Προς το περιεχόμενο

Dynamic Dns ?


Paulous kriti

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω το Philips CGA5720N/TE που θα βρω το Dynamic Dns για να το ρυθμισω;Βοηθεια και κερνω Ρακι!!

 

Εχει σιγουρα ο router σου υποστηριξη Dynamic DNS ? Δεν το έχουν σαν δυνατότητα όλοι οι routers....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ενα router που εχει τετοια υποστηριξη, σε τι ακριβος συντελει....

δηλαδη δηλωνουμε στο router την Dynamic DNS μας και αυτο αναλαμβανει την λειτουργια ?

και εαν ναι τοτε δεν χρειαζετε να τρεχει στον υπολογιστη το προγραμμα για την Dynamic DNS ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ρούτερ αυτό είναι rebadged έκδοση ενός μοντέλου της εταιρίας SMC. Ενώ στο help που έχει ο ρούτερ αναφέρει για Dynamic DNS δυνατότητα, το Philips ωστόσο δεν την έχει εγκατεστημένη στο firmware. Firmware update δεν υπάρχει όπως και δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΙΑ αναφορά σε σελίδες του εξωτερικού για το συγκεκριμένο μοντέλο. Η ίδια η Philips δεν το γνωρίζει το μοντέλο αυτό. Είναι σκιώδης η κατάσταση πίσω απο το συγκεκριμένο ρούτερ αν και αποτελεί μια αξιοπιστότατη επιλογή αν ρυθμιστεί σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περα απο αυτο , σε σχεση με την υπηρεσια....

εγω δηλαδη εχω ενα US ROBOTICS ου διαθετει αυτην την δυνατοτητα αλλα εχω το παραπανω ερωτημα.

για το πως ακριβος δουλευει δηλαδη οταν το δυλωσουμε στο router

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά για να θέλει κάποιος dynamic DNS σημαίνει ότι θα έχει ανοικτό κάποιον υπολογιστή στο δίκτυό του. Οπότε δεν υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος το update του DNS record να το κάνει ο router και όχι το PC.

 

http://www.dyndns.com/support/clients/

 

δηλαδη δηλωνουμε στο router την Dynamic DNS μας και αυτο αναλαμβανει την λειτουργια ?

και εαν ναι τοτε δεν χρειαζετε να τρεχει στον υπολογιστη το προγραμμα για την Dynamic DNS ?

Ναι, αν έχει support ο router τότε κάνει αυτό που κάνει ένας οποιοσδήποτε dyndns client οπότε δε χρειάζεσαι τίποτε άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μπορειτε να μου πειτε ενα φτηνο modem/router για pstn γραμμη αλλα να εχει dynamic dns;Δεν προκειται να κανω αλλιως δουλεια

 

Φιλε Paulous ,απο τα γραφομενα σου φαινεται οτι πισω απο τον router δεν θα εχεις PC αλλα κατι αλλο...

Επειδη κατι υποψιαζομαι πως ειναι αυτο το αλλο...

Αν εχει πανω στο τηλεχειριστηριο του ενα κουμπακι μπλε (κατω δεξια) πατα το 2 φορες, και δες αν εχει καπου Inadyn client..

Αυτο θα σου κανει την δουλεια σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...