Προς το περιεχόμενο

There is no bussiness .... like showbusiness ????


zazik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με αφορμή τις καταγγελίες στον Μάκη Τριανταφυλλόπουλο , είπα να συζητήσουμε για αυτόν τον βόθρο που ονομάζεται σοου μπιζ .... Βγήκαν λοιπόν πολλοί επώνυμοι και μιλήσανε για τα ναρκωτικά και για τις βίζιτες που γίνονται , με πολύ γνωστά ονόματα , με τα "κρεβατίσια" συμβόλαια γνωστών τραγουδιστριών και τραγουδιστών που τους περάσανε παρά πολλοί για να κάνουνε δίσκο ή για να πάρουνε μια εκπομπή , για τις μίζες που πέφτουνε κάτω απο το τραπέζι για να παίζονται τα τραγούδια τους στο ράδιο ή για να τους παίζουνε στις μεσημεριανές εκπομπές ....και τέλος πάντων έγινε χαμός...

 

Συγκεκριμένα η Βάνα Μπάρμπα αποκάλυψε πολλά , ο Μουρατίδης μίλησε για για τραγουδιστές που στα καμαρίνια τους προτού βγούνε κάνουνε όχι κοκαΐνη αλλά μείγμα κοκαΐνης και ότι 8 στους 10 κάνουνε ναρκωτικά. επίσης , ο Γαλάτης ότι η Μύκονος μυρίζει ναρκωτικά και βιζιτιλίκι απο χιλιόμετρα , και γενικά , οι αποκαλύψεις για την βρώμα ήτανε πολλές....

 

Τεσπα , αν και τ βρίσκω λίγο υποκριτικό , ότι και καλά δεν τα ξέραμε , ρίχτε τα σχολειά σας , με προσοχή και θα επανέλθω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η άποψή μου για το θέμα.

Κουνιούνται τα Καλάβρυτα

 

Τι με νοιάζει εμένα εαν ο άλλος παίρνει ναρκωτικά?

Καλά να πάθει.Δεν γίνεται να τα έχεις όλα σ'αυτή τη ζωή.Πάρε λοιπόν φωνάρα μου τα λεφτάκια σου,πάρε τις βιλάρες σου,πάρε και τις Φερράρι σου,τράβα πάρε και την κοκαΐνη σου και κάθησε να σαπίσεις αφού η ζωή σου για κάποιο λόγο είναι κούφια.

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα αυτό που με ενοχλεί περισσότερο είναι ότι η καθεμία ατάλαντη κάθεται στον κάθε ένα για να πάρει εκπομπή , μαμιέται με τον κάθε Σαουδάραβα για να πάει μπροστά και δίνει λεφτά για να την δείξουνε 0 λεπτά που θα μαγειρεύει στο σπίτι της....

 

Έτσι εξηγείται ότι μερικές μία τις εξυμνούν και μετά τις κράζουν ασύστολα....

 

Ε συγνώμη αλλά αυτό μου θυμίζει κύκλωμα προστασίας....θα γ@μιέσαι , θα μας τα σκας και εμείς θα σε έχουμε αστέρι....αλλιώς σ φάγαμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
εμένα αυτό που με ενοχλεί περισσότερο είναι ότι η καθεμία ατάλαντη κάθεται στον κάθε ένα για να πάρει εκπομπή , μαμιέται με τον κάθε Σαουδάραβα για να πάει μπροστά και δίνει λεφτά για να την δείξουνε 0 λεπτά που θα μαγειρεύει στο σπίτι της....

 

Έτσι εξηγείται ότι μερικές μία τις εξυμνούν και μετά τις κράζουν ασύστολα....

 

Ε συγνώμη αλλά αυτό μου θυμίζει κύκλωμα προστασίας....θα γ@μιέσαι , θα μας τα σκας και εμείς θα σε έχουμε αστέρι....αλλιώς σ φάγαμε....

 

Θα αρωτήξω κάτι τις που με ενοχλεί σ'αυτόν τον λαϊκισμό: Κι εμένα τι με νοιάζει;

 

Τα δικά μου λεφτά παίρνει; Ήταν να τα πάρω εγώ και τα παίρνει αυτός/αυτή;

Ήταν να μου κάτσει εμένα και δεν μου έκατσε;

Ήταν να βγω στο γυαλί και δεν βγήκα εξ αιτίας της;

Ήταν να μου μαγειρέψει εμένα και δεν μου μαγείρεψε;

Είναι μάνα μου - γυναίκα μου - κόρη μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα αρωτήξω κάτι τις που με ενοχλεί σ'αυτόν τον λαϊκισμό: Κι εμένα τι με νοιάζει;

 

Τα δικά μου λεφτά παίρνει; Ήταν να τα πάρω εγώ και τα παίρνει αυτός/αυτή;

Ήταν να μου κάτσει εμένα και δεν μου έκατσε;

Ήταν να βγω στο γυαλί και δεν βγήκα εξ αιτίας της;

Ήταν να μου μαγειρέψει εμένα και δεν μου μαγείρεψε;

Είναι μάνα μου - γυναίκα μου - κόρη μου;

 

 

Paredwse 1 ) Δεν κάνω λαϊκισμό και σε παρακαλώ να ανακαλέσεις

 

2 ) Το κοινωνικό φαινόμενο των ατάλαντων που περνάνε από κρεβάτια και είναι στην κόκα μέχρι τα μπούνια σχολιάζουμε....Διότι υπάρχουνε ταλαντούχοι άνθρωποι που μένουνε στην αφάνεια.... Και εγώ είμαι αναγκασμένος να βλέπω την "στροφή στην ποιότητα" να μου το βγάζει έξω....

