Προς το περιεχόμενο

ΗELP ΕΠΕΙΓΟΝ : HDD Maxtor,IDE,2 ετων,σε IDLΕ λειτουργια κανει "χρουκ χρουκ" με σταθερ


koulouri

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΗELP ΕΠΕΙΓΟΝ : HDD WD,SATA2,2 ετων,σε IDLΕ λειτουργια κανει "χρουκ χρουκ" με σταθερο ρυθμο οπως οταν εχει κατι το δισκακι που διαβαζει ενα rom και ειναι χαλασμενο

Δεν εχει κανενα αλλο προβλημα ο HDD αλλα ανυσηχο γιατι μεσα εχω πολυ απαραιτητα

και χρησιμα αρχεια

Προσωρινα τον αποσυνδεσα μεχρι να μου πειτε τι να κανω..

Περιμενω τις οδηγειες σας ...:shock:

ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΚΑΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΗ ΕΙΝΑΙ SATA και οχι Maxtor ειναι WD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεσαι να το σκέφτεσαι πολύ.... Δημιουργείς αντίγραφα ασφαλείας!!!! Αυτός είναι ο γενικός κανόνας... Από 'κεί και πέρα αν ο δίσκος είναι κοντά στο τέλος του ή όχι δεν το ξέρω, ίσως μπορείς να το διαπιστώσεις με κανένα utility.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στη θέση σου θα δοκίμαζα να δω αν έχει μπει σωστά το καλώδιο τροφοδοσίας γιατί ενδέχετε να μην έχει κουμπώσει όπως πρέπει και να μην δίνει σωστή τάση.Αν παρόλα αυτά πάλι σου κάνει τον ίδιο θόρυβο τότε βγάλτον και βάλτον σε ένα άλλο υπολογιστή φίλου σου ή και δικό σου αν έχεις ώστε να δεις αν τελικά είναι πρόβλημα στο τροφοδοτικό.Πολλές φορές είναι υπαίτιος το τροφοδοτικό ή ένα τσακισμένο καλώδιο.Αν κάνει θόρυβο και στον άλλο υπολογιστή τότε έχει όντως πρόβλημα ο σκληρός οπότε προλαβαίνεις δεν προλαβαίνεις για ένα backup και μετά κατευθείαν στην αντιπροσωπία (αν είναι μέσα στην εγγύηση,για αντικατάσταση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...