Προς το περιεχόμενο

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

soiramk

Vista και HDD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω βάλει τα Vista και ο HDD δουλεύει συνέχεια. Το λαμπάκι του αναβοσβήνει συνεχώς καi κάνει και θόρυβο :( Έτσι πρέπει? Να δουλεύει συνεχώς?

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω είναι μια λειτουργία των Vista που λέγεται superfetch και κάνει το δίσκο να δουλεύει συνέχεια. Αν σε ενοχλεί μπορείς να την απενεργοποιήσεις, αλλά δεν ξέρω πως. Ας βοηθήσει κάποιος άλλος. Παντως δε χρειάζεται να ανησυχείς

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Ναι οντως λεγεται superfetch και μπορεις ευκολα να το απενεργοποιησεις!

εδω---> http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=206444 θα βρεις πως απενεργοποιειτε καθως και αλλα tips για να κανεις τα vista πιο γρηγορα!

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Ρε παιδία το έκανα αυτο και δεν υπήρξε καμία αλλαγή :( Έχω ξεμερώσει πολύ άσχημα... Καινούριο pc και δε μπορώ να το χαρώ. Το έχω στο δωμάτιο που κοιμάμαι και είναι τρελά ενοχλητικό. Ο HDD δουλεύει συνεχώς χωρίς λόγο. Καμία άλλη πρόταση?

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

polu periergo...akoma kai me to superfetch den shmainei oti doulevei sinexeia o diskos....sta processes trexei tpt periergo? sta scheduled tasks mipws exei anasigrotisi? ti na pw...polu mistiria pramata

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Το pc το έχω στήσει εδω και 3 μέρες και εκτός απο το NOD32 και το live MSN δεν έχει τπτ άλλο... Δε βλέπω τπτ "περίερες" processes!

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

αστο λιγες μερες να τρεξει το PC και θα στρωσει. Εσωτερικες διεργασιες των Vista ειναι... νορμαλ για φρεσκοσεταρισμενο PC.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

OK! Ελπίζω να μην χρειαστεί να επανέρθω... Μέρες, ε? Για να δούμε, το δίαβασα και αλλού αυτό! Μακάρι!

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • Δημιουργία νέου...