 

Και βέβαια είναι δικαίωμα της και δικό της , αλλά εσένα δεν σε ενοχλεί αυτή η μάστιγα?

Το ότι για να πας μπροστά πρέπει να τα κάνεις όλα αυτά? Το ότι αυτά είναι πλέον τα πρότυπα? Το ότι αυτά είναι πλέον must ?

 

Για ρώτα δημοσιογράφους , καλλιτέχνες κλπ , με ταλέντο , τι θα σου πούνε....ότι αν δεν σε πηδήξει ο Ψινάκης , δεν κάνεις βίζιτες και δεν μπεις στο 'κύκλωμα" δεν πας μπροστά....η μήπως πιστεύεις ότι η Σάσα Μπάστα , η Μπεζεντάκου κάτι Κωλέτσες και Σαρρές πήγανε μπροστά με τη φωνή τους?

 

Κάποτε τα κοροϊδεύαμε αυτά , τώρα είναι όχι μόνο αποδεκτά , αλλά και must....εκει είναι η ουσία των λεγομένων μου....

 

Για αυτό τι λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισο λεπτό , είναι ενοχλητικό οτι πληρώνουν το τίμημα μεσω βίζιτας και χρήσης απαγορευμένων ουσιών ; ή οτι αυτό που παρουσιάζεται σαν σου μπιζ είναι σαβουρα; ή και τα δύο ; πατα το κουμπι ζαζικ στο τηλεκοντρόλ για να μην σου χαλάνε την ημέρα ουτε ο τριανταφυλο , ουτε οι σαρήδες. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο για αυτους. Κάνε τις επιλογές σου, ανέβασε τον πυχη σου πιο ψηλά ή πιο πέρα αν θες , αφου σε χαλάνε όλα αυτά και θύμωσε με τον επόμενο που θα βρείς στις καινουριες αναζητήσεις σου.

 

( ε ; ) : -p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν είναι πανάκεια το να γυρνάς την πλάτη σε ορισμένα πράγματα στην προκειμένη περίπτωση η καλύτερη λύση (ίσως και η μοναδική)είναι αυτή που προτείνει ο Fidelio..

Εκτός αν έχεις όρεξη πιάσε την Σαρρή και κάθε εκκολαπτόμενη Σαρρή και πες της δυο λογάκια.."Κοπέλα μου μην το δίνεις σαν να 'ναι αναπτήρας" κλπ κλπ...(και πάλι δεν σου πέφτει λόγος όμως αφού δεν είναι αδερφή σου ή γκόμενα σου..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Paredwse 1 ) Δεν κάνω λαϊκισμό και σε παρακαλώ να ανακαλέσεις

Δεν "κάνεις" λαϊκισμό (αυτόν τον "κάνει" ο Μάκης και ο κάθε Μάκης). Τον αναπαράγεις όμως.

 

Και για να ξέρουμε για τι πράγμα μιλάμε:

 

λαϊκισμός ο [lai<k>izmós] O17 : ιδεολογία ή στάση που εκφράζεται κυρίως στην πολιτική και στην τέχνη και που χαρακτηρίζεται από υπερβολική και μη αυθεντική λαϊκότητα: H πολιτική της κυβέρνησης / της αντιπολίτευσης κυριαρχείται από φτηνό λαϊκισμό. O ~ στην τέχνη πήρε τη μορφή της στείρας και συντηρητικής προσκόλλησης στη μεσαιωνική παράδοση. [λόγ. λαϊκ(ός) -ισμός μτφρδ. αγγλ. populism]

 

Από το Λεξικό της Κοινής Νεοελληνικής

 

2 ) Το κοινωνικό φαινόμενο των ατάλαντων που περνάνε από κρεβάτια και είναι στην κόκα μέχρι τα μπούνια σχολιάζουμε....Διότι υπάρχουνε ταλαντούχοι άνθρωποι που μένουνε στην αφάνεια.... Και εγώ είμαι αναγκασμένος να βλέπω την "στροφή στην ποιότητα" να μου το βγάζει έξω....

 

Και βέβαια είναι δικαίωμα της και δικό της , αλλά εσένα δεν σε ενοχλεί αυτή η μάστιγα?

Το ότι για να πας μπροστά πρέπει να τα κάνεις όλα αυτά? Το ότι αυτά είναι πλέον τα πρότυπα? Το ότι αυτά είναι πλέον must ?

