Προς το περιεχόμενο

Σχετικα με UPS πειτε μου τις αποψη σας !!


harrys23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όλα τα UPS δεν κάνουν θόρυβο όταν δουλεύουν από την μπαταρία?Αυτό που ακούγεται είναι ο Inverter ρε παιδιά.Δεν νομίζω κάποιο να είναι αθόρυβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Παίζουν ρόλο και τα ah. όσο πιο πολλά είναι τόσο πιο πολύ κρατάει :)

 

ναι αρκει να χωρεσει η μπαταρια μεσα εκτος αν 8ες να την εχεις εξω.

Για να μην κανω αλλο topic, μια ερωτηση. Εχω ενα Mustek 1000 για 600W και μολις πηρα καινουργιο PC με 600αρι τροφοδοτικο. Αν συνδεσω και την οθονη πανω στο UPS θα εχω προβλημα; Το μονο που με νοιαζει ειναι στις αποτομες αυξομειωσεις να μην σβηνει το PC και η οθονη. Δεν θελω δηαδη να το δουλεψω εν ωρα διακοπης.

αν ειναι tft δεν εχει οθτε 50 watt καταναλωση.H eizo 24 εχει 110 σε full load.και το 1000 βγαζει κατι παραπανω απο 600 βγαζει 680 οσο ξερω.δεν 8α εχεις προβλημα ουτε το κομπιουτερ σου 8α δουλευει 600 watt.εχο 1000 ups αλλα εχω τροφοδοτικο 750 αλλα ουτε 300 watt δεν τρωω με την ο8ονη καν.οποτε εχω και scanner πανω και ηχεια και ρουτερ και ειμαι ανετος.

 

Όλα τα UPS δεν κάνουν θόρυβο όταν δουλεύουν από την μπαταρία?Αυτό που ακούγεται είναι ο Inverter ρε παιδιά.Δεν νομίζω κάποιο να είναι αθόρυβο.

 

κανουν ενα μικρο 8ορυβο οχι κατι το τρομερο συν οτι δεν 8α το δουλευει καποιος απο την μπαταρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω συνδεσει ενα πριν απο το ups.μετα το ups eχω συνδεσει ενα κανονικο που απλα αντι να τελειωνει σε βυσμα σουκο τελειωνει σε βυσμα ups.για ασφαλειας μετα δεν βρισκω νοημα.εγω το εχω βαλει πριν ωστε αμα γινει κατι να φαει αυτο το πολυ ρευμα και οχι το ups

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, επειδη δεν μπορω να βγαλω ακρη .... στο ups μπορω να συνδεσω ενα πολυμπριζο ασφαλειας απο υπερταση?

 

μπορεις..αλλα κοιτα τις οδηγιες του UPS γτ μερικα λενε να μν συνδεθει σε πολυπριζο με προστασια..

 

αν μιλαμε για το 1000 τις apc ειναι Output WaveformSinewave.και οι μπαταριες σε πολλα μοντελα ειναι ιδια.7,2 ah 12 volt.to βασικο ειναι τα 12 volt

 

μιλας για το smart ετσι? oxi to RS..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"εγω εχω συνδεσει ενα πριν απο το ups"

 

δεν έχει νόημα αφού και τα χειρότερα UPS δεν "απειλούνται" από υψηλές τάσεις; -)

 

σχετικο αυτο.αν πεσει κεραυνος οχι η ασφαλεια στο ups δεν 8α αντεξει αλλα....σε xtreme καταστασεις λεω οχι για 280 volt

 

μπορεις..αλλα κοιτα τις οδηγιες του UPS γτ μερικα λενε να μν συνδεθει σε πολυπριζο με προστασια..

 

 

 

μιλας για το smart ετσι? oxi to RS..

 

για ολα μιλαει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σορρυ που πεταγομαι

αλλα μιας και το κουβεντιαζετε το θεμα:-)

ενδιαφερομαι για επαρχεια μερια οπου το ρευμα "ανεβοκατεβαινει" και "ανοιγοκλεινει" αρκετα συχνα, ..σε ενα παλιο ups που ειχα εμφανιζε καθυστερηση στην εναλλαγη παροχης ρευματος με αποτελεσμα οταν γινοταν διακοπη ρευματος για πολυ συντoμα χρονικα διαστηματα <1sec , δεν προλαβαινε να κανει switch και το pc οπως ηταν φυσικο εμενε χωρις ρευμα γι'αυτο το διαστημα και εκλεινε

 

ενδιαφερομαι για ups μεχρι 100 γιουρια γιατι εκτος απο βλαχος ειμαι και τσιπης ....βρηκα αυτα εδω περα τα μοντελακια:eek:

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.701114

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.701107

και ηθελα να ρωτησω εαν αξιζει καποιο απο τα δυο η χρειαζεται να διαθεσω :fear:περισσοτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έχω το APC BE700-GR BACK UPS ES 700 εδώ κ κάνα 2μηνο αλλά ακόμα δεν χρειάστηκε να δω δω εν δράση. Από εργονομία είναι πολύ καλό μιας κ είναι πολύμπριζο. έχει κ usb με software το οποίο δεν είναι κ το καλύτερο αλλά σου δίνει κάποιες πληροφορίες...γενικά τα apc είναι πολύ καλά (βρίσκεις κ μπαταριες αμα χρειαστείς μετά++)

το μόνο οτι είναι backup κ οχι line interactive....

εγώ είμαι ευχαριστημένος πάντως....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

για ολα μιλαει

 

hm...με μπερδεψες λιγο..ποιος?ο εαυτος σου?:-D

 

μισο..δηλ το UPS μου (Back-up UPS RS 1000VA) ειναι Sinewave?kai to plaisio εχει γραψει βλακειες?

 

 

PS οταν κανω quote γτ δν πιανει και τα ηδη υπαρχον quotes σε εκεινο το ποστ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hm...με μπερδεψες λιγο..ποιος?ο εαυτος σου?:-D

 

μισο..δηλ το UPS μου (Back-up UPS RS 1000VA) ειναι Sinewave?kai to plaisio εχει γραψει βλακειες?

 

 

PS οταν κανω quote γτ δν πιανει και τα ηδη υπαρχον quotes σε εκεινο το ποστ?

 

ναι δεν τα πιανει.β.

http://www.apcc.com/resource/include/techspec_index.cfm?base_sku=BR1000TW&total_watts=200

 

 

Waveform Type

Stepped approximation to a sinewave

 

 

 

αντι8ετα με το smart 1000va που ειναι

Waveform Type

Sine wave

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...