Προς το περιεχόμενο

Μόνο USB και όχι PS2...Τι κάνουμε ?


Executor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες έχω ένα PC το οποίο έχει M/B της ABIT και αντί για PS2 παοντίκι και πληκτρολόγιο έχει μόνο USB.Όλα καλά μέχρι που μια μέρα άνοιξε και φαινομενικά πρέπει να τελείωσε η μπαταρία της μητρικής και κατα το άνοιγμα μου λέει "Default Settings Loaded" Press F1 or Press Del to Enter BIOS. Και εδώ είναι το πρόβλημα....Το πληκτρολόγιο δεν ανταποκρίνετε....Τι κάνουμε σε αυτήν την περίπτωση ?

 

:confused::confused::confused::confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω συναντηση εως σημερα mobo που να μην εχει ps2... εισαι σιγουρος.... αν δεν ειχε λογικα θα ειχε σαν default επιλογη στο bios το usb keyboard support. Για τσεκαρε το ξανα... Λες να ξεχασανε να βαλουνε τις ps2?!? lol.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:-D Aυτά είναι!

το περίεργο είναι πως από την στιγμή που δεν έχει ps2 θύρα, έπρεπε η default να είναι usb..

δοκίμασε άλλο πληκτρολόγιο μπας και...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβως.. θα επρεπε να δουλευει με usb εφοσον δεν εχει ps2... μηπως το backpanel εχει μπει λαθος και σου κρυβει τις ps2 θυρες! Πιο μοντελο μητρικης εχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες έχω ένα PC το οποίο έχει M/B της ABIT και αντί για PS2 παοντίκι και πληκτρολόγιο έχει μόνο USB.Όλα καλά μέχρι που μια μέρα άνοιξε και φαινομενικά πρέπει να τελείωσε η μπαταρία της μητρικής και κατα το άνοιγμα μου λέει "Default Settings Loaded" Press F1 or Press Del to Enter BIOS. Και εδώ είναι το πρόβλημα....Το πληκτρολόγιο δεν ανταποκρίνετε....Τι κάνουμε σε αυτήν την περίπτωση ?

 

:confused::confused::confused::confused:

 

Κομματάκι απίθανο να τελείωσε η μπαταρία σε καινούργιο motherboard.

Σίγουρα κάτι άλλο συμβαίνει.

Κάνε clear CMOS και τοποθέτησε το πληκτρολόγιο σε όλες τις USB θύρες.

Κανονικά σε κάποια θα δουλέψει, αλλιώς έχεις πρόβλημα στο motherboard.

Αν δουλέψει κάνε άμεσα BIOS update.

Όσο για το μήνυμα σφάλματος το είχα κι εγώ σε PC της DELL που κι αυτό έχει μόνο θύρες USB.

 

agrb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω παθει και γω αυτο. Η μητρικη στο bios εχει μια επιλογη που λεει usb keyboard support. Λογικα εσενα μπηκε στο disabled που ετσι ειναι απο default οποτε και μην περιμενεις να αναγνωριστει το πληκτρολογιο πρωτου ενεργοποιησεις ξανα αυτη την επιλογη. Χρειαζεσαι ενα ps2 πληκτρολογιο η εναν ανταπτορα. Δανεισου ενα απο φιλο σου να κανεις την δουλεια σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...