 

Για ρώτα δημοσιογράφους , καλλιτέχνες κλπ , με ταλέντο , τι θα σου πούνε....ότι αν δεν σε πηδήξει ο Ψινάκης , δεν κάνεις βίζιτες και δεν μπεις στο 'κύκλωμα" δεν πας μπροστά....η μήπως πιστεύεις ότι η Σάσα Μπάστα , η Μπεζεντάκου κάτι Κωλέτσες και Σαρρές πήγανε μπροστά με τη φωνή τους?

 

Κάποτε τα κοροϊδεύαμε αυτά , τώρα είναι όχι μόνο αποδεκτά , αλλά και must....εκει είναι η ουσία των λεγομένων μου....

 

Για αυτό τι λες?

 

Επαναλαμβάνω την απορία μου, επειδή δεν φαίνεται να με κατάλαβες:

Τι σε νοιάζει εσένα;

Τι με νοιάζει εμένα;

Πρόκειται για συγγενείς σου; Πρόκειται για άτομα που σε εξανάγκασαν να τα ανεχτείς-υποστείς; Πρόκειται για άτομα που σου απέσπασαν με το ζόρι τα λεφτά σου; Πρόκειται για κάποιον οικείο σου; Για ποιούς πρόκειται εν τέλει;

 

Εκτός αν πρόκειται για επαγγελματική ζήλεια: είσαι ταλαντούχος και σου πήραν τη θέση κάποιοι ατάλαντοι. Τότε ναι, ας πούμε ότι το καταλαβαίνω.

Αλλιώς δεν μπορώ να αντιληφθώ γιατί πρέπει να με απασχολεί με ποιόν τρόπο βγήκε στην τηλεόραση το κάθε τσόκαρο. Αν αυτό είναι, κατ'εσέ, το απαύγασμα της επιτυχίας (να βγεις στην τηλεόραση), καλύτερα πρεζάκιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα αυτο που λενε οτι προκαλουν δεν το καταλαβαινω. ο καθενας κανει οτι θελει και θυσιαζει οτι ειναι διατεθειμενος για να παρει αυτο που θελει. οσο για τις αποκαλυψεις...δηλαδη ενταξει. μηπως θελετε να κατσω να σας γραψω ποια ειναι η ταριφα απο ολα τα μοντελα που βλεπετε στην τηλεοραση και τα περιοδικα? δεν μου ειναι καθολου δυσκολο να τα βρω. και για την κοκα τωρα ενταξει. η μιση αθηνα περνει κοκαινη τωρα το μαθανε αυτοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κοινωνικό φαινόμενο των ατάλαντων που περνάνε από κρεβάτια και είναι στην κόκα μέχρι τα μπούνια σχολιάζουμε....Διότι υπάρχουνε ταλαντούχοι άνθρωποι που μένουνε στην αφάνεια.... Και εγώ είμαι αναγκασμένος να βλέπω την "στροφή στην ποιότητα" να μου το βγάζει έξω....

 

Και βέβαια είναι δικαίωμα της και δικό της , αλλά εσένα δεν σε ενοχλεί αυτή η μάστιγα?

Το ότι για να πας μπροστά πρέπει να τα κάνεις όλα αυτά? Το ότι αυτά είναι πλέον τα πρότυπα? Το ότι αυτά είναι πλέον must ?

 

Για ρώτα δημοσιογράφους , καλλιτέχνες κλπ , με ταλέντο , τι θα σου πούνε....ότι αν δεν σε πηδήξει ο Ψινάκης , δεν κάνεις βίζιτες και δεν μπεις στο 'κύκλωμα" δεν πας μπροστά....η μήπως πιστεύεις ότι η Σάσα Μπάστα , η Μπεζεντάκου κάτι Κωλέτσες και Σαρρές πήγανε μπροστά με τη φωνή τους?

 

Κάποτε τα κοροϊδεύαμε αυτά , τώρα είναι όχι μόνο αποδεκτά , αλλά και must....εκει είναι η ουσία των λεγομένων μου....

Εγώ πάντως συμφωνώ απόλυτα.Με κάλυψες.

Και εμένα τι με νοιάζει?Και εσένα τι σε νοιάζει?

Μας νοιάζει και πολύ.Όλη αυτή η κατάσταση έχει αντίκτυπο και σε μας.

Ας πάρουμε για παράδειγμα τους τραγουδιστές.Οι τραγουδιστές που προωθούνται με αυτές τις μεθόδους είναι ποιοτικά χάλια.Όμως οι πραγματικοί τραγουδιστές που αξίζουν δεν μπορούν να κάνουν τίποτα για να επιβιώσουν γιατί πολύ απλά δεν προωθούνται και δεν προωθούνται γιατί δεν "κάθονται" με αποτέλεσμα να έχουμε γεμίσει σαβούρα.Άρα η ελληνική μουσική κατρακυλά και μεις είμαστε αναγκασμένοι να ακούμε τις μπεζαντάκουδες και μπάστες.

Να ποιο είναι το πρόβλημα και γιατί μας νοιάζει όλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...