Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα με μtorrent.


sa3rdna

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παίδες, αντιμετωπίζω ένα κουλό πρόβλημα με το μtorrent. Προσπαθώ να κατεβάσω κάτι και ενώ υπάρχουν πάρα πολλοί seeders και peers (πχ ένα που έχω τώρα λέει seeds=777 και peers=10344) εγώ συνδέομαι μόνο με 2 seeders και 42 peers και η ταχύτητά μου είναι άθλια, μιλάμε κατεβάζω με 1.5kb/s. Τι μπορεί να φταίει ρε παιδιά για δώστε τα φώτα σας γιατί... τα νεύρα μου. Να πώ εδώ ότι δοκίμασα και το bitcomet αλλά δεν άλλαξε κάτι. Περιμένω βοήθεια, ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

δεν έχει χρειαστεί φίλε μου, εξάλλου εδώ κι ένα χρόνο που έχω το router δεν είχα πρόβλημα. μόνο τις τελευταίες 2 βδομάδες κάνει μλκίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα..τις τελευταίες δυο βδομάδες maxαρε στο 25Kbps ενώ πριν έπιανα άνετα 140-180..ως εκ θαύματος εχθές επέστρεψαν οι normal ταχύτητες..τι να σου πω..δεν προσφέρεται και το insomnia για τέτοιου είδους συζητήσεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλες p2p εφαρμογές το ίδιο σου κάνουν π.χ. Lime Wire MP3 Rocket και άλλες που χρησιμοποιούν p2p Αλλά δεν έχουν σχέση με torrents. Δοκίμασε να βάλεις PeerGuardian μπορεί να σε μπλοκάρουν οι “κακοί”

 

Εγώ με 1024/256 είμαι στα 117

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ κάποιες υπηρεσίες που παρακολουθούν αν κατευνάζεις πνευματικό υλικό(μουσική παιχνίδια ταινίες)παράνομα βρίσκουν την ip σου και τρως μία μήνυση από δισκογραφικές και άλλες παρόμοιες τους (κάποια isp κόβουν την ταχύτητα των p2p δικτύων επιδει γονατίζει τω δίκτυο τους) το PeerGuardia μπλοκαρει της συγκεκριμένες ip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να δεις την ταχύτητα σου στα p2p σίγουρα κατέβασε ένα torrent από Vuze(είναι και νόμιμο;););))

 

Για να κατεβάσεις κάτι από vuze πρέπει να έχεις azureus αν δεν θέλεις το azureus πατά Πάνο σε εικονίδιο που θέλεις να κατευνάσεις την επιλογή που λέει more info και μόλις μπεις στις σελίδα που θα ανοίξει πατάς download torrent

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok, έβαλα το peergurdian και το έστησα όπως λες. άντε να δούμε αν αλλάξει κάτι. πάντως από ιδιώτικό tracker δεν έχω πρόβλημα από τους free έχω το πρόβλημα. θα δοκιμάσω και από το Vuze που λές και θα ενημερώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν τελικά τα έκανα όλα αυτά αλλά πάλι το μtorrent δεν κατεβάζει όπως πρέπει. το vuze δεν το δοκίμασα ακόμα. τι άλλο μπορεί να φταίει ρε παιδιά? προσωπικά εντοπίζω το πρόβλημα στο ότι δεν συνδέομαι με πολλά άτομα με αποτέλεσμα να μην έχω την αναμενόμενη ταχύτητα. υπάρχουν τίποτα ρυθμίσεις στο μtorrent που να καθορίζουν με πόσους θα συνδεθεί? γιατί δεν έχω βρεί κάτι. please help...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...