Προς το περιεχόμενο

Αγορά nVidia 8800 GTX... Ποιά ???


ultraxmode

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας παιδιά,

 

Θέλω να αγοράσω μία nVidia 8800 GTX και θα ήθελα να με βοηθήσετε να βρώ την κατάλληλη που θα μου δώσει και τα καλύτερα αποτελέσματα.

 

Θα την αγοράσω απο το eshop.gr οπότε και μιλάω για τις εξής κάρτες :

 

  • XFX GEFORCE 8800GTX PVT80FSHF9 768MB PCI-E RETAIL
  • BFG GF8800GTX OC 768MB PCI-E RETAIL
  • MSI NX8800GTX-T2D768E-HD-OC 768MB PCI-E RETAIL
  • ASUS EN8800GTX/HTDP 768MB PCI-E RETAIL

 

To συγκριτικό (αν μπορούμε να το πούμε συγκριτικό!!! μιάς και είναι απλά η περιγραφή καθεμιάς με ελειπή στοιχεία αντίστοιχα) δείχνει πως η MSI υπερτερεί αλλά χάνει στην μέγιστη ανάλυση.

 

Απο διάφορα REVIEWS που ίσως έχετε διαβάσει, πού θα καταλήγατε ?

 

Ευχαριστώ πολύ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Όταν λέμε σχεδόν ? Δηλαδή σχεδόν καμμία διαφορά ??? Αν είναι έτσι ΣΙΓΟΥΡΑ θα πάω για 8800 GT .. .αρκεί να "μην τις σκίζει τα ράμματα η GTX.." ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλιστα.. οκ... θα διαβάσω το άλλο thread για την 8800 GTX.. ;)

 

αλλά κάτι μου λέει πως θα είναι αρκετά χειρότερη απο την GTX.. γιατί η nvidia είναι απο τις πιό ακριβές εταιρίες.. και θα κάτσει να χάσει λεφτά απο την GTX ? Δεν νομίζω... marketistika τρίκ μου μυρίζουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το κάνουμε πιο απλό: για όσους τρέχουν σε αναλύσεις μέχρι και 1600*1200 (με ή χωρίς εξομάλυνση) μπορούν να πάρουν άφοβα μια 8800GT και να γλυτώσουν αρκετά χρήματα.

 

Αν μιλάμε για αναλύσεις πάνω από τα 1600 και με εξομάλυνση ένα παραπάνω τότε η σημερινή 8800GTX για όσους θέλουν να αναβαθμίσουν τώρα είναι μονόδρομος. Ειδάλλως θα περιμένουν για καινούργια high end GPU ως τις αρχές του 2008.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Super_vegeta

 

εννοώ πως μου κάνει περίεργο να έχουν και οι δύο κάρτες τις ίδιες περίπου επιδόσεις και να έχουν μία τόσο μεγάλη διαφορά σε τιμή.. Έτσι δεν είναι? Απλά αναρωτιέμαι... και θέλω να βρώ τις μεγάλες διαφορές τους.. δεν μπορεί..κάποιες θα υπάρχουν..αλλιώς η nVidia θα χάσει πολλά λεφτά απο κάποιους που είναι στο ίδιο δίλλημα με μένα.. (μακάρι να είναι ίδιες...να έχουμε καλύτερη τιμή σε high-end GPU) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...