Προς το περιεχόμενο

Θελω να αγορασω XBOX 360 αλλα εχει 543 εκδοσεις και αλλοι 25435 post για το crack του


koulouri

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο το topic για το αν πρεπει ή οχι και πως και αν γινεται να βαλεις τσιπακι στο ΧΒΟΧ 360

ειναι αδυνατον να διαβαστει με τοσα post που εχουν γινει..

Απο το να κανεις αναβαθμιση στην αναβαθμιση για να παιξεις

αυτα τα παιχνιδια που βγηκαν τον τελευταιο μηνα

σκεφτηκα να παρω ενα ΧΒΧ360 και τελος,να το συνδεσω και στην οθονη του υπολογιστη

( αληθεια γινεται αυτο? )

ελπιζω ναι γτ HD TV δεν εχω...

Επισης υπαρχουν 2314 εκδοσεις ΧΒΟΧ και δεν μπορω να καταλαβω σε τι διαφερουν εκτος απο την τιμη..

Οποιαδηποτε βοηθεια με links θα με βοηθουσε...

Ευχαρηστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

εγω παντος,δεν καταλαβα τι ακριβως θες να πεις.

τι εννοεις 543 εκδοσεις? 2 εκδοσεις εχει,την απλη και την core (αν την λεω καλα). και 3 διαφορετικα drives,toshiba-samsung,hitachi και νομιζω και philips).

τσιπακι δεν παιρνει το 360,αλλα firmware update,μεσω μητρικης με τσιπακι intel,και συνδεσης sata.

για να το συνδεσεις με την οθονη του υπολογιστη,

http://www.xbox.com/el-GR/hardware/x/xbox360vgahdcable/default.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα εχει κατι πακετα που δεν ξερω αν σου προσφερουν κατι λιγοτερο ή περισσοτερο, arcade, spesial edition κλπ κλπ

ειναι σε ολες το ιδιο μηχανιμα εσωτερικα και σε υλικο ή ειναι με μικροτερο HDD κλπ κλπ ?

Eπισης αν συνδεσω με αυτο το καλωδιο το ΧΒΟΧ360 με την οθονη μου θα εχω HD out στην οθονη μου που σηκωνει αναλυση μεχρι 1920*1440 ?Γιατι αυτος εινια ο σκοπος, αλλιως qq δε λεει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι διαφορες στις τιμες,εχουν να κανουν με τον εξοπλησμο που σου προσφερει το πακετο.

η απλη εκδοση,εχει μονο ενσυρματο χειριστηριο.

η pro,premium, εχει σκληρο δισκο, (20GB νομιζω),ασυρματο χειριστηριο,ακουστικα xbox live και κανα παιχνιδακι,συνηθως pro η 2K8 η project gotham racing.

 

η εκδοση arcade,βγηκε τωρα προσφατα,ειναι μια ενδιαμεση εκδοση,που εχει καρτα μνημης,ασυρματο χειριστηριο,και 1 δισκακι με pacman,boom boom,doom,tetris,και οτι αλλο εχει μεσα.

 

και η elite που ειναι πληρης εκδοση,με 120GB σκληρο και HDMI και 3 επεξεργαστες.

 

διαλεγεις και παιρνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και η elite που ειναι πληρης εκδοση,με 120GB σκληρο και HDMI και 3 επεξεργαστες.

 

ρε bougas οι αλλες εκδοσεις δηλ. ποσους επεξεργαστες εχουν? :D

 

χωρια που arcade και premium εχουν hdmi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι υποδοχη,αλλα καλωδιο HDMI.

 

XBOX δεν εχω,λεπτομεριες για τον επεξεργαστη του δεν γνωριζω,αλλα απο αυτα που διαβαζω κατα καιρους,και κυριως στα site πλαισιο και multirama,μονο στην συγκεκριμενη εκδοση αναφερουν το <η εκδοση αυτη διαθετη 3 επεξεργαστες>.και το τονιζουν με εντονα γραμματα.μπορεις να μπεις στα sites,να το διαπιστωσεις και εσυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιδατε οτι ειναι λιγο περιπλεγμενα τα πραγματα?

:D

Καλημερα καταρχην και αν και με καλυψατε οσο μπορουσατε και σας ευχαρηστω,

Αν το συνδεσω με το την οθονη του υπολογιστη μου θα εχω high definition out πανω στην οθονη μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το συνδεσω με το την οθονη του υπολογιστη μου θα εχω high definition out πανω στην οθονη μου?

Κανονικότατα, αρκεί να έχεις το καλώδιο VGA ...

 

... (ή component αν η οθόνη σου διαθέτει τέτοια υποδοχή ;))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι υποδοχη,αλλα καλωδιο HDMI.

 

XBOX δεν εχω,λεπτομεριες για τον επεξεργαστη του δεν γνωριζω,αλλα απο αυτα που διαβαζω κατα καιρους,και κυριως στα site πλαισιο και multirama,μονο στην συγκεκριμενη εκδοση αναφερουν το <η εκδοση αυτη διαθετη 3 επεξεργαστες>.και το τονιζουν με εντονα γραμματα.μπορεις να μπεις στα sites,να το διαπιστωσεις και εσυ.

 

οκ, να βοηθησεις ηθελες, σιγουρο αυτο, αλλα προφανως το πλαισιο και οποιος αλλος γραφει μαλακιες.

 

 

ολα τα 360 εχουν ακριβως τους ιδιους επεξεργαστες και μνημες. 100%

ολα τα 360 εχουν πλεον θυρα hdmi

 

και οι διαφορες ειναι βασικα στο σκληρο δισκο:

το arcade δεν εχει hdd, αντι αυτου εχει ενα memory stick 512mb

το premium εχει 20gb hdd, ενω

το elite εχει 120gb hdd.

 

p.s. σημειωτεον οτι το hdd κουμπωνει εξωτερικα και ο καθενας μπορει να τον τοποθετησει ανα πασα στιγμη απλα κουμπωνοντας τον στο πλάι της κονσολας.

 

απο εκει και περα, συνηθως το καθʼενα δινεται με καποια games, ενω το elite μεχρι προσφατα αντι για games ειχε καλωδιο hdmi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιδατε οτι ειναι λιγο περιπλεγμενα τα πραγματα?

:D

Καλημερα καταρχην και αν και με καλυψατε οσο μπορουσατε και σας ευχαρηστω,

Αν το συνδεσω με το την οθονη του υπολογιστη μου θα εχω high definition out πανω στην οθονη μου?

 

 

8α εχεις. αρκεί να έχεις και καποιο στερεοφωνικό δίπλα για να συνδέσεις τον ήχο. =)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασε κάποιο πολύ καινούργιο Αrcade Core με την Falcon motherboard και 65nm επεξεργαστή για να μην δεις ποτέ σου τα 3 κόκκινα λαμπάκια.

 

Δεν ζεσταίνεται τόσο όσο τα δικά μας και επίσης κοστίζει μόνο 279.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασε κάποιο πολύ καινούργιο Αrcade Core με την Falcon motherboard και 65nm επεξεργαστή για να μην δεις ποτέ σου τα 3 κόκκινα λαμπάκια.

 

Δεν ζεσταίνεται τόσο όσο τα δικά μας και επίσης κοστίζει μόνο 279.

 

Δηλαδή τη συγκεκριμένη έκδοση μπορεί να την πάρει κάποιος και να την ξεκλειδώσει αμέσως, χωρίς να φοβάται;

Για το ζέσταμα δεν γίνεται καμία μόντα με φανάκι από pc ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...