Προς το περιεχόμενο

xenon lights ερώτηση


lost2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω βρει (νομίζω πολύ καλή τιμή ) xenon lights της xenoncity και sfd (όλο το πακέτο , λάμπες ενισχυτής )αλλά δεν ξέρω πόσο καλά είναι σαν μάρκα μήπως τα ξέρει κανένας να με πει , έψαξα και δεν βρήκα περισσότερα στοιχεία .Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι αν το αυτοκινητο σ εχει CANBUS συστημα, Είναι το σύστημα που σας δείχνει εάν εχετε καποια καμμενη λάμπα.

μετα αν χρειαζετε τρυπημα το πλαστικο καπακι πισω απο την λαμπα ή αν το κιτ δινει κ πλαστικο μαζι...

με τιποτα μην παρεις πανω απο 6.000κελβιν(θα ναι μπλε κ καγκουρικα)

αν δινει καλωδιο για φυσα φωτων ή να παιρνει απευθειας απο μπαταρια.

κ δες αν στην εγγυηση καλυπτει κ καμμενα balast.οταν μιζαρεις κ εχεις ανοιχτα ξενον συνηθως καιγονται...

δες κ εδω μερικες γνωμες+τιμες...απλα αυτοι παιρνουν για h4 λαμπα κ συ για h7συνηθως

http://www.transalpforum.gr/index.php?topic=2239.msg28043

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Για να μην ανοίγω καινούριο θέμα: κάηκαν οι λάμπες στα accent κ σκέφτηκα να βάλω xenon-like, έτσι για αλλαγή.

Βρήκα πολλές κ φθηνές στο ebay.com, αλλά είναι 80/100Watt ενώ στο ebay.de δίνουν 55/60Watt (αλλά είναι ακριβότερες!). Tι "παίζει"; Υπάρχουν διαφορές; Οι 100-αρες είναι ασφαλείς (να τις παραγγείλς;;;) ή θα μου καεί κανά πλαστικό (έτσι κ αλλιώς λιώνουν στα hyundai, αλλά λέμε τώρα...);

 

thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τα θελω για καγκουριά, αλλά ξέρω ότι αποδίδουν καλύτερα από τα "κλασσικά" φώτα, οπότε, γιατί όχι;

Κ γιατί είναι επικίνδυνα; Ολα τα καινούρια κ ακριβά αμάξια φοράνε xenon (τα ακριβά βέβαια...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εργοστασιακά Xenon έχουν και μηχανισμό για να αυτορυθμίζονται και να μην στραβώνουν τους απέναντι. Τα after market όχι.

 

Ακριβώς για αυτόν τον λόγο... και μάλιστα όχι μόνο τους απέναντι αλλά και τους μπροστά! Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσες φορές με έχουν στραβώσει κάγκουρες με κακορυθμισμένα After Market XENON...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς για αυτόν τον λόγο... και μάλιστα όχι μόνο τους απέναντι αλλά και τους μπροστά! Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσες φορές με έχουν στραβώσει κάγκουρες με κακορυθμισμένα After Market XENON...

 

 

plus 1 from me..

'Ελεος με τα XENON σε αυτοκίνητα που δεν είχαν ποτέ..

Αν έχεις καθαρισμένο το τζάμι στο φως, ρυθμισμένη τη γωνία κλίσης και σωστής έντασης λάμπα, ΔΕΝ χρειάζεσαι ΧΕΝΟΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάιστα. Thanks guys.

Αλλη μια ερώτηση: ποιό το κόστος αλλαγής απλών λαμπών (μέσο όρο αν μπορείτε να μου δώσετε... μη μου πιάσουν κ τον κ#λο για μια απλή αλλαγή τώρα που θα το πάω για service!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάιστα. Thanks guys.

Αλλη μια ερώτηση: ποιό το κόστος αλλαγής απλών λαμπών (μέσο όρο αν μπορείτε να μου δώσετε... μη μου πιάσουν κ τον κ#λο για μια απλή αλλαγή τώρα που θα το πάω για service!)

 

1~3 ευρό per λάμπα... :-)

 

αν μπορείς άλλαξέ τες μόνος σου, δεν είναι επιστήμη.;)

 

αν δεν, πήγαινε σε κάνα μαγαζί που αλλάζει μπαταρίες αυτοκινήτου, να στις αλλάξει κάνας πιστιρικάς, και να του δώσεις κάνα 5ευρο για τον κόπο του...

 

απέφυγε ηλεκρολογεία αυτοκινήτων, είναι λίγο κλέφτες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι' αυτές τις λάμπες έμπνευση κάποιου φωστήρα, που υποτίθεται ότι "αποδίδουν" αλλά "δεν στραβώνουν" τους οδηγούς, μόνο μία είναι η ποινή:

Προβολείς ομίχλης στη μάπα.

Πρόκειται για καγκουριά μέγιστη στην οποία επιδίδονται ακόμη και μεσήλικες.

Όταν όλοι ανεξαιρέτως θα βάλουν τις ίδιες λάμπες τυφλώνοντας ο ένας τον άλλον, μόνο τότε θα καταλάβουν για τι μ@λακία πρόκειται. Προς το παρών στο σπορ επιδίδονται μόνο οι ντιγκιντάγκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι ποιος κάθεται να κάνει τεχνικές αναλύσεις; Άμα βάλεις την ιδέα στον μέσο εγκέφαλο δε θα διστάσει να κοτσάρει και πυρηνικούς λαμπτήρες. Τι ξέρει ο μπαρμπα-Γιώργος από ballast; Ο ένας στραβός πρέπει να στραβώσει και τους υπόλοιπους. Τόσα χρόνια πως βλέπαμε δηλαδή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξαναπώ ότι οι εργοστασιακές xenon έρχονται με μηχανισμό που ρυθμίζει τη δέσμη ανάλογα με την κλίση του δρόμου, του αυτοκινήτου ακόμα και τις λακούβες. Τα aftermarket απλά κάθονται εκεί. Με άλλα λόγια, αν δε μπουν εξαρχής από το εργοστάσιο μαζί με όλο το πακέτο, καλό είναι να αποφεύγονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξαναπώ ότι οι εργοστασιακές xenon έρχονται με μηχανισμό που ρυθμίζει τη δέσμη ανάλογα με την κλίση του δρόμου, του αυτοκινήτου ακόμα και τις λακούβες. Τα aftermarket απλά κάθονται εκεί. Με άλλα λόγια, αν δε μπουν εξαρχής από το εργοστάσιο μαζί με όλο το πακέτο, καλό είναι να αποφεύγονται.

 

να στε καλά ρε παίδες γιατί κ εγώ το σκεφτόμουν (όχι και φανατικά) να βάλω αλλά δεν τα γνώριζα αυτά.

να σου πω, αν δηλαδή το πας σε μια επίσημη αντιπροσωπεία και τους ζητήσεις να στο εγκαταστήσουν δε θα γίνει καλή δουλειά; ή θα ξυλωθεί όλο το το αμάξι και θα κοστίσει ο κούκος αϊδόνι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...