργει.

Ισως σε καποια παρτιδα μονο να εχει προβλημα τι να πω ?

Κατα τα αλλα υπαρχουν τα γνωστα προβληματα των vista και για αυτο θα προσπαθησω τωρα μολις να βαλω τα xp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου επειδη εχω το ιδιο μηχανημα κατεβασα ολους τους προσφατους 'οδηγους' και θα τους εγκαταστησω, δοκιμασε το κι εσυ και θα λυτρωθεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω και εγώ το ίδιο μηχανάκι και είναι πολυ καλό.

Επειδή παίξανε τα νεύρα μου με τα VISTA, τα έβγαλα και έβαλα τα XP και μπορώ τώρα να πω πως το μηχανάκι τώρα πετάει πραγματικά. Όλες οι συσκευές παίζουν μια χαρά χωρίς προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...