Προς το περιεχόμενο

Αγαπημένο στέκι


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Μεσημερι Verdi+ στην Ηλιουπολη για καφε...

Για βραδυ, ανακαλυψαμε τον τελευταιο καιρο ενα ωραιο μπαρακι ονοματι Επιτοκιο...

 

Νέα Σμυρνη ε ? Συχναζει μια φιλη μου εκεί ! Το PUTUMAYO, επίσης στη Ν.Σμύρνη, το ξέρετε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να ειναι αυτο που βρισκεται απεναντι απο το Επιτοκιο, αλλα ειναι αλλη φαση...

Bar-restaurant νομιζω...

 

Το Επιτοκιο απο την αλλη ειναι καθε βραδυ φισκα(παντου αιθεριες υπαρξεις:confused:), με ωραια μουσικη (το Σαββατο η Dj τα εσπασε κανονικα:lol:) και αρκετα φιλικο προσωπικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω ! Ξέρω ! Έχω πάει αρκετές φορές ! ;) Τόσο το γουστάρει η φιλενάς αυτό το μέρος, που περσι έκανε τα γενεθλιά της εκεί ! Το PUTUMAYO είναι κάπως πιο κυριλέ αλλά, παίζει απίθανη μουσική ! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μουσικη ειναι αναλογα με τον Dj, που απ'οτι εχω δει παιζουν αρκετοι...

Κυριως παλια rock, λιγο funky, rock-pop κτλ...

Π.χ την τελευταια φορα θυμαμαι χαρακτηριστικα να παιζει AC/DC, Red Hot Chilly Peppers, Boat on the River και ενα γαματο τραγουδακι απο Dj Shadow, το Organ Donor...

Το καλο ειναι οτι καμια δεκαρια φορες που εχω παει, δεν εχω ακουσει Πυξ-Λαξ, Πετρελη ή τιποτα mainstream beatακια...

Καλα ειναι και αυτα, αλλα για αλλου ειδους διασκεδαση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Putumayo είναι κατα βάση δισκογραφική εταιρία,και βγάζει έθνικ συλλογές για διάφορα μέρη του κόσμου.Κάθε δίσκος είναι και διαφορετικό είδος,για παράδειγμα αφρικανική reggae,παραδοσιακά βραζιλιάνικα,and so on. Απ'όσο ξέρω,η μουσική του μαγαζιού κινείται σ'αυτό το ύφος,αφού στην ουσία ειναι επιχειρηματική προέκταση της δισκογραφικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κ συνεχίζω το οφτοπικ , ήθελα να ρωτήσω (μιας κ είναι φανερό ότι γνωρίζεις περισσότερα σχετικά) αν εδώ Ελλάδα , υπάρχουν δίσκοι της συγκεκριμένης εταιρείας ή όχι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι,υπάρχουν. Αυτό που δε ξέρω είναι αν υπάρχει κάποιο ειδικό κατάστημα της Putumayo.Πάντως σε μεγάλα δισκοπωλεία βρίσκεις σίγουρα,και τα cd τους είναι πολύ καλοφτιαγμένα,χάρτινα,με όμορφες ζωγραφιές και πολλές πληροφορίες στα booklets.

Υπάρχει και ένα ωραίο site.

 

 

Σόρρυ για το οφτόπικ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νεα ΣΜυρνη, πλατεια. Αλλα καμια φορα μου αρεσει πολυ και το Bla bla και το Godfather, αυτο βρισκεται πλατεια Καλογηρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μουσικη ειναι αναλογα με τον Dj, που απ'οτι εχω δει παιζουν αρκετοι...

Κυριως παλια rock, λιγο funky, rock-pop κτλ...

Π.χ την τελευταια φορα θυμαμαι χαρακτηριστικα να παιζει AC/DC, Red Hot Chilly Peppers, Boat on the River και ενα γαματο τραγουδακι απο Dj Shadow, το Organ Donor...

Το καλο ειναι οτι καμια δεκαρια φορες που εχω παει, δεν εχω ακουσει Πυξ-Λαξ, Πετρελη ή τιποτα mainstream beatακια...

Καλα ειναι και αυτα, αλλα για αλλου ειδους διασκεδαση...

 

Καλά ακούγεται.

 

Η Putumayo είναι κατα βάση δισκογραφική εταιρία,και βγάζει έθνικ συλλογές για διάφορα μέρη του κόσμου.Κάθε δίσκος είναι και διαφορετικό είδος,για παράδειγμα αφρικανική reggae,παραδοσιακά βραζιλιάνικα,and so on. Απ'όσο ξέρω,η μουσική του μαγαζιού κινείται σ'αυτό το ύφος,αφού στην ουσία ειναι επιχειρηματική προέκταση της δισκογραφικής.

 

Ενδιαφέρον, δεν είχα ιδέα ότι υπάρχει τέτοιο μαγαζί.

 

Αν κ συνεχίζω το οφτοπικ , ήθελα να ρωτήσω (μιας κ είναι φανερό ότι γνωρίζεις περισσότερα σχετικά) αν εδώ Ελλάδα , υπάρχουν δίσκοι της συγκεκριμένης εταιρείας ή όχι ?

 

Σαφώς, έχω καμιά 10ριά albums.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω όλα σχεδόν τα άλμπουμς της PUTUMAYO (νιαααανιανιανιααανια KWSN :P), τα οποία μπορείς να προμηθευτείς από το συγκεκριμένο, ομώνυμο μπαρ στη Ν. Σμύρνη ! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι έγινε ρε παιδιά? Δημητρούλα?

Θρέντ για διαφημίσεις???

 

Ωραία, γαμώ τα στέκια για φαγητό λοιπόν με πάρα πολύ ωραία Κρητική κουζίνα, είναι το "Ρακάκι" στην πλατεία της Καισαριανής...

Εχω πάει πολλές φορές, εχει καταπληκτικό φαγητό, γρήγορο σέρβις και καλές τιμές!

 

Για καφέ δεν το συζητώ, δεν μ΄αρέσει πλέον καμία καφετέρια (γέρασα γαμώτη)..

 

Και για ποτό ίσως το Άστρον στου Ψυρρή (όταν είναι ανοιχτό :P) το Fetish , το Hoxton, το Μπρίκι και μερικά άλλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι έγινε ρε παιδιά? Δημητρούλα?

Θρέντ για διαφημίσεις???

 

Ωραία, γαμώ τα στέκια για φαγητό λοιπόν με πάρα πολύ ωραία Κρητική κουζίνα, είναι το "Ρακάκι" στην πλατεία της Καισαριανής...

Εχω πάει πολλές φορές, εχει καταπληκτικό φαγητό, γρήγορο σέρβις και καλές τιμές!

 

Για καφέ δεν το συζητώ, δεν μ΄αρέσει πλέον καμία καφετέρια (γέρασα γαμώτη)..

 

Και για ποτό ίσως το Άστρον στου Ψυρρή (όταν είναι ανοιχτό :P) το Fetish , το Hoxton, το Μπρίκι και μερικά άλλα...

 

Τσου ρε mainstream... :P

 

Δε μου λες γερόντισσα μου, εσύ που δε γουστάρεις τις καφετέριες, δε γουστάρεις ούτε το καφενείο που σε πάω για το τήλιο σου ??? :X B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...