Προς το περιεχόμενο

MSI RX2600PRO-T2D256Z/D2 256MB AGP και Pro evolution soccer 2008


iagouaros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
σε xp το τρέχεις έτσι???

έχουν ακουστεί διάφορα bugs στο νέο pro, δεν φταίει η κάρτα σου.

το score στα 3dmark είναι μια χαρά! ;)

 

Ναι φίλε μου σε xp το τρέχω,

τώρα θα δοκιμάσω overclock της κάρτας κι αν δε γίνει τίποτα θα πειράξω και cpu.

Κι αν πάλι δε γίνει τίποτα, την πουλάω :) (πλάκα κάνω)

Δεν ξέρω αν έχετε κάτι άλλο να προτείνετε, κάθε βοήθεια σας ευπρόσδεκτη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει βγάλει και patch η konami, υποτίθεται για να λυθεί το online πρόβλημα, αλλά δοκίμασέ το μπας και λυθεί το πρόβλημά σου...

 

έχεις pm...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα το patch, αλλά πάλι τίποτα. Τα ίδια ακριβώς...

 

απο υπολογιστες ειμαι σχεδον ασχετος αλλα λεμε τωρα...μηπως δεν ειναι κλειδωμενο το agp στα 8χ? φανταζομαι οτι την καρτα την εχεις συνδεσει με το τροφοδοτικο ε; παντως τα 14000 που σου βγαζει στο 3 dmark03 δεν μου φαινονται και τοσα πολλα, αν αναλογιστεις οτι με μια 7600 κλοκαρισμενη εχω φτασει ανετα τα 11500

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο υπολογιστες ειμαι σχεδον ασχετος αλλα λεμε τωρα...μηπως δεν ειναι κλειδωμενο το agp στα 8χ? φανταζομαι οτι την καρτα την εχεις συνδεσει με το τροφοδοτικο ε; παντως τα 14000 που σου βγαζει στο 3 dmark03 δεν μου φαινονται και τοσα πολλα, αν αναλογιστεις οτι με μια 7600 κλοκαρισμενη εχω φτασει ανετα τα 11500

 

Όλα έχουν γίνει όπως τα λες,

με overclocking η δικιά μου φτάνει τα 15000 στο 03, που πιστεύω ότι είναι αρκετά.

Σήμερα θα νοικιάσω το γνήσιο από το video club, για να διαπιστώσω τουλάχιστον αν φταίει το παιχνίδι που κατέβασα.

Αν και δε πιστεύω να γίνεται κάτι τέτοιο....

Πριν το παρατήσω πάντως το παιχνίδι (επειδή είναι τελείως εκνευριστικός ο τρόπος που το τρέχει το σύστημα μου) θα εξαντλήσω όλα τα ενδεχόμενα,

απ' τη στιγμή που με πληροφορήσατε ότι πρέπει να το τρέχει χαλαρά το σύστημα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

file skepsou kai to edexmoeno na ftaine oi 3 RAM pou exeis panw...Kai emena kollousan ta paixnidia epeidi eixa 2 diaforetikes RAM panw,kai otan evgala tin mia ola itan kala...

 

λες ε;

θα το δοκιμάσω κι' αυτό....

και θα σας ενημερώσω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβγαλα μνήμη κι άφησα μόνο τη μία, επίσης το δοκίμασα και με το γνήσιο. Πάλι τα ίδια.

Το καλύτερο απ΄όλα είναι ότι το κατέβασα ανάλυση 800χ600 και medium για να δω πως παίζει και πάλι εκάνε σπασίματα (σαν να χάνει καρέ).

Πιστεύω ότι τα έχω δοκιμάσει όλα, το τελευταίο που απομένει είναι να κάνω ένα format για να δω μήπως φταίει τίποτα στο software...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και κάτι τελευταίο, έβαλα το half-life 2: episode 2 όλα full και το πάει μια χαρά, χωρίς το παραμικρό κόλλημα.

Άρα δουλεύει καλά το σύστημα μου. Τώρα γιατί δεν το παίζει το pro 2008, δεν ξέρω!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως δεν υπαρχει περιπτωση να μην το παει "νερο" η x1950pro το 08... Εμενα μου μυριζει α)Ειτε δεν εχεις κανει σωστη απεγκατασταση/εγκατασταση drivers της καρτας. β)Κατι δεν παει καλα με την κοπια του παιχνιδιου. γ)Ειτε κατι δεν παει καλα με το q-tec. δ)Ειτε κατι δεν παει καλα με τον athlon,σιγουρα λειτουργει στα 2,4?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης δοκίμασε στα settings να κλικάρεις το frame skipping και το vsync..κι εμένα κόλλαγε αλλά όταν τα τίκαρα σε 800*600 high πήγαινε τέλεια με 2gb ram, amd 3200+ και 7600gt..στα 1024*768 δεν πρόλαβα να το δοκιμάσω γιατί έφαγε κόλλημα η κάρτα ..αλλά αυτό είναι άλλο θέμα ;ppp

 

edit: Tο δοκίμασα τελικά στα 1024*768/high και παίζει άψογα! Η κάρτα έφτασε στους 85 βέβαια αλλά αφού παίζει όλα καλα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως δεν υπαρχει περιπτωση να μην το παει "νερο" η x1950pro το 08... Εμενα μου μυριζει α)Ειτε δεν εχεις κανει σωστη απεγκατασταση/εγκατασταση drivers της καρτας. β)Κατι δεν παει καλα με την κοπια του παιχνιδιου. γ)Ειτε κατι δεν παει καλα με το q-tec. δ)Ειτε κατι δεν παει καλα με τον athlon,σιγουρα λειτουργει στα 2,4?

 

Φίλε μου topos, αν ίσχυε κάτι τέτοιο δεν θα είχα πρόβλημα και στα άλλα παιχνίδια, καθώς και στα 3dmark;

Όλα τα άλλα τα παίζει ''νερό''. Κι από μόνο του το σύστημα τα ξεκινάει σε high αναλύσεις. Όπως και το pro.

Βασικά χτες έκανα format για να καθαρίσουν και οι παλιοί drivers που ήταν της nvidia και σήμερα θα το ξαναδοκιμάσω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...