Προς το περιεχόμενο

Μπαταρια με μεγαλυτερη διαρκεια ζωης


com_hs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια μηπως υπαρχει καποιος τροπος να επιμικοινω την διαρκεια ζωης της μπαταριας του φορητου μου? πχ εαν ειναι φορτισμενο πληρως και μπορω να το εχω στην πριζα δεν θα ειναι καλυτερα να μην περνει ρευμα απο την μπαταρια? λεω τωρα

Οποιος γνωριζει οτι και να ναι ας προτεινει.Ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσες φορές το έχουμε συζητήσει αυτό το θέμα... Κάθε λίγο και λιγάκι ούπς ξαναπετάγεται... Και ποτέ δεν φτάσαμε σε μία απάντηση λόγω πολλών διαφορετικών απόψεων.... Με μία αναζήτηση θα βρείς πολλέεες σελίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως τα λέει ο kpartsi. Το χα ψάξει και εγώ κάποια στιγμή αλλά δεν έβγαλα άκρη.Άλλος θα σου πει να μην έχεις την μπαταρία στο laptop, άλλος να την ξεφορτίζεις συνέχεια και άλλος θα σου πει να τη φορτίζεις μόνο με πανσέληνο.

Βαρέθηκα λοιπόν την όλη κουβέντα και έχω την μπαταρία μόνιμα στο λαπτοπ (καθώς λειτουργεί και σα ups) και την ξεφορτίζω τελείως 1-2 φορές το μήνα.

Βασικά κάνε ότι λέει ο κατασκευαστής στο manual. Αν δε λέει τίποτα κάνε οτι θες :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μηπως υπαρχει καποιος τροπος να επιμικοινω την διαρκεια ζωης της μπαταριας του φορητου μου? πχ εαν ειναι φορτισμενο πληρως και μπορω να το εχω στην πριζα δεν θα ειναι καλυτερα να μην περνει ρευμα απο την μπαταρια? λεω τωρα

Οποιος γνωριζει οτι και να ναι ας προτεινει.Ευχαριστω πολυ

Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι ν αγορασεις μια μπαταρια με παραπανω κυψελες. Σ ενα HP που εχω η 6κυψελη που εχει κραταει περιπου 2 ωρες, ενω η 12κυψελη κραταει περιπου 4,5 ωρες.

edit : λαθος απαντηση, δε προσεξα καλα την ερωτηση σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...