Προς το περιεχόμενο

τραυματισμος μητρικης....υπαρχει ελπιδα?


kostas-elena

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα απο ατυχημα εγδαρα-εκοψα λωριδα χαλκου πανω στην μητρικη με κατσαβιδι υπαρχει τροπος ,περιπτωση να αποκαταστησουμε την συνεχεια του κυκλωματος?Δυστυχως ειναι απο εκεινες τις λωριδες που εχουν μεγεθος τριχας.Το σημειο της διακοπης της συνεχειας του κυκλωματος εχει βρεθει αν επιχειρησω να ξυσω το βερνικι με μια καρφιτσα και να κανω ενα μικρο γεφυρομα θα γινει κατι?Θελει και κολλητιρι με πολλυ λεπτη μυτη.Κολλησεις σε αλλες πλακετες εχω ξανακανει αλλα οι μητρικες ειναι ιδιαζουσα περιπτωση.Καποια σκεψη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως με ένα υγρό μέταλο,δεν ξέρω πως λέγετε στα ελληνικά

Είναι ασημένιου χρώματος,χρησιμοποιήτε για τέτοιες περιπτώσεις.

Leitsilber λέγετε στα γερμανικά,αν μπορεί κάπιος να το μεταφράσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν είσαι αθήνα φέρτην απο εδώ να την δόυμε και κάτι θα κάνουμε :-)

 

την βλακεία που βάζουν στα τζαμια του αυτοκινητου χρειάζεσαι που διορθώνουν τις κομμένες γραμμές για να ζεσταίνει το τζαμι η αντίσταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχεις εμπειρία με ηλεκτρονικές κατασκευές, καλύτερα να μη την πειράξεις.

 

Μήπως θα σου είναι πιο εύκολο με καλώδιο από την αρχή μέχρι το τέλος του κυκλώματος;

Αυτός είναι ο ένας τρόπος που αντιμετωπίζω το συγκεκριμένο πρόβλημα. Αν όμως δεν φαίνεται που καταλήγει η μια άκρη (ή και οι δύο), τότε κολλάω το κομμένο σημείο με μεγάλη προσοχή-υπομονή.

Για να εφαρμόσεις τα παραπάνω χρειάζεσαι εργαλεία ηλεκτρονικού.

 

Αυτό με το βερνίκι υγρό-μέταλλο δε το έχω δοκιμάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασα σημερα πριν απο λιγο να ξυσω το βερνικι πριν και μετα την διακοπη με εναν ανοιχτο συνδετηρα ο οποιος ειναι αρκετα αιχμηρος αλλα το προβλημα ειναι οτι μπορει να μου ξεφυγει και να αφαιρεσω το βερνικι και απο την διπλανη γραμμη.Εμαθα οτι υπαρχουν πολυ λεπτες μυτες για κολλητιρια μεγεθος βελονας περιπου και αυριο θα παω να παρω.Και ενα μεγαλο μεγενθυτικο φακο αυτον που εχω δεν κανει ειναι μικρος.

Το κακο ειναι οτι η γραμμη που κοπηκε ειναι απο τις λεπτοτερες δεν υπαρχει πιο λεπτη,δεν νομιζω να τα καταφερω κριμα....η asus p5w dh ειναι ολοκαινουργια.Ευχαρηστο τον βατο λογο για την προταση αλλα ειμαι στην θεσνικη.

Παλαβιαρη το leitsilber που μεταφραζετε κατα γραμμα αγωγημο ασημη τι παιζει μ αυτο ειναι ρευστο μπορω δηλ να το χρησημοποιησω με λεπτο πινελο ?κανει γι αυτες τις δουλιες?θα το ψαξω απο ebay.de.Καμια αλλη σκεψη ?Κριμα η asus με εναν e6600 πηγε στα 3555MHz με Vcore 1.3875V και θερμοκρασια κατα το Coretemp C0 53 C1 52 με 21 θερμοκρασια περιβαλοντος και Thermalright ultra 120 extrem 16 ωρες orthos διχως σφαλμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βατος λογος νομιζω μου βρηκες μαζι με τον παλαβιαρη την ιδανικη λυση!http://cgi.ebay.de/Silver-Pen-Writes-Conductive-Tracks-for-Electronics_W0QQitemZ320176079836QQihZ011QQcategoryZ1267QQrdZ1QQssPageNameZWD2VQQcmdZViewItem

Αν θελει καποιος να με βοηθησει στην μεταφραση των οδηγιων τα αγγλικα μου ειναι πενιχρα αν ηταν στα γερμανικα κατι γινοταν το κειμενο ειναι μικρο.Ευχαρηστω παιδια αλλαξε η διαθεση μου αντε να την αναστησω την μητρικη.Κατι ακομη το βερνικι ΔΕΝ θα χρειαστει να το αφαιρεσω πριν και μετα την διακοπη? αν οχι πως θα πραγματοποιηθει η συνδεση?αφου υπαρχει βερνικι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασα σημερα πριν απο λιγο να ξυσω το βερνικι πριν και μετα την διακοπη με εναν ανοιχτο συνδετηρα ο οποιος ειναι αρκετα αιχμηρος αλλα το προβλημα ειναι οτι μπορει να μου ξεφυγει και να αφαιρεσω το βερνικι και απο την διπλανη γραμμη.Εμαθα οτι υπαρχουν πολυ λεπτες μυτες για κολλητιρια μεγεθος βελονας περιπου και αυριο θα παω να παρω.Και ενα μεγαλο μεγενθυτικο φακο αυτον που εχω δεν κανει ειναι μικρος.

Το κακο ειναι οτι η γραμμη που κοπηκε ειναι απο τις λεπτοτερες δεν υπαρχει πιο λεπτη,δεν νομιζω να τα καταφερω κριμα....η asus p5w dh ειναι ολοκαινουργια.Ευχαρηστο τον βατο λογο για την προταση αλλα ειμαι στην θεσνικη.

Παλαβιαρη το leitsilber που μεταφραζετε κατα γραμμα αγωγημο ασημη τι παιζει μ αυτο ειναι ρευστο μπορω δηλ να το χρησημοποιησω με λεπτο πινελο ?κανει γι αυτες τις δουλιες?θα το ψαξω απο ebay.de.Καμια αλλη σκεψη ?Κριμα η asus με εναν e6600 πηγε στα 3555MHz με Vcore 1.3875V και θερμοκρασια κατα το Coretemp C0 53 C1 52 με 21 θερμοκρασια περιβαλοντος και Thermalright ultra 120 extrem 16 ωρες orthos διχως σφαλμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην κανεις την ζωη σου δυσκολη ρε φιλε.Παρτην παραμασχαλα,και πηγαινε σε καποιο εγαστηριο που επισκευαζει ηλεκτρονικες συσκευες,εκει σιγουρα θα κανεις την δουλεια σου,επειδη αυτοι εχουν και τα καταλληλα εργαλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oriste kai i metafrasi sto peripou

o agogimos stilos ine sxediasmenos gia ilektronika kai olokliromena kikolomata kai periexei ena metaliko melani pou stegonei grigora giana kaneis grigora

megalis agogimotitas grammes pou thes esi

 

efarmoges

gia na epidiorthoseis xalasmena i elatomatica ixni koinos ennoeis grammes pou thes esi

gia epidiorthosi diakopton membranis ti simenei auto den xero?

na dimiourgiseis leies gefires braxikiklosis

axrista ta ipoloipa ti

 

odigies

kouna to stilo drastiria gia 30 depterolpeta gia na petixeis kali efarmogi.xekina tin grammi pou thes piezontas tin miti tou stilou se mia skliri epifaneia mexri

na arxizei na bgenei to iliko.prosektika krata tin miti kato kai meta sikose to stilo elafria mexri na to iliko na bgei pano sto simeio (kanali)pou thes.

afise 3-5 lepta gia na stegonei.meta apo 30 lepta to iliko tha einai pliros agogimo.to allo ine na to baleis ston fourno gia 5 lepta stous 120 bathmous gia pio grigoro stegnoma

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...