Προς το περιεχόμενο

WIND ADSM-Limit Counter


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά, λέω να αγοράσω μια κάρτα WIND ADSM. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα το οποίο μπορεί να τρέχει στο background και να μετράει τα kb που μεταφέρονται έτσι ώστε να ξέρεις που βρίσκεσαι και να μην υπερβαίνεις το όριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε καλύτερα στη Wind και ρώτα τους αν ενημερώνουν για αυτό...

Γιατί τα προγράμματα μέτρησης δεν είναι απόλυτα ακριβή και μπορεί να έχεις δυσάρεστες εκπλήξεις αν πας κοντά στο όριο χρέωσης - που πολύ εύκολα θα το φτάσεις μόνο 300mb είναι νομίζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα ήθελα να κάνω μια πιο γενική ερώτηση σχετικά με τέτοιου είδους συνδέσεις. Καταρχάς είχε βγάλει και η vodafone ασύρματες συνδέσεις. Επίσης, με ποιον τρόπο γίνεται η μεταφορά δεδομένων όταν συνδέσεις αυτή την κάρτα στον υπολογιστή. Δηλαδή η κάρτα είναι δέκτης τι είδους κυμάτων; έχει παντού σήμα;

Συγγνώμη για το off-topic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα ήθελα να κάνω μια πιο γενική ερώτηση σχετικά με τέτοιου είδους συνδέσεις. Καταρχάς είχε βγάλει και η vodafone ασύρματες συνδέσεις. Επίσης, με ποιον τρόπο γίνεται η μεταφορά δεδομένων όταν συνδέσεις αυτή την κάρτα στον υπολογιστή. Δηλαδή η κάρτα είναι δέκτης τι είδους κυμάτων; έχει παντού σήμα;

Συγγνώμη για το off-topic

 

Η καρτα ειναι ενα κινητο επι της ουσιας! Απλα δεν εχει οθονες, πληκτρα κλπ κλπ... κανει μονο μια πολυ συγκεκριμενη δουλεια.

 

Η αγορα της καρτας δεν ειναι αναγκαια. Την ιδια δουλεια μπορεις να την κανεις και απο ενα οποιοδηποτε κινητο με συνδεση με το PC (ΒΤ, IR, CABLE)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καρτα ειναι ενα κινητο επι της ουσιας! Απλα δεν εχει οθονες, πληκτρα κλπ κλπ... κανει μονο μια πολυ συγκεκριμενη δουλεια.

 

Η αγορα της καρτας δεν ειναι αναγκαια. Την ιδια δουλεια μπορεις να την κανεις και απο ενα οποιοδηποτε κινητο με συνδεση με το PC (ΒΤ, IR, CABLE)

Μάλιστα. οπότε όπου πιάνει κινητό έχεις ίντερνετ. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καρτα ειναι ενα κινητο επι της ουσιας! Απλα δεν εχει οθονες, πληκτρα κλπ κλπ... κανει μονο μια πολυ συγκεκριμενη δουλεια.

 

Η αγορα της καρτας δεν ειναι αναγκαια. Την ιδια δουλεια μπορεις να την κανεις και απο ενα οποιοδηποτε κινητο με συνδεση με το PC (ΒΤ, IR, CABLE)

 

Δηλαδη αμα συνδεσω το pc με το κινητο θα εχω internet??? Και ποσο χρεωνει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη εχω ασυρματη καρτα τιμ, που ειναι ιδια με αυτο που διαφημιζουν τωρα

ναι εχει προγραμμα το οποιο εχει συνολικο μετρητη ανα μηνα σε κβ

αλλα

γρηγορες ταχυτητες εχεις οπου υπαρχει καλυψη δικτυου 3ης γεννιας

πχ σπιτι μου δεν εχει και μπαινω με 48κ το πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που θελω ας πουμε να αγορασω εναν αγωνα απο το supersport...για να τον δω απαιτειται τουλαχιστον 512(για να μην κολλαει)...μπορω να εχο μεσω κινητου 512???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...