Προς το περιεχόμενο

MSI RX2600PRO-T2D256Z/D2 256MB AGP και Pro evolution soccer 2008


iagouaros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους,

θέλω να αλλάξω την κάρτα γραφικών μου γιατί μου κάνει κολλήματα στο pro (στο medium,1024x768). Έχω την Msi 6600gt 128mb agp και ενδιαφέρομαι για την παραπάνω κάρτα.

Θα έχω διαφορά; ή θα είναι το ίδιο και θα δώσω τζάμπα λεφτά....

Βασικά διάλεξα αυτήν την κάρτα γιατί φοράει καινούργιο chipset και υποστηρίζει dx10 που με ενδιαφέρει.

Επίσης μάρεσαν και οι SAPPHIRE RADEON HD2600PRO 512MB AGP και GECUBE RADEON HD2600PRO 256MB AGP.

Αν βασικά έχει κανείς τις παραπάνω κάρτες κι έχουν δοκιμαστεί σε pro να με ενημερώσει για να με βοηθήσει.

Ευχαριστώ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Η διαφορά που θα έχεις θα είναι μικρή, αφ' ενός επειδή η 6600GT που έχεις τώρα είναι (ή μάλλον ήταν) αρκετά δυνατή κάρτα, κι αφ' ετέρου, η 2600Pro που σκοπεύεις να αγοράσεις είναι μέτρια προς αδύναμη κάρτα.

 

Γι' αυτό, καλύτερα να αγοράσεις μια τέτοια κάρτα (http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.514225), η οποία είναι αρκετά δυνατότερη της 2600Pro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά ενδιαφέρομαι για το PRO 2008 να παίζει καλά, με την 6600gt δεν έχω πρόβλημα με τα άλλα παιχνίδια.

Γιαυτό όποιος έχει κάρτα γραφικών (γύρω στα 150?), που παίζει καλά το pro 2008 να ποστάρει για να με βοηθήσει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'εμένα παίζει καλά με την 6600gt, αλλά σε κάτι σουτ στην περιοχή (όπου γίνεται πανικός) κολλάει για 1 δευτερόλεπτο (μερικές φορές).

Αυτό θέλω να εξαλείψω.... και να το παίζω στο high δε με χαλάει, αφού η 6600gt δεν το υποστηρίζει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα ποια καρτα (με το χαμηλοτερο κοστος0 παιζει στο full το παιχνιδι?

 

Τελικά παράγγειλα την SAPPHIRE ATI X1950PRO 512MB AGP. Αύριο ή μεθαύριο θα μου την στείλουνε. Θα σου πω εντυπώσεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έβαλα και απογοητεύτηκα. Πάλι στο medium παίζω και σε 1024χ768. 'Ημαρτον ρε παιδιά.

Δηλαδή τι απαιτήσεις έχει αυτό το παιχνίδι;

Τα χοντρά κολλήματα που έκανε, έχουν σταματήσει,αλλά και πάλι ψιλοκολλάει στην παραπάνω ανάλυση.

Απ'ότι κατάλαβα έδωσα 175 ? για να παίζω λίγο καλύτερα το pro evolution 2008.

Αν το ήξερα ότι θα γινόταν κάτι τέτοιο, θα έπαιρνα μια κονσόλα και θα ησύχαζα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάει στο high και σε υψηλές αναλύσεις αλλά το πάει σπαστά....

δηλαδή για να το παίξουμε με full ανάλυση (χωρίς κολλήματα) τι πρέπει να αγοράσουμε;

κάρτα γραφικών με 500?; τι να πω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε κάτι δεν πάει καλά...

ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ η 1950pro να μην σηκώνει το pro σε high...

τσέκαρε drivers, δες αν τρέχει τπτ στο background, και κάνε και λίγο o/c στην cpu σου...

δεν έδωσες τζάμπα λεφτά, η 1950pro είναι wayyyyyyy μπροστά από την 6600GT...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα 3dmark03 και 05 που την τέσταρα έχει σχεδόν διπλάσιες επιδόσεις από την 6600Gt.

Άρα δεν φταίει κάτι από το hardware ή software,

κατέβασα τελευταίους drivers (ati catalyst 7.1),

κι όλες οι εφαρμογές είναι κλειστές όταν παίζω.

Το κωλοπαίχνιδο πρέπει να φταίει τίποτα άλλο....

 

 

3dmark03 8279 6600gt

3dmark05 3594 6600gt

3dmark03 14206 1950pro

3dmark05 8647 1950pro